fbpx

İş Bankası Havale ve EFT Masrafları Ne kadar

| | , ,

Bankaların bir banka hesabından başka bir hesaba gönderdiği paralar, Eft olarak nitelendiriliyor. Günümüzde sıklıkla tercih edilen İş Bankası, bu eftlerde ve aynı zamanda bankalar arası havale transferlerinde, eft ve havale ücretlendirmeleri aktif etmektedir. Sizlerde eğer havale ya da eft transferi yapacaksanız, İş Bankası Havale ve EFT Masrafları Ne kadar ayrıntılı bir şekilde aşağıdaki yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

is bankasi havale ve eft masraflari ne kadar
is bankasi havale eft masrafı

İş Bankası Eft Ücretleri Ne Kadardır?

İş bankasından EFT işlemi gerçekleştirebileceğiniz 4 farklı kanal mevcuttur ve iş bankası eft ücretlerini her kanal için ayrı ayrı şekilde belirtmiştir.

İş Bankası Bankamatik (ATM) İle Yapılan Eftler

İş bankası bankamatiklerinden yapacağınız EFTlerde 10 TL ücret alınır. Bu tutar gönderdiğiniz tutara bağlı değildir. Yani 10 TL gönderim yapıyorsanız da, sizlerden 10 TL talep edilir.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Ücretleri

İş bankası ile internet bankacılığı , işcep, işpad ve iş wap kanalları ile yapacağınız EFT işlemleri 4.50 TL  olarak belirlenmiştir ve geç eftlerde bu tutar 6.50 TL olarak belirlenmiştir.

İş Bankası Telefon Bankacılığı İle Eft Ücretleri 

İş Bankası telefon bankacılığı iel yapılan eft ücreti, 5 TL olarak belirlenmiştir.

İş Bankası ile Şube’den yapılan Eftler

55 TL ile 470 TL Arası bir ücretlendirme vardır.Düzenli EFT talimatı vermeniz durumunda ücret sabit  8 TL olarak belirlenmiştir. Düzenli olmayan işlemler için %0.5 oranında ve minimum 55 TL EFT ücreti tahsis edilir.  EFT işlemleri için şube kanalını kullanmak bakıldığı zaman pek mantıklı değildir. İnternet bankacılığı işlemlerini kullanmak işinize gelmiyor biel olsa olsanız ATM’lerde bu işlemi gerçekleştirmeniz durumunda daha az işlem ücreti alınacağını kesinlikle unutmayınız.

İlginizi Çekebilir :  Ödenmeyen Faturalar Kredi Notunu Etkiler mi

İş Bankası Çağrı Merkezi EFT İşlem ücreti

İş bankası Çağrı merkezi üzerinden yapılacak olan EFT’lerde 48 TL ücret alınır.

İş bankası maaş hesaplarından veya belirli şartları taşıyan müşterilerden, herhangi bir şekilde eft gönderim ücreti almıyor. Görüldüğü üzere internet bankacılığı kanalları veya telefon bankacılığı ile EFT işlem ücretleri daha uygundur. Eğer kanallara erişiminiz yoksa, hiçbir şekilde şubeleri kullanarak gönderim yapmanızı önermiyoruz.

İş Bankası Havale Ücretleri

Gönderim türüne göre değişiklik göstermektedir. Şubeden yaparsanız sizlerden 30 TL talep edilir.  Bankamatik havalelerinde 7 TL talep edilir. İnternet şubesi havalelerinde 1.70 TL talep edilir. Telefon şubesi ile alınan ücret 4 TL’dir. İşcep ile alınan ücret, 1.70 TL olarak belirlenmiştir. Çağrı merkezi ile yapılan havale ücreti, 35 TL’dir.

is bankasi eft ve havale ucretleri icin ne kadar kesinti yapiyor
is bankasi eft havale ucretleri

İş Bankası Eft Saatleri 2019

İş Bankası’nın eft gönderim saatleri ise 09.00’da başlamaktadır. Eft gönderim saatleri ise, 16.45’de bitmektedir. Bu saatten sonra 30 dakika gibi bir süre içerisinde, geç eft süresi devreye girer. Bu süre içerisinde gönderimlerde, sizlerden eft türüne göre daha fazla ücret alınabilir. Yukarıda yazılan fiyatlar ve saatler, 2019 yılı içerisinde geçerli kılınmıştır.

İş Bankası ‘nın yanı sıra tüm bankaların EFT saatleri ile ilgili ayrıntılı tabloya sitemiz üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Önceki Yazı

Geç EFT Nedir EFT ile Arasında Ne Gibi Farklar Var

TC Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı : 27 Ekim 2017

Sonraki Yazı

Yorum yapın