fbpx
Online KredilerŞekerbankŞubeye Gitmeden Kredi

Şubeye Gitmeden Şekerbank Kredi Başvurusu (Ön Onaylı)

Kamu sermayeli bankalar arasında yer alan Şekerbank tüketicilerin her türlü kredi ihtiyacı için başvurabileceği bankalar arasındadır. Yıllardır tüketicilere çeşitli kredi ürünlerince cazip fırsatlar sunan Şekerbank, sık sık tarım ve hayvancılık kredileri için de kullanılmaktadır.

Şubelerindeki yoğunluğu çeşitli hizmet kanallarına bölmek amacıyla kredi başvurusu için yararlanılabilecek alternatif kanallar oluşturan Şekerbank’a iletilen kredi talepleri çok kısa bir süre içerisinde değerlendirilmekte ve sonuçlanmaktadır.

Olumlu ya da olumsuz yanıt alınmasına bakılmaksızın şubeye gitmeden yapılan kredi başvurularının tümü ön başvuru niteliği taşımakta ve bu doğrultuda tahsis için şubeye gidilmesi şart koşulmaktadır.

Şekerbank Kredileri

Şekerbank aracılığıyla ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi, eğitim kredisi, tarım kredisi, hayvancılık kredisi, okul kredisi vb. tüm bireysel kredilere başvuru iletilmesi mümkündür. Duruma özel krediler için talepte bulunacak tüketicilerin proforma fatura vb. ibraz etmesi gerektiğinden dolayı internetten ya da farklı bir kanal aracılığıyla kredi başvurusu iletmesi mümkün olamamaktadır. Bu durumdaki tüketicilerin yararlanabileceği tek hizmet kanalı Şekerbank şubeleridir.

Şekerbank Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu

Şekerbank’a kredi başvurusu iletmek isteyen tüketicilerin şubeye gitme zorunluluğu bulunmamaktadır. İnternet, telefon, SMS ya da ATM’ler aracılığıyla kredi talebinde bulunulabilmektedir.

Mesajla Kredi Başvurusu

SMS ile kredi başvurusu iletmek isteyen tüketiciler ihtiyaç kredisi ürününden yararlanmak için KREDI boşluk TCKN yazıp 1953’e kısa mesaj gönderebilmektedir. Yapılan kredi başvurusu çok kısa bir süre içerisinde değerlendirilecek ve kişiye verilebilecek maksimum kredi yine mesajla cevaplanacaktır. Kullanılmak istenen kredi miktarı bankanın ilettiği miktar tarafından kapsanıyorsa herhangi bir Şekerbank şubesine giderek tahsis süreci tamamlanabilir.

İnternetten Kredi Başvurusu

Şekerbank’ın internet sitesine giriş yapan tüketiciler Ürünler sekmesi altında yer alan kredilerden herhangi birisini seçerek başvuru formuna erişebilir. İletilen kredi başvurusu en geç 24 saat içerisinde sonuçlandırılacak ve tüketiciye kısa mesaj aracılığıyla iletilecektir.

ATM’den Kredi Başvurusu

Şekerbank geçtiğimiz yıllarda başlattığı reform çalışmaları kapsamında neredeyse tüm ATM’lerini güncel versiyonlarıyla değiştirmiş ve bu doğrultuda tüketicilere ATM’den kredi başvurusu yapabilme imkanı da tanımıştır. Şekerbank ATM’leri aracılığıyla kredi başvurusu iletmek isteyen tüketicilerin tek yapması gereken herhangi bir Şekerbank ATM’sine giderek Giriş > Başvuru > Kredi adımlarını takip etmektir.

Yapılan kredi başvurusu ön başvuru niteliğindedir ve Şekerbank müşterisi olunsa dahi şubeye giderek tahsis sürecini tamalamak gerekir.

Telefondan Kredi Başvurusu

0850 222 78 78 numaralı Şekerbank çağrı merkezini arayan tüketiciler sesli yanıt sistemi aracılığıyla kredi başvurusu iletebilmektedir. İletilen kredi başvurusu ön başvuru niteliğinde olup, tahsis sürecinin tamamlanabilmesi için şubeye gidilmesi gerekmektedir.

subeye gitmeden sekerbank kredi basvurusu
subeye gitmeden sekerbank kredi basvurusu

Gerekli Belgeler

Tüketiciler kredi başvurusu yaparken:

  • Nüfus cüzdanı,
  • Gelir belgesi,
  • İkametgah ya da fatura gibi belgeleri ibraz etmelidir.

Taşıt kredisi kullanacak tüketiciler ek olarak satın alınacak aracın ruhsat fotokopisini, konut kredisi kullanacak tüketiciler ek olarak satın alınacak konutun tapu ya da kat irtifakı fotokopisini ibraz etmelidir.

Eğer ön onay olmaksızın, kredi başvurusunu online olarak değerlendirip buna göre kredi tahsisi yapan banka arayışınız var ise; bu durumda sitemizde yer alan Hangi Bankalar Ön Onay Olmadan Kredi Veriyor konulu bölümü https://onlinekrediler.net/hangi-bankalar-aninda-on-onaysiz-kredi-veriyor/ buradan ziyaret ederek yazımızı okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu