fbpx
Garanti Bankasıİhtiyaç KredisiOnline KredilerŞubeye Gitmeden Kredi

Garanti Bankası Dijital Kredi Başvurusu (Krediyi Hesaba Al)

Bireysel bankacılık ürünleriyle ülkemizin en sık kullanılan bankaları arasında bulunan Garanti, son dönemlerde başlattığı dijital reform çalışmaları sayesinde neredeyse her türlü bankacılık işleminin internet üzerinden yapılabilmesine imkan sağlamaya başladı. Bu kapsamda tüketicilerin internetten ihtiyaç kredisi başvurusu yapmasını da olanaklı kılan Garanti, Dijital Kredi adıyla ortaya koyduğu ürününü yalnızca bu amaç doğrultusunda kullandırtıyor.

garanti online kredi
garanti bankasi subeye gitmeden kredi basvurusu

Dijital krediyi kullanmak isteyen tüketicilerin Garanti bankasında bir mevduat hesabı varsa, tahsis için şubeye gitmelerine gerek kalmıyor ve 5 dakika gibi kısa bir süre içerisinde kredisini harcamaya başlayabiliyor.

Garanti Dijital Kredi Hesaplaması

Garanti Dijital kredi, akdi faiz oranlarıyla kısa süre içerisinde tahsis edilebilen bir kredi. 36 ay vadeye kadar % 1,89 faiz oranıyla çekilebilecek kredi, 48 ay vadede kullanılmak istenmesi halinde % 1,79 faiz oranıyla tahsis edilebiliyor.

  1. 10 bin TL kredi için başvuru yapan ve bu krediyi 36 ay vade ile geri ödemek isteyen tüketicinin yararlanacağı faiz oranı % 1,89’dur. Dolayısıyla 36 ay boyunca 409,41 TL taksit ödemesi yapması gerekir. Toplamda  geri ödenecek tutar ise 14.738,92 TL olacaktır.
  2. 10 bin TL kredi için 48 ay vade talep eden tüketicinin yararlanacağı faiz oranı ise % 1,79’dur. Bu durumda 48 ay boyunca 335,91 TL taksit ödemesi yapılması gerekir. Toplamda geri ödenecek tutar ise 16.124,03 TL’dir.

Garanti Dijital Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Garanti bankası müşterileri dijital kredi başvurusu yapmak için internet ya da mobil şubeye giriş yaptıktan sonra Başvurular > Kredi > İhtiyaç Kredisi adımlarını takip ederek, 444 0 335 numaralı çağrı merkezini arayarak, Garanti şubesini ziyaret ederek, Garanti Facebook sayfasını kullanarak, ATM’ler ya da SMS aracılığıyla ihtiyaç kredisi başvurusunu iletebilir.

Garanti müşterisi olmayanlar ise Garanti bankasının internet sitesinden, Facebook sayfasından, ATM’lerinden ya da şubelerinden yararlanarak başvurusunu iletebilir. Yapılan başvurunun sonucu olumlu ise Garanti bankasında hesabı olmayan tüketicilerin en yakın Garanti şubesine giderek finansmanın tahsis edileceği bir mevduat hesabı açtırması gerekir.

Garanti Kredi Başvuru Sorgulama

Garanti bankasına iletilen dijital kredi başvuruları çok kısa süre içerisinde yanıtlanmaktadır, ancak bazen çeşitli gecikmeler yaşanabilir ve gereğinden fazla sürdüğü düşünülen başvuru değerlendirmeleri için sorgulama yapmak mümkündür. Bunun için tek yapılması gereken Garanti internet şubesine giriş yaptıktan sonra Başvurular menüsünde bulunan Kredi sayfasına girmek ve Devam Eden Kredi Başvuruları bağlantısını takip etmektir. Açılacak sayfada yapılan tüm başvuruların akıbeti sorgulanabilir.

garanti bbva dijital kredi başvurusu
garanti bankasi dijital kredi basvurusu krediyi hesaba al

Garanti Dijital Kredi Gereki Belgeler

Garanti bankası müşterilerinin herhangi bir belge beyan etmeden doğrudan internet üzerinden krediyi hesabına tahsis etmesi mümkündür, ancak hesap açtırması da gereken tüketicilerin nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve ikametgah ile birlikte şubeye gitmesi gerekir.

Kredi başvurusu olumsuz sonuçlanan tüketiciler Garanti müşterisi olsun veya olmasın şubeye gidip gelir belgesi ibraz ederek yeni bir başvuru iletebilir. Gelir belgesi ibraz edilmesi halinde kredi başvurusunun olumlu yanıtlanma ihtimali katbekat artacaktır.

Garanti Bankası Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu konulu bölümümüzü de buradan inceleyerek Garanti BBVA ‘nın güncel faiz oranları üzerinden sunmuş olduğu kredi tekliflerini inceleyebilir, sonrasında ise anında kredi başvurunuzu yaparak, paranızı hesabınıza alabilir, dilerseniz de anında EFT havale yoluyla başka banka hesabınıza alabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu