fbpx
EmekliING Bank

ING Bank Özel Emekli Kredisi Başvurusu 45 bin TL 60 Ay

Emeklilere düşük maliyetli ve basit prosedürlere sahip bir ihtiyaç kredisi ürünü teklifi de ING Bank tarafından yapılmaktadır. ING Bank, emekli maaşıyla geçimini sağlayan tüketicilerin kısa süre içerisinde 60 ay vade ve 45 bin TL üst limit imkanıyla kredi kullanmasını mümkün kılmaktadır. Bu kapsamda bazı detayların bilinmesi ve ING Bank emekli kredisi başvurusu 45 bin TL için nasıl yapılır, şartları nelerdir gibi türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

ING Bank Emekli Kredisi

ING Bank, emekli müşterilerin ihtiyaç kredisi kullanabilmesi adına PTT ile protokol imzalamış ve PTT’den maaşını alan emeklilerin yine PTT şubeleri aracılığıyla kredi başvurusu iletip kısa süre içerisinde kredi tahsisini gerçekleştirmesini mümkün kılmıştır. 60 ay vade ve 45 bin TL üst limit gibi imkanlara sahip kredi ürünü için razı olunması gereken faiz oranı 5 bin TL’ye kadar % 1.49 bin TL ile 10 bin TL arası için % 1.39, 10 bin TL ile 20 bin TL arası için % 1.29 20 bin TL ve üstü için ise % 1.19 olarak belirtilmiştir.

ING Bank Emekli Kredisi Hesaplaması 45 bin TL

ING Bank, kredi kullanmak isteyen emeklilerden % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti ve hayat sigortası prim ödemesi talep etmektedir. Bu iki ödeme de kredi kullanılan miktara, vadeye, kişiye ve kişinin sağlık durumuna bağlı olarak değişkenlik göstereceği için aşağıdaki hesaplamaya dahil edilmemiştir.

45 bin TL kredi çeken emeklilerin;

  • 12 ay vade için her ay 4199 TL, toplamda 50.399 TL,
  • 24 ay vade için her ay 2322 TL, toplamda 55.738 TL,
  • 36 ay vade için her ay 1705 TL, toplamda 61.413 TL,
  • 48 ay vade için her ay 1404 TL, toplamda 67.416 TL,
  • 60 ay vade için her ay 1228 TL, toplamda 73.768 TL, ödeme yapması gerekmektedir.

ING Bank Emekliye Özel Kredi Başvurusu

ING Bank, emekli kredisi kullanmak isteyen tüketicilerin başvurusunu PTT şubeleri aracılığıyla kabul etmektedir. PTT ile imzalanan protokol sonrasında PTT’nin tüm şubeleri üzerinden iletilen kredi başvuruları 1 iş günü içerisinde değerlendirilip yanıtlanmaktadır. Kredi başvurusunun olumlu yanıtlanması halinde hesap açılışı vb. işlemler için de yine PTT şubelerinden yararlanılması mümkündür.

Kredi başvurusu yapmak için gerekli olacak belgeler nüfus cüzdanı ve emekli aylık dökümüdür, eğer ek bir gelir de elde ediliyorsa ve ibrazı gerekiyorsa bu gelire istinaden kanıtlayıcı evrakların da PTT şubesine teslim edilmesi gerekecektir.

ing emekli kredisi
ing bank emekli kredisi

Emekli Kredi Yaş Sınırı

ING Bank, bu kredi ürünü için üst yaş sınırını 75 olarak açıklamıştır. Bu kapsamda 74 yaşındaki emekliler 1 yıl vadeyle, 73 yaşındaki emekliler 2 yıl vadeyle, 72 yaşındaki emekliler 3 yıl vadeyle, 71 ve daha küçük yaştaki emekliler ise 4 yıl vadeyle kredi tahsinini gerçekleştirebilir.

Sitemizde daha önce sizler için yayımlamış olduğumuz Emekli Maaşı Üzerinden Nasıl Kredi Çekilir konulu yazımızı da buradan https://onlinekrediler.net/emekli-maasi-uzerinden-nasil-kredi-cekilir/ okuyarak süreç hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. sn yetkılı ben ınceledım lakım emeklı olmama ragmen 2000tl kredı alamadım şimdı ben yaşadıgmöammı yoksa sızın bu vaad edercesıne yazınızamı ınanayım hangısıne bırde pttden emeklı maaş alıyorum sanırım bunun yanıtı sızlerde saygılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu