fbpx
Garanti BankasıKredi Kartı

Garanti Bonus Sanal Kredi Kartı Oluşturma

Güvenlik tehditlerini ekarte etmek ve sağlıklı şekilde tüm ödemelerini yapabilmek isteyen kişilerin sıklıkla başvurduğu sanal kredi kartları giderek daha fazla kullanılmaktadır. Hatta internet alışverişlerinde aslına oranla daha fazla kullanılmaya başlanan sanal kredi kartlarıyla ilgili çeşitli girişimler de olmuştur ve sadece sanal kredi kartı sağlayan servisler vardır. Bu servislerden birisi de Garanti Bankası’na aittir.

Garanti Bankası müşterileri, bankasının kendilerine ücretsiz olarak sağladığı sanal kredi kartı imkanı sayesinde internetten yapacağı ödemelerde kart limitini sınırlandırdığı bir ürünü sahiplenebilir. Bu ürün sayesinde tüm mail order işlemleri yapabilen tüketiciler fazla çekim yapılması ya da kart bilgilerinin çalınması gibi çeşitli sorunlardan korunur. Bu kapsamda Garanti sanal kredi kartı oluşturma işlemine ve sanal kredi kartlarıyla ilgili bilinmesi gereken çeşitli detaylara değinilmesi yararlı olabilir.

Garanti Bankası Sanal Kredi Kartı Oluşturma

Yalnızca sanal kredi kartının nasıl oluşturulduğunu merak eden tüketiciler için bunu yazının en başında yanıtlamak yararlı olacaktır.

  1. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamasına girin.
  2. Kredi kartlarım sekmesine tıklayın.
  3. Açılan sayfada sanal kredi kartlarım butonunu görmeniz gerekmektedir.
  4. Sanal kredi kartı oluştura tıklayın.
  5. Oluşturulacak sanal kredi kartı için daha sonradan değiştirebileceğiniz herhangi bir limit belirleyin (1 TL ile asıl kredi kartınızın maksimum limiti arasında olabilir, tavsiye yapmak istediğiniz alışverişin % 2 – % 5 fazlası kadardır.)
  6. Oluşan sanal kredi kartınızla ilgili bilgileriniz ekrana yansıtılacaktır.

Ekrana yansıtılan bilgiler arasında 16 haneli rakam, son kullanım tarihi, CVV kodu gibi detaylar bulunmaktadır. Bu üç bilgi internetten alışveriş yapmak için size gereken bilgilerdir, bu bilgileri ödeme sayfasında girdiğinizde alışverişiniz için ödeme yapabileceğinizi göreceksiniz.

Kart Limitinizin Yeterli Olduğundan Emin Olun

Bazı kurumlar alışveriş sepetinde görünen bakiyeye vergi ödemelerini eklememekte ve bu da sanal kredi kartı limitini tam olarak alışveriş tutarı kadar belirleyen kişiler için sorun olmaktadır. Bu tarz bir problemle karşılaşmamak ve ödemeyi neden yapamadığınıza kafa yormamak için yapmanız gereken ödeme miktarının vergiler dahil fiyat olduğundan emin olun ve ilgili tutarın en azından 5 TL – 10 TL üzerinde bir kart limiti belirleyin.

Kartınızın İnternet Alışverişine Açık Olduğundan Emin Olun

Bazı kullanıcılar asıl kredi kartlarını internet alışverişine açtığında, sanal kredi kartlarıyla da internet alışverişi yapabileceğini düşünmektedir fakat işler böyle yürümemektedir. Sanal kredi kartını aynı hesaba tanımlı farklı bir kredi kartı olarak düşünün, dolayısıyla ilgili sanal kartla yapacağınız işlemler için sadece ilgili sanal kart özelinde düzenlemeler yapmanız gerekir. Dolayısıyla asıl kredi kartını internet alışverişine açık olsun ya da olmasın sanal kredi kartınızla ödeme yapabilmek için sanal kartınızın internet alışverişlerine açık olduğundan emin olmanız gerekir.

garanti sanal bonus kredi karti olusturma

Sanal Kart Ücretli Mi?

Garanti Bankası sanal kredi kartı kullanımından ücret almamaktadır, ancak birden fazla sanal kredi kartı kullanımına da imkan vermemektedir. Dolayısıyla tüketiciler kendi adlarına oluşturulacak sanal kredi kartlarıyla dilediği kadar alışveriş yapabilir, her alışveriş sonrasında limitin sıfırlandığını ve kullanıcı tarafından güncellenmediği sürece bir sonraki ekstre dönemine kadar artmayacağını bilmeniz gerekmektedir.

Sanal Kart Nedir konulu yazımızı da okuyarak, güvenli alışveriş konusunda sıklıkla kullanılan sanal kredi kartları hakkında bilgi alabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu