fbpx
Bankacılık

En Kısa Zamanda Garanti Acil Para Bulmanın Kolay Yolları

Acil nakit ihtiyacını gidermek için başvurulabilecek çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Tüketiciler, dönemsel bazda ihtiyaç duyduğu nakit parayı bazı basit yöntemlerle karşılayabilir ve oldukça düşük maliyetle tüm ödemelerini gerçekleştirebilir. Bu kapsamda kısa zamanda acil para bulma yöntemleri hakkında en yalın haliyle bazı noktalara değinmek yararlı olacaktır.

1 – Kampanyalı Kredilere Başvurabilirsiniz

Standart kredi ürünlerinden farklı olarak kampanya dönemi içerisinde yapılan kredi başvurusu biraz daha esnek şartlar altında değerlendirmeye alınacaktır. Online kredi başvurusu yapabileceğini bankaların güncel tekliflerini bu bölümden https://onlinekrediler.net/online-krediler/ inceleyebilirsiniz. Bunun sebebi bankanın yeni müşteri edinme çabası içerisinde olması ve bu neticede daha yüksek riski göze alabilmesidir. Dolayısıyla standart ihtiyaç kredisi ürünlerine başvuru iletmektense mevcut dönemde düzenlenen kredi kampanyalarını araştırmakta ve bu kampanyalara katılım sağlamaya çalışmakta fayda vardır.

2 – Nakit Avans

Kredi kartı limit artırım başvurusu yaptıktan sonra ya da yapmadan nakit avans çekimi yapılabilir ve vadelere yayılmış biçimde geri ödenebilir. Eğer faiz ödenmek istenmiyorsa QNB Finansbank’ın Cardfinans ürünü için düzenlediği gibi bir kampanyaya da katılım sağlanabilir.

QNB Finansbank, Cardfinans Trabzonspor ürününü kullanmak isteyen tüketicilere kartlarını telsim aldıktan sonra 900 TL’ye kadar 9 ay vadeyle faizsiz nakit avans vermektedir. Bu kapsamda 900 TL’lik nakit avans çekimi yapılabilir hiçbir faiz ya da masraf ödemesi yapılmadan 100 TL’lik eşit taksitler halinde borç kapatılabilir.

3 – Daha Fazla Çalışmak

Ek iş yapmak kulağa yorucu gelebilir fakat hayat iniş ve çıkışlarla doludur. Bu kapsamda en azından bir süreliğine ek iş yapmayı düşünmeniz gerekir. İki işte çalışmanız halinde maaşın yanı sıra yararlandığınız sosyal haklar itibariyle de ciddi karınız olacaktır. Borç ödemesini yapabilecek kadar tasarruf sahibi olduğunuzda ek işinizi bırakarak asıl işinize devam edebilirsiniz.

4 – Borcu Altın Olarak Almak

Doğrudan borç istemek yerine borcu altın, gümüş ya da değerli bir madene endeksli olacak şekilde talep etmek borç verecek kişi için daha olumlu bir izlenim bırakmaktadır. Bu kapsamda borç isterken nakit para yerine altın üzerinden borç talep etmekte ve yine altın olarak geri ödeyeceğinizi taahhüt etmekte fayda var. Borç para istemek başvurulabilecek yöntemler arasındaki en basit ve en kullanışlı yöntem.

5 – Eşya Satışı

Kullanmadığınız ya da daha az konforlusuyla değiştirmeyi düşünebileceğiniz eşyaları satışa çıkarabilirsiniz. Çeşitli uygulamalar ve web siteleri aracılığıyla fotoğrafını çektiğiniz eşyanızı kısa süre içerisinde satmanız mümkündür.

6 – Taksitle Alıp Peşin Satmak

Vade farksız taksit imkanı sunan bir kampanyaya katılım sağlamanız ve satışa konu ürünü satın almanız halinde bu ürünü peşin fiyata satmayı düşünebilirsiniz. Siz taksit ödemelerine devam ederken peşin satış sonrası cebinize giren parayla ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ya da borcunuzu ödeyebilirsiniz. Fakat satın alacağınız ürünün satılabileceğinden emin olmanız çok önemlidir. Şu günlerde genel itibariyle cep telefonlarının ciddi talep gördüğünü belirtmek faydalı olabilir.

en kısa zamanda acil para
en kisa zamanda garanti acil para

7 – Yaratıcılık

Açıkçası tek amaç para elde etmek olduğunda biraz düşünülmesi halinde neler yapılabileceğini bulmak pek zor olmayacaktır. Nelere sahip olduğunuzu ve bunları paraya nasıl dönüştürebileceğinizi düşünmeye başlamanız bu tavsiyeler arasındaki en etkili tavsiye olacaktır.

Örnek vermek ve düşünmenize yardım etmek amacıyla otomobil tamircisi bir kişinin acil nakit ihtiyacı olması halinde düşünmesi gereken şu olabilir: perte çıkmış ya da çekme belgeli araçların ihalesine katılmak, ihale için tamir bedeliyle neredeyse başa baş bir teklif vermek ve satış sonrası elde edilen tamir bedeliyle nakit ihtiyacını karşılamak.

Ayda 650 TL Tasarruf Etmek İçin İlginç Yöntemler konulu yazımızı buradan https://onlinekrediler.net/ayda-650-tl-para-biriktirebileceginiz-ilginc-tasarruf-yontemleri/ okuyarak tasarruf tedbirleri konusunda ilginç taktikler öğrenebilir, bunları uygulayıp bütçe açıklarınızı kapatabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu