fbpx
EFT SaatleriFibabanka

Fibabanka EFT En Son Saati Kaçta ? EFT İşlem Saatleri

Dönemsel bazda düzenlediği kredi kampanyalarıyla her geçen gün daha fazla bireysel müşteri tarafından tercih edilen Fibabanka, havale ve EFT transferleri için en geniş zaman aralığında hizmet veren bankalar arasında yer almaktadır. Yapılan havale ve EFT masrafları için değişen oranlarda masraf ödemesi de talep eden Fibabanka, hangi hizmet kanalının kullanıldığına da dikkat etmektedir. Şimdi dilerseniz Fibabank EFT saatlerini ve özellikle en son saat kaçta yapılan EFT nin aynı gün içerisinde ulaşabildiğini sizlere aktaralım.

Fibabanka EFT ve Havale Saatleri

Fibabanka müşterileri farklı bankalara yapacakları EFT işlemlerini 09:00 ile 17:00 aralığında gerçekleştirmek durumundadır. Bu saat aralığının dışında verilen ödeme emirleri bir sonraki iş günü içerisinde gerçekleştirilmek üzere bekletilen ileri tarihli EFT talimatı olarak kaydedilecektir.

Havale işlemleri bankanın kendi içerisinde gerçekleştirdiği para transferleri olduğundan dolayı müşterilerin bu işlem için herhangi bir mesai kısıtlamasıyla karşılaşması gerekmez. Resmi ve idari tatiller de dahil olmak üzere haftanın 7 günü 24 saat süresinde havale işlemi yapılabilmektedir.

Fibabanka EFT ve Havale Masrafları

Havale masrafları:

  • Şube aracılığıyla havale yapılması halinde 11 TL,
  • Telefon bankacılığı ya da internet bankacılığı uygulaması aracılığıyla havale yapılması halinde ücretsiz bir şekilde havale yapılabilir.

EFT masrafları:

  • Şube aracılığıyla EFT talimatı verilmesi halinde 16 TL ile 330 TL aralığında % 0,3 oranında,
  • Telefon bankacılığı aracılığıyla EFT talimatı verilmesi halinde 11 TL ile 27 TL aralığında % 0,1 oranında,
  • İnternet bankacılığı uygulaması aracılığıyla EFT talimatı verilmesi halinde ücretsiz bir şekilde EFT işlemi gerçekleştirilebilir.

EFT ve Havale İptali

Farklı bir kişinin hesabına para transferi gerçekleştiren ya da bilgilerde ufak karışıklıkların olduğunu gören kişilerin söz konusu tutarı bazı durumlarda iade alması mümkündür.

Örneğin EFT yapan bir kişi IBAN bilgisini doğru girse dahi isim bilgisinde harf hatası yaparsa EFT, ilgili kişinin hesabına aktarılmadan doğrudan kişinin hesabına iade edilecektir. Dolayısıyla EFT yapılırken hata yapılması ve ilgili IBAN’a ait isim ve soyisim bilgisinin uyuşması pek mümkün değildir. Bankalar da para transferi yapılırken, havale olacak olsa dahi IBAN numarasıyla para transferi yapılmasını bu nedenle istemektedir.

Fakat yine de hatalı bir transfer gerçekleştirilmesi ve bakiyenin hesaptan düşmesi halinde öncelikle kendi bankanızla görüşmeniz  gerekir. EFT, diğer banka tarafından iade edilmiş fakat bankanızın kontrolü için bekletiliyor olabilir. Böyle bir durum söz konusu değilse parayı alacak kişinin yani para transferi yapılan kişinin kendi bankasıyla görüşmesi gerekir. Yapacağı görüşme öncesinde EFT işleminin referans kodu paylaşılmalıdır. Eğer para ilgili kişinin de hesabına geçmediyse yüksek ihtimalle kontrol için bekletilmektedir. Bu durumda 30 dakika kadar bekledikten sonra çağrı merkeziyle görüşme yapılabilir. Eğer bir sonuç alınamazsa şubeye giderek dilekçe yazılması gerekecektir.

fibabanka eft saatleri
fibabanka en son eft saati

Hatalı havale yapılması halinde ise işler oldukça sancılı bir hal almaktadır. Havale işlemi anında karşı kişinin hesabına geçmesi nedeniyle verilen emrin iptal edilebileceği bir transfer biçimi değildir. Eğer yanlış kişinin hesabına para transferi gerçekleşirse banka ilgili kişiye ulaşır ve hatalı para transferini iade etmesini ister. Fakat iade edip etmemek hatalı transfer yapılan kişinin elindedir.

Fibabanka Bankası Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu yapmak için bu bölümümüzde yer alan  ilgili yazımızı okuyabilir ve anında kredi başvurunuzu online olarak oluşturabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu