fbpx
Garanti BankasıKredi Kartı

Garanti Bonus Kredi Kartı Limit Yükseltme Nasıl Yapılır

Ülkemizde en geniş üye iş yeri ağına sahip olan bankası Garanti tarafından geliştirilen Bonus kredi kartı oldukça sık güncellenen bir kampanya takvimine sahiptir. Her geçen gün daha fazla kampanyadan yararlanabilen ve zaten yapacağı alışverişleri indirimli şekilde gerçekleştirebilen bonus kullanıcılarının bazen kredi kartı limitini arttırma ihtiyacı olabilmekte ve Garanti’de bu ihtiyacın giderilebilmesi için çeşitli kanallar geliştirmiş durumdadır.

bonus limit arttırma
garanti bankasi bonus kredi karti limit yukseltme nasil yapilir

Garanti Bonus Kredi Kartı Limit Arttırma Yöntemleri

Bonus kredi kartı limit arttırma işlemi için yararlanılabilecek çeşitli kanallar bulunur. Bu kanalların tümü 24 saat içerisinde kart limitinin güncellenmesine yardımcı olur, ancak limit arttırım başvurusu olumsuz sonuçlanan tüketicilerin farklı prosedürleri uygulaması gerekir.

SMS ile Kredi Kartı Limit Arttırma

Garanti Bonus kredi kartının tanımlı olduğu cep telefonu numarası aracılığıyla ARTIR boşluk Talep Edilen Limit boşluk Kredi Kartının Son 6 Hanesi boşluk Aylık Gelir yazıp 3340’a SMS atılarak kredi kartı limit arttırma başvurusu iletilebilir. Limit arttırım başvurusu çok kısa bir süre içerisinde değerlendirilecek ve sonuç yine SMS ile kart sahibine ulaştırılacaktır.

İnternetten Limit Arttırma Başvurusu

Garanti’in internet sitesi ya da mobil uygulaması aracılığıyla kredi kartı limitinin arttırılması için başvuru yapılabilir. Sırasıyla Kredi Kartlarım > Bonus Kredi Kartı > Limit Artırım adımları takip edilerek talep edilen limit için form doldurulabilir. Limit artırım başvurusunun sonucu kısa mesajla tüketiciye bildirilecektir.

ATM’den Limit Artırım Başvurusu

Garanti paramatikleri aracılığıyla da limit artış başvurusu iletilebilir. Bunun için ilgili kredi kartı ATM haznesine yerleştirildikten sonra Limit İşlemleri sayfasından işlem yapılabilir.

Bonus Flaş Uygulaması Aracılığıyla

Bonus kredi kartı sahiplerinin düzenlenen kampanyalardan haberdar olabilmesi için kart izolesinde geliştirilen Bonus Flaş uygulaması aracılığıyla da kredi kartı limit artırım talebi iletilebilir. Bunun için tek yapılması gereken Kart Ayarlarım > Kredi Kartı Limitim > Limit Artış Başvurusu adımlarını takip etmektir. Kredi kartı limiti çok kısa bir süre içerisinde güncellenecek ve uygulama aracılığıyla bildirimde bulunulacaktır.

Düzenli Limit Artış Talebi

Kart harcamalarına uygun düşecek şekilde mümkün olan en düşük düzeyde düzenli limit artış talebinde bulunulması da mümkündür. Bunun için tek yapılması gereken Garanti Cep, Paramatik veya şubelerden yararlanmaktır.

garanti bonus limit yükseltme
bonus kredi karti limit artirma

Limit Artış Başvurusu Olumsuz Sonuçlanırsa

Eğer iletilen limit artırım talebi olumsuz yanıtlanıyorsa ve gelirinizin 3 katından daha az bir limit için başvuru iletiyorsanız yapmanız gereken en yakın Garanti şubesine giderek veri güncellemesi  yapmaktır. Bunun için gelir belgenizi ve nüfus cüzdanınızı yanında bulundurmalısınız. Limit artış talebinizi gelir belgesiyle birlikte ilettiğinizde çok yüksek ihtimalle başvurunuz olumlu yanıtlanacaktır.

Eğer gelir belgesiyle birlikte başvuru ilettiğiniz halde başvurunuz olumsuz sonuçlanıyorsa adınıza kayıtlı farklı kredi kartları olup olmadığını öğrenmek için Findeks kredi raporu edinmekte ve kredi limitinizle birlikte diğer kredi kartlarınız hakkında bilgi edinmenizde fayda  vardır. Diğer kredi kartlarınızı kapattırarak kredi limitinizi yükseltebilir ve kredi kartı limitinizin artmasını sağlayabilirsiniz.

Bonus Kredi Kartı Başvuru ile ilgili bölümümüze de buradan ziyaret edebilir ve ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu