fbpx
ING BankOnline Kredi Kartı

ING Bank Online Kredi Kartı Başvurusu (Pegasus, Light, Bonus)

ING Bank, tüketicilerin online kredi kartı başvurusu yapmasına imkan veren bankalar arasında yer almaktadır. Gereklilkleri sağlayan ve başvuru prosedürlerini yerine getiren her tüketici talep etmesi halinde kısa süre içerisinde yüksek limitli kredi kartı sahibi olabilir.

ING Bank Kredi Kartları

ING Bank Bonus Kredi Kartı, Pegasus Kredi Kartı ve Light Kredi Kart olmak üzere 3 farklı tipte kredi kartı olanağı sunmaktadır. Söz konusu kartlar arasında en sık kullanılanı Bonus kredi kartı olsa da ihtiyaca ve yaşam tarzına bağlı olarak Light kredi kartının ya da Pegasus kredi kartının tercih edilmesi de mantıklı olabilir.

Light kredi kartını diğer kartlardan ayıran en önemli özellik yıllık kart aidatı alınmamasıyken, Pegasus kredi kartını diğerlerinden ayıran en önemli özellik yapılan harcamalardan uçuş puan kazanmaktır. Bonus kredi kartı ise dönemsel bazda düzenlenen onlarca kampanya ve bonus olanağı nedeniyle yoğun talep görmektedir.

ING Bank Bonus Kredi Kartı Avantajları

ING Bonus kredi kartı sahipleri ilk defa kredi kartı başvurusu yapmış olmaları halinde 1000 TL’ye kadar 9 ay vadeli sıfır faizli nakit avans kampanyasına katılım sağlayabilir. Söz konusu kampanya uyarınca tüketicilerin kartını teslim aldıktan 1 hafta sonra anında kredi çekmesi mümkün olur. Ek olarak kartın teslim alındığı ilk ay içerisinde yapılan tüm harcamalardan % 20 oranında bonus kazanılır, kazanılabilecek bonus puanların üst limiti 50 TL ile sınırlıdır.

Yapılan harcamalardan kazanılan bonus puanlar farklı bir alışverişte kullanılabilir. Bonus puan kazanımı arttıkça çok daha fazla bonus kazanılmasını mümkün kılan Bonus Plus Card ve Bonus Premium Card’a geçiş olanağı elde edilir.

ING Bonus Kredi Kartı Online Başvuru

ING Bank’ın Bonus kredi kartına başvuru iletmek isteyen tüketicilerin ING Bank’ın web sitesine giriş yaptıktan sonra Sizin İçin > Kredi Kartları > Bonus Kredi Kartı adımlarını takip etmesi gerekir. İlgili sayfaya giriş yapıldığında Hemen Başvur butonu kullanılarak kişisel bilgilerin bankaya iletilebileceği forma erişim sağlanabilecektir.

Bankaya iletilen talep 1 gün içerisinde kısa mesajla yanıtlanacaktır.

İnternet üzerinden yapılan kredi kartı başvurusuna ek olarak kısa mesajla başvuru yapmak da mümkündür. Bunun için tek yapılması gereken KART boşluk TCKN yazıp 2205’e SMS atmaktır.

Pegasus ve Light kredi kartı için başvuru iletmek isteyen tüketicilerin ING Bank şubelerine gitmesi gerekir.

Kimler Kredi Kartı Alabilir

Kredi kartı başvurusunu internet üzerinden yapan tüketicilerin farklı bir bankaya da olsa daha önce mutlaka gelir beyanında bulunmuş olması gerekir. Ek olarak kredi notunun oluşmuş ve yüksek olması da gereklilikler arasında yer alır. Yüksek kredi notu ve düzenli gelire ek olarak 18 yaşından büyük olmak ve T.C. vatandaşı olmak da gerekir.

ing kredi kartı başvurusu
ing bank online kredi karti basvurusu

İnternet üzerinden yaptığı kredi kartı başvurusu reddedilen tüketicilerin ING Bank şubelerine giderek gelir belgesi ibraz etmesi gerekebilir. Gelir belgesi ibrazı halinde de başvuru reddedilirse bloke teminatlı kredi kartı talebinde bulunulmalıdır.

Bloke teminatlı kredi kartı başvurusu yapacak tüketicilerin kredi kartı limiti kadar parayı mevduat hesabına yatırması ve blokelendirmesi gerekir.

Sitemizde yer alan ING Bank Şubeye Gitmeden Anında Kredi Başvurusu konulu yazımızı da bu bölümden https://onlinekrediler.net/subeye-gitmeden-aninda-ing-bank-kredi-basvurusu/ ortalama 3 dk da okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu