fbpx
Çalışma Saatleri

Ankara Ticaret Odası (ATO) Çalışma Saatleri

Ticari hayatın olmazsa olmaz kurumlarından birisi olan ticaret odaları faaliyeti, çalışma koşul ve saatleri mevzuatlarla belirlenen kurumlardır. Ticari ve sanayi hayatı ile devlet arasındaki köprü görevini üstlenen kurumlar sektörel bazda gerçekleştirilecek organizasyonlar ve stratejik ortaklıklar konusunda öncü rol üstlenerek herkesin menfaatine işler yapılmasını mümkün kılmaktadır.

Ankara Ticaret Odası Ne İş Yapar

Ankara Ticaret Odası’nın en önemli görevi ticari ve sanayi hayatında birlik, beraberlik, ahlak ve tesanüdü korumaktır. İl sınırları içerisinde gerçekleşen ticaret ve sanayi faaliyet başta olmak üzere çeşitli istatistikler tutan ve raporlamalar hazırlayan ticaret odaları üyeleri arasında bir ayrım yapmaz ve herkese eşit mesafede olabildiğince yüksek kalitede hizmet verir.

Piyasayı yakından takip eden ticaret odaları fiyatlar üzerinde de ciddi bir takip sağar. Bu sayede bir ticaret ya da sanayi temsilcisinin diğerini zor durumda bırakmasını ya da sektör fiyatlarını gereksiz yere düşürmesini önleyen kurum aynı zamanda burs, kredi vb. destekler de sağlamaktadır.

Ankara Ticaret Odası Çalışma Saatleri

Yukarıda da değinildiği gibi ticaret odalarının çalışma koşulları, saatleri ve faaliyet konusu mevzuatlar uyarınca belirlenmektedir. Bu kapsamda faaliyet gösteren ülkemizin en büyük ticaret ve sanayi kurumlarından birisi olan Ankara Ticaret Odası çalışma saatleri 09:00 – 12:00 ve 12:30 – 17:30 olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. 12:00 ile 12:30 arasında öğle arasında olan kurum çalışanları hizmet verememektedir.

Yalnızca mesai saatleri içerisinde ve iş günlerinde hizmet verilir, haftasonları ya da resmi, idari tatil günlerinde hizmet verilmemektedir.

Ankara Ticaret Odası Başkanı

Ülkemizin en köklü ticaret odalarından birisi olan Ankara Ticaret Odası’nın 03.12.2016 günü yaptığı seçim sonrasında yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak  seçilmiştir. Göreve getirilmesinin ardından basın açıklaması yapan Gürsel Baran, böylesine köklü bir kurumun yönetim kuruluna gelmekten gurur duyduğunu ve her temsilcisine talep ettiği hizmeti vereceğini belirtmiştir. 1960 yılında Siirt’de doğan Gürsel Baran, inşaat şirketi idaresinde bulunduğu dönemden bu yana ATO ile ilgilidir ve 1999 yılından bu yana ATO üyeliği yapmaktadır. 125 bin üyeli ATO’nun 4 yıl boyunca yöneticiliğini yapmaktadır.

Ankara Ticaret Odası İletişim Bilgileri

Adres: Söğütözü Mahallesi 2180. Cadde No: 5/A 06530 Çankaya/ANKARA
Telefon: (312) 201 81 00 – (312) 201 81 01
Fax: (312) 285 91 60
Mail: iletisim@atonet.org.tr

Çağrı merkezi: 444 0 286

Ankara Ticaret Odası Bursu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından verilen YTB burslarının ihtiyaç sahiplerine ulaşması konusunda görev alan Ankara Ticaret Odası lisans eğitimini Türkiye’de almak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin Türk dili ve lisans eğitimi ile ilgili ihtiyaç duyduğu parayı sağlayabilmek için aracı olmaktadır. Bu kapsamda yabancı uyruklu öğrenciler ATO aracılığıyla Türkçe öğrenmek için katılması gereken kurslara ya da lisans eğitimi kapsamında yapması gereken harcamalara ATO yardımıyla sermaye bulabilir.

ATO Esnaf Kredisi

Ülkemizin en köklü ticaret odalarından birisi olan Ankara Ticaret Odası’nın tahsis ettiği KOBİ Destek/Nefes Kredisi ürünü kapsamında aylık % 1,85 faiz oranıyla 200 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacının karşılanması mümkündür. TOBB katkısıyla oluşturulan 475 milyon TL’lik büyüklüğe sahip fondan herkes yararlanabilir.

ato çalışma saatleri ve öğle arası
ato calisma saatleri

İlk 6 ay anapara ödemesi yapmayan ATO üyeleri, 18 ay vadeli kredisinin kalan 12 ayı süresince eşit taksitler halinde borcunu ödeyebilmektedir. Krediye başvuru yapmak isteyen ATO üyelerinin tek yapması gereken en yakın ATO temsilciliğine gitmek ve KOBİ Destek/Nefes Kredisi Başvurusu için ibaresi içeren bir faaliyet belgesi alarak Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıflar Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, Ziraat Katılım Bankası ya da Vakıf Katılım Bankası’na giderek başvuru yapmaktır.

Siz değerli tacir, tüccar, esnaf okurlarımız için en ince ayrıntısına kadar tüm süreci anlaşılabilir şekilde anlattığımız Ticaret Odasından Nasıl Kredi Alınır Şartlar Neler konulu yazımızı da ortalama 4 dk da okuyabilir ve tüm süreç hakkında şeffaf ve ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu