fbpx
Garanti Bankası

Garanti Bankası Kredi Başvuru Sonucunu Anında Öğrenme (Sorgula)

Bankalara iletilen kredi ve kredi kartı başvurularının sayısı oldukça fazladır ve bu süreçte bilgi edinme hakkı bulunan tüketiciler için çeşitli hizmet uygulamalarının geliştirilmesi kaçınılmaz olmuştur. Söz konusu uygulamalar aracılığıyla ilettiği kredi ve kredi kartı başvurusunu sorgulama imkanına sahip olan tüketiciler Garanti Bankası’nı tercih ettiyse internet, çağrı merkezi ve şube kanalları aracılığıyla başvuru durumunu öğrenebilir.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

Perakende bankacılık ürünleri için iletilen talepler yani bireysel müşterilerin yaptığı kredi ve kredi kartı başvuruları kredi miktarına ve tüketicinin risk profiline bağlı olarak 1-3 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bazı durumlarda özellikle de banka müşterileri için oluşturulan kampanyalara katılım sağlandığında aynı gün içerisinde değerlendirme sonucunun öğrenilmesi mümkün olabilmektedir.

Başvuru Nasıl Sorgulanır?

Garanti Bankası’na iletilen kredi ve kredi kartı başvuruları için ayrı sayfalar üzerinden sorgulama yapılması gerekmektedir.

Kredi başvurusu yapan ve başvuru durumunu öğrenmek isteyen tüketicilerin Ana Sayfa > Bireysel > Krediler > Kredi Başvuru Takibi adımlarını takip etmesi gerekir. TCKN ya da başvuru numarası ile yapılabilecek sorgulama için cep telefonu numarası bilgisinin de paylaşılması gerekecektir.

Kredi kartı başvurusu yapan ve başvurusunun ne durumda olduğunu sorgulamak isteyen tüketiciler Ana Sayfa > Bireysel > Kredi Kartları > Kredi Kartı Başvuru Takibi adımlarını takip etmek durumundadır. İlgili web aracına erişen tüketicilerin başvurduğu ürünü seçtikten sonra form numarası, telefon numarası ve doğum tarihini paylaşması gerekir. İlgili bilgilerin paylaşılması sonrasında sorgulama yapılabilecektir.

İnternet üzerinden sorgulama yapmak istemeyen tüketicilerin çağrı merkezi aracılığıyla sorgulama yapması da mümkündür. 444 0 333 numaralı çağrı merkezini arayan tüketiciler kredi kartı için başvuru yaptıysa Kredi Kartı Müşteri Temsilcisi’ne kredi için başvuru ileten tüketicilerin kredi bilgilendirme hattına bağlanarak başvuru sorgulaması yapması gerekir.

Ek olarak Garanti şubeleri aracılığıyla da başvurunun ne durumda olduğu öğrenilebilmektedir.

Başvuru Sonrası Ne Olacak?

Yaptığı kredi ya da kredi kartı başvurusu değerlendirilip olumlu yanıtlanan tüketiciler kısa mesaj ya da çağrı merkezi aracılığıyla başvuru sonucuyla ilgili bilgilendirilecektir. Yapılan bilgilendirme sonrası çağrı merkezi üzerinden tüketici aranacak ve bundan sonraki süreçte gerekecek adres ve teslimatla ilgili teyitler alınacaktır.

Kredi kartı için başvuru ileten tüketiciler doğrudan en yakın şubeye teslim edilen kartını teslim alabilirken, kredi için başvuru ileten tüketicilerin gerekli evrakları bir araya getirmesi gerekir.

Gerekli evrakların ibrazı sonrasında taşıt ve konut kredisi için başvuru iletildiyse ekspertiz, ipotek tesisi vb. işlemler için bir süre daha beklenilmesi gerekir. İhtiyaç kredisi için başvuru iletildiyse aynı gün içerisinde tahsis imkanından yararlanılabilir.

garanti kredi başvuru sonucu öğrenme sorgulama
garanti bankasi kredi basvuru sonucunu ogrenme

Nereden Bilgi Alınabilir

Kredi ya da kredi kartı başvurusu ileten ve ilettiği başvuru ya da başvuru sonrası süreçle ilgili bilgi edinmek isteyen tüketicilerin daha detaylı bilgi için çağrı merkeziyle görüşmesi gerekir. Bazı durumlarda şube personelinin erişemediği bilgi ekranlarına erişebilmek konusunda yetkili kılınan müşteri temsilcileri daha kaliteli hizmet sunabilmektedir. Garanti Çağrı Merkezi’ne 444 0 333 numarasını arayarak erişilebilir.

Sitemizde daha önceden ele aldığımız Kredi Şartları En Esnek ve Kolay Kredi Veren Bankalar konulu bölümümüzü ziyaret ederek yazımızı da okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu