fbpx
Çalışma Saatleri

Bursa Ticaret Odası BTSO Çalışma Saatleri Kaça Kadar

Ülkemizin en önemli ve etkin ticaret odalarından birisi olan Bursa Ticaret Odası, devlet ve ticari, sanayi hayatın içerisinde yer alan üyeler arasındaki köprü görevini yıllardır başarıyla icra etmektedir. İhtiyaç halinde kredi tahsisi, çeşitli desteklere başvuru ve sektörel analizler sonrası hazırlanan haber bülteni gibi hizmetler veren Bursa Ticaret Odası, üyelerinin herkesin menfaatine uyan stratejiler gerçekleştirmesi ve buna bağlı kalması konusunda mevzuatla yetkilendirilmiş bir kurumdur. Çalışma şartları, yapısı ve diğer fonksiyonları mevzuatla belirlenen Bursa Ticaret Odası çalışma saatleri, görevleri, başkanı, iletişim bilgileri, kredisi ve türevi konulara değinmek yararlı olacaktır.

Bursa Ticaret Odası Ne Yapar

Bursa Ticaret Odası’nın birincil ve belki de en önemli görevi ticari ahlakın korunması için faaliyet göstermesi, çeşitli yaptırımlarda bulunabilmesidir. Görev yetkisi mevzuatla belirlenen Bursa Ticaret Odası’nın ikincil amaçları ise sektörel analizler yapıp üyelerine rehberlik etmek, devlet destekleri ya da türevi finansmanların ilgilisine ulaşmasını mümkün kılmak kısacası devletle sanayi ya da ticaret temsilcileri arasında bir köprü görevi üstlenmektir.

Aldığı kararlara sanayi ve ticaret erbabının uyması gereken Bursa Ticaret Odası, mesleki eğitimler düzenleyebilir ya da organizasyonlar geliştirebilir.

Bursa Ticaret Odası Çalışma Saatleri

Çalışma koşulları, yapısı ve diğer fonksiyonları mevzuatla belirlenen Bursa Ticaret Odası’nın çalışma saatleri 09:00 – 12:00 ve 12:30 – 17:30 şeklindedir. 12:00 ile 12:30 arasında öğle arasında olan personeller hizmet verememektedir. Beklenmedik bir durumun oluşmaması ya da daha üst mercilerden emir gelmemesi halinde resmi tatillerde, haftasonu tatillerinde hizmet verilmemektedir.

Bursa Ticaret Odası Başkanı

Bursa Ticaret Odası Başkanı, yapılan seçim sonrasında İbrahim Burkay olarak belirlenmiştir. Burkay Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin kurucusu olan İbrahim Burkay’ın göreve geldikten sonra yaptığı açıklamalar genel itibariyle yeni atılımlar, yapısal değişiklikler ve kalitenin arttırılmasıyla ilgiliydi.

Bursa Ticaret Odası İletişim Bilgileri

Merkez Adres : Organize Sanayi Bölgesi Mavi Cadde 2. Sokak No: 2 16140 Nilüfer/BURSA
Telefon : +90 (224) 275 16 00
Faks : +90 (224) 275 16 09
Mail : btso@btso.org.tr
Altıparmak Temsilcilik Adres : Muradiye Mahallesi Çekirge Caddesi No : 3 Osmangazi/BURSA
Altıparmak Temsilcilik Telefon : +90 (224) 275 17 90
Altıparmak Temsilcilik Faks : +90 (224) 275 17 99

Bursa Ticaret Odası Bursu

Bursa Ticaret Odası tarafından eğitim ve öğretime katkı olması adına ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim dönemi süresince burs tahsis edilmektedir. T.C. vatandaşı, yüksek öğretim kurumlarından herhangi birisini Bursa’da okuması, örgün eğitimde yer alması, tam zamanlı çalışmaması, ihtiyaç sahibi olması, herhangi bir suçtan dolayı mahkum olmaması, çalışkan ve başarılı olması gerekmektedir. 4 not ortalaması üzerinden en az 2,4 ortalamanın olması ve bunun altına düşülmemesi gerekmektedir.

btso çalışma saatleri öğle molası
btso calisma saatleri

Bursa Ticaret Odası Esnaf Kredisi

Bursa Ticaret Odası’nın da ortak olduğu bir kredi kampanyası kapsamında BTSO üyelerine 200 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarını karşılamaları için aylık 0,99 faiz oranıyla 18 ay vadeli kredi tahsis edilmektedir. Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası aracılığıyla kredisini çekebilen üyelerin öncelikle BTSO’ya giderek başvuru belgesi edinmesi gerekmektedir. Bu belgeyle birlikte adı geçen bankaların herhangi birisi üzerinden kredi tahsis edilebilir, ödemeler de yine aynı bankalar üzerinden gerçekleştirilecektir. İlk 6 ay ana para borcu için ödeme yapmayan üyeler kalan 12 ay süresince eşit taksitler halinde borcunu ödemek durumundadır.

Siz değerli tacir, tüccar, esnaf okurlarımız için en ince ayrıntısına kadar tüm süreci anlaşılabilir şekilde anlattığımız Ticaret Odasından Nasıl Kredi Alınır Şartlar Neler konulu yazımızı da ortalama 4 dk da okuyabilir ve tüm süreç hakkında şeffaf ve ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu