fbpx
EFT HavaleEFT Saatleriİş Bankası

İş Bankası EFT Ne Zaman Karşı Hesaba Geçer En Son EFT Saati

Eftler bir banka hesabından başka bir banka hesabına gönderilen para aktarımları için kullanılmaktadır. İş Bankası Eft işlemi yaparken en çok dikkat edilmesi gereken nokta, eft yapılan işlem saatidir. Çünkü para transferi işleminizi eğer EFT Saatleri içerisinde yapıyorsanız paranız aynı gün, eğer saatler dışında yapıyorsanız, ertesi gün karşı hesaba geçer.

İş Bankası Eft Saatleri

İş Bankası Eft saatleri ve mesai günleri her gün 09:00 ile 17:00 olarak belirlenmiştir. Bu saatler içerisinde yaptığınız EFT işlemi sonucunda gönderdiğiniz paralar aynı gün içerisinde karşı hesaba geçer. Saat 17:00’dan sonra gerçekleştireceğiniz EFT işlemi sonucunda ise göndermiş olduğunuz para, bir sonraki gün mesai saatleri içerisinde karşı hesaba geçer. İş Bankasının herhangi bir nedenden dolayı yarım gün tatil olduğu durumlarda ise EFT Saati 09:00‘da başlayıp 11:45’de son bulmaktadır. Dolayısıyla bu saatler arasında gerçekleştireceğiniz EFT İşleminiz yine bu gün içerisinde sonuçlanırken bu saatler dışında yapacağınız eft işlemi, bir diğer gün karşı tarafın hesabına geçer. Bunun dışında hafta sonları eft sistemi aktif değildir ve hafta sonu gönderimlerinde, gönderilen paralar bireylerin hesabına Pazartesi günü mesai saatleri içerisinde geçer.

İş Bankası EFT’leri Ne Zaman Karşı Hesaba Geçmektedir?

İş Bankası Hesabınızdan yapmış olduğunuz EFT İşleminiz, 5 ile 10 dakika arasında bir sonuçlanmaya varacaktır. Fakat bankanın yoğunluk durumuna göre bu süre 1 saate kadar uzayabiliyor.

Eft Sorgulaması Nasıl Yapılır?

İş Bankası EFT Sorgulama durumunu aktif edebilmeniz için, İş Bankası’ndan yaptığınız EFT işlemi sonucu yatırdığınız paranın karşı tarafa yani alıcıya ulaşmamış olması gerekmektedir. Bu durumda EFT işleminizi sorgulatma ekranı ile onaylamanız gerekiyor. Sorgulama işlemi için hesabınızın ait olduğu İş Bankası Şubesi ile irtibata geçmeniz ve hesap bilgilerinizi ek olarak kontrol ettirmelisiniz. EFT sorgulama işleminizi banka şubesinden yapabilmenize ek olarak, telefon bankacılığı ile de yapabilirsiniz.

Her hangi bir nedenden dolayı Pazartesi gününün resmi tatile denk gelmesi durumunda ise EFT işleminiz Pazartesi’ni takip eden mesai saatleri içerisinde karşı hesaba geçmektedir. Bu durumda gönderim saatlerini ve durumları aklınızdan çıkarmayın.

İş Bankası Eft Ücretleri Ne Kadardır?

2020 yılı itibariyle İş Bankası EFT ücretleri aşağıdaki gibidir.

iş bankası eft saatleri
is bankasi eft ne zaman karsi hesaba gecer en son eft saati
  • Şubeden EFT: 39 TL
  • Bankamatik Hesaptan EFT: 3.5 TL
  • İnternet Şubesi Hesaptan EFT: 3.5 TL
  • Telefon Şubesi EFT: 3.5 TL
  • İşCep EFT: 3.5 TL
  • Çağrı Merkezi EFT: 25 TL

Gönderdiğim Eft Neden Alıcıya Ulaşmıyor?

Eğer İş Bankası EFT saatleri içinde başka bir bankaya para transferi yaptıysanız ve 30 dakika içinde para karşı bankaya yani alıcıya ulaşmadıysa, bilgileri kontrol etmenizi öneririz. Müşteri adı soyadı tam olarak yazılmalı ve banka bilgileri doğru olarak girilmelidir.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu