fbpx
BankacılıkSanal PosTicaret

İş Yeri İçin En Uygun POS Cihazı Kampanyaları

Her işletme sanal ya da fiziksel mutlaka bir pos cihazı edinmek ve yapacağı satışlarda bunu kullanmak  zorundadır. Bankalar, pos cihazları ve gün sonu işlemleriyle ilgili çeşitli kampanyalar ve otomatik emirler ile işletme  sahiplerinin parasını olduğundan daha değerli hale getirmeye çalışmakta ve bu doğrultuda kendince farklı hesap türleri oluşturmaktadır.

Genel itibariyle tüm bankalardan yapılabilen otomatik vadeli hesap aktarım emri ile işletme sahipleri hem kazandığı parayı istediği zaman  harcayabilmekte hem de parası durduğu yerde değer kazanmaktadır. Bilinirliği yüksek olan bu pos cihazı kampanyasına ek olarak bazı bankalar çeşitli kredi puanları ve aidat indirimleri de yapmaktadır.

en avantajlı pos
en avantajli pos cihazi hangi bankada

Kuveyt Türk Yazar Kasa Pos Kampanyası

Kuveyt Türk Katılım Bankası, pos cihazı edinilebilecek bankalar arasında en düşük komisyon ücretine sahip bankalardandır. Buna ek olarak açılan otomatik katılım hesabı ve 7/24 ulaşılabilen pos destek hattıyla her türlü teknik konuda müşterilerine yardımcı olan Kuveyt Türk, büyük vergi mükellefleri için alınması zorunlu olan Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz (ÖKC) Uygulaması konusunda da yardımcı olabilmektedir.

Hali hazırda Arçelik, Hugin Verifone, Beko, Ingenico, İnformatik inPOS, İnfoteks Fusions, Mikrosaray Pidion ve Profilo ile çalışan Kuveyt Türk, 220TR, 300TR, VX675, iDE280, m120, 410G, MT360E, S900 ECR ve VX 680 markalı pos cihazlarını müşterilerine sunmaktadır.

Kuveyt Türk, komisyon ücretleri veya paket ücretleri konusunda pazarlığa açıktır. Bu kapsamda aylık iş hacminin ne kadar olduğunu hesapladıktan sonra en yakın Kuveyt Türk şubesine görüşme yapılabilir.

Akbank EKO Pos Kampanyası

Akbank, işletmelerin işlem hacmine göre paketler oluşturan ve bu kapsamda düzenli ödemeler talep eden bankalar arasındadır. İşlem hacimlerine çeşitli esneklikler sağlayan ve bu sayede zor durumda kalınmasının önüne geçen Akbank’ın hali hazırda 5 paketi bulunmaktadır. İşletme sahipleri kendi işleri için en uygun düşen paketi seçebilir ve sabit ödemeler yaparak maliyetlerini toplu şekilde gözden geçirebilme imkanına kavuşur. Ödeme üst limitleri için talep edilen pos abonelik ücretleri şu şekildedir:

  • 2500 TL’ye kadar olan işlemler için 35 TL’lik paket, 49 TL’lik yazar kasa ücreti.
  • 5000 TL’ye kadar olan işlemler için 65 TL’lik paket, 79 TL’lik yazar kasa ücreti.
  • 000 TL’ye kadar olan işlemler için 119 TL’lik paket, 133 TL’lik yazar kasa ücreti,
  • 000 TL’ye kadar olan işlemler için 199 TL’lik paket, 213 TL’lik yazar kasa ücreti,
  • 000 TL’ye kadar olan işlemler için 299 TL2lik paket, 313 TL’lik yazar kasa ücreti.

Eğer sahip olunan paketin hacminden daha fazla işlem yapılırsa % 2 komisyon ücreti alınır. Gün içerisinde kazanılan para bir sonraki gün herhangi bir kesinti olmadan doğrudan banka hesabına aktarılır, paket ücretine ek olarak herhangi bir ödeme yapılmasına gerek olmaz.

Akbank EKO pos almak isteyen tüketiciler, en yakın Akbank şubesine giderek başvurusunu iletebilir.

en düşük komisyonlu pos cihazı
is yeri icin en uygun pos cihazi kampanyalari

Yapı Kredi 200 TL POS Puan Kampanyası

Yapı Kredi, ilk defa bankasından pos cihazı alacak KOBİ’lere 31 Aralık tarihine kadar iletecekleri başvurular için 200 TL puan hediye etmektedir. Bu kapsamda üye iş yeri olunmasını şart koşan Yapı Kredi, BEKO boşluk 10 haneli üye işyeri no yazıp 4454’e SMS atılması halinde para puanı hesaba aktarmaktadır.

Kampanyadan yararlanmak isteyen tüketicilerin BEKO 300TR ya da Beko 220TR YazarkasaPOS’una sahip olması gerekir.

Artık özellikle E Ticaretin gelişiyor olması ile birlikte firmalar pos cihazından ziyade bankaların Sanal Pos tekliflerini inceliyor. Bu kapsamda daha önce sizler için açıklamış olduğumuz Yapı Kredi Bankası Sanal POS konulu bölümümüze buradan ulaşabilir ve ilgili yazımızı ortalama 3 dakika içerisinde okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu