fbpx

Fibabanka Emeklilik BES İptali 444 82 88 Telefon Ayrılma Formu

| | ,

Gönüllü Bireysel Emeklilik Sistemi’nin 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle zorunlu hale getirilmesine istinaden milyonlarca çalışanın maaşından kesinti yapılmaya başladı. Söz konusu kesinti ileride devlet katkısıyla geri alınabilecek bir fon ve yatırım niteliği taşısa da yüz binlerce çalışan henüz ilk ay içerisinde cayma hakkını kullanarak sistemden ayrıldı. FİBA Emeklilik aracılığıyla bireysel emeklilik sözleşmesi imzalayan çalışanların da çeşitli hizmet kanalları aracılığıyla BES iptalini gerçekleştirmesi mümkün.

Zorunlu BES Çıkış Hakkı

Zorunlu BES sisteminden istenilen zamanda çıkılabilir, ancak sisteme katılım sağlandıktan sonraki 2 ay içerisinde yapılmayan iptaller için çeşitli kesintilere maruz kalınması gerekiyor. Bu kesintiler katılım payı, hesap işletim ücreti vb. olarak muhasebeleştiriliyor. Katılım sağladıktan sonraki 2 ay içerisinde cayma hakkını kullanan sigortalıların ise herhangi bir kesintiye uğramadan birikimlerini iade alması mümkün. Bu sebeple BES iptaline karar verdikten sonra aceleci davranmakta fayda var.

FİBA BES İptali

Fibabanka’nın yan kuruluşu olan FİBA Sigorta, yıllardır çeşitli hizmet kanalları aracılığıyla müşterilerine hizmet vermektedir. Bu kapsamda BES poliçesini iptal ettirmek isteyen müşteriler de bu kanallardan yararlanarak prosedürleri başlatma imkanına sahiptir.

Fiba Bes İptali Telefonu

444 82 88 numarası aracılığıyla Fibaemeklilik çağrı merkezine erişebilen sigortalılar müşteri temsilcisi ile yaptığı görüşme sonrasında iptal prosedürlerini başlatma imkanına sahiptir. Müşteri temsilcisine iptal talebini ileten sigortalı bir e-posta adresi verecek ve bu e-posta adresine Fibaemeklilik tarafından gönderilen formu doldurup geri göndererek iptal sürecini tamamlayacaktır. İptal başvurusu iletildikten sonra 10 iş günü içerisinde birikim hesabındaki paranın iadesi gerçekleşir.

Fibabanka Şubeleri Aracılığıyla

Fibabanka şubeleri ya da Fibaemeklilik acenteleri aracılığıyla da iptal başvurusu iletmek mümkündür. Şubeye ya da acenteye giden sigortalı temin ettiği ayrılma formunu doldurduktan sonra en geç 10 iş günü içerisinde BES hesabının iptalini gerçekleştirip birikimini maaş hesabına transfer ettirebilir.

İlginizi Çekebilir :  Avivasa BES İptal Ayrılma Formu Telefon Numarası 4441111

fiba emeklilik bes iptal ayrilma formu (indirmek ve incelemek için tıklayınız)

Mail Aracılığıyla

musterihizmetleri@fibaemeklilik.com.tr mail adresine iptal talebiyle ilgili mail atma imkanına sahip olan sigortalılar bu mail sonrasında ayrılma formu edinebilecektir.

fibabank bes iptal telefon sms
fibabanka bes cikis icin ne yapmak gerekiyor

Ayrılma formunu gerektiği gibi doldurup yine mail olarak Fibaemeklilik’e ilettikten sonra en geç 10 iş günü içerisinde iade gerçekleşir.

Alakalı bir makalemiz olan Zorunlu BES ten Nasıl Çıkış Yapabilirim konulu bölümü buradan https://onlinekrediler.net/zorunlu-bes-ten-nasil-cikis-yapabilirim-detayli-anlatim/ inceleyerek Bireysel Emeklilik sonlandırma işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken konulara vâkıf olabilirsiniz.


Önceki Yazı

Fibabank Anında Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme Sorgulama

QNB Finansbank Güncel KOBİ Kredisi Kampanyaları 2019

Sonraki Yazı

Yorum yapın