fbpx
Esnaf KredileriFibabankaKOBİ

Fibabanka Günde 41 TL ye 24 Bin TL KOBİ Kredisi

Fibabanka, kredi ihtiyacı bulunan KOBİ’lerin nakit ihtiyacını karşılamak adına bir kampanya başlatmıştır. Söz konusu kampanya uyarınca günlük 41 TL taksit ödemeleriyle ticari nitelikte kredi kullanılması mümkün hale gelmiştir. Bu kapsamda Fibabanka günde 41 TL ye KOBİ kredisi detaylarına ve kredi hakkında bilinmesi gereken bazı detaylara kısaca değinilmesi faydalı olacaktır.

Fibabanka KOBİ Kredisi

Fibabanka, günlük 41 TL’lik taksit ödemeleriyle kullanılabilecek kampanyasının ismini 41 kere maşallah kredisi koymuştur. Esnaf ve KOBİ’lerin katılım sağlayabileceği kampanya kapsamında kısa süreli nakit ihtiyacının basit başvuru prosedürleri sonrasında kaşrılanması mümkün hale gelmiştir.

Şartlar

23 ile 65 yaş arasındaki esnaf ve sanatkarların başvuru iletebildiği kredi ürünü için 5 milyon TL’den düşük ciro şartı bulunmaktadır. En fazla 70 bin TL’ye kadar kullanılabilen kredi ürününün geri ödemelerinin 36 ay vadeyle yapılması gerekmektedir.

Nasıl Başvurulur

41 kere maşallah kredisi için başvuru iletecek tüketicilerin yararlanabileceği 3 farklı hizmet kanalı bulunmaktadır.

İnternet üzerinden kredi başvurusu yapacak esnafın Fibabanka’nın web sitesine giriş yaptıktan sonra Ana Sayfa > Kampanyalar > Esnaf ve Kobilerimize “41 Kere Maşallah” Diyoruz > Hemen Başvur adımlarını takip etmesi gerekmektedir.

Başvuru yapmanın diğer bir yolu da kısa mesajdır. Esnaf boşluk TCKN yazıp 3422’ye kısa mesaj atılması halinde Fibabanka, çok kısa bir süre içerisinde kredi başvuru değerlendirmesini yapacak ve ne kadar limitle kredi verebileceğini yine kısa mesaj aracılığıyla tüketiciye ulaştıracaktır. Eğer limit, kullanılmak istenen kredi miktarını kapsıyorsa en yakın Fibabanka şubesine giderek kredi tahsis süreci tamamlanabilir.

Başvuru yapmanın diğer bir yöntemi de Fibabanka şubeleridir. Doğrudan Fibabanka şubelerine giderek vergi levhası, nüfus cüzdanı, ticaret sicil gazetesi kaydı, bilanço vb. belgeleri ibraz ettikten sonra başvuru kabul edilir ve kısa süren değerlendirme sonrasında tahsis gerçekleşir ya da ek teminat talep edilir.

Faiz Oranları

Esnafa tahsis edilen bu rkedinin faiz oranları % 1.63’tür. 24 ay vadeyle kullanılan 24 bin TL’lik kredi için her ay 524 TL taksit ödemesi yapılması gerekecektir. Günlük taksit tutarı 40.93 TL’dir.

Ek olarak 105 TL tutarında finansman tahsis ücreti ödemesinin yapılması ve sigorta priminin yatırılması da gerekir.

Gerekli Belgeler

Başvuru için gerekli olacak belgeler şunlardır:

  • Nüfus cüzdanı,
  • Vergi levhası,
  • Ticaret sicil gazetesi, oda kayıt belgesi ya da faaliyet belgesi,
  • İkametgah,
  • İmza beyannamesi.

Kredi başvurusu iletecek esnafın 31 Mart tarihine kadar talepte bulunması gerekmektedir. Kampanya 31 Mart 2018’de sona erecektir ve bu tarih sonrasında avantajlı faiz oranları ve ödeme seçeneklerinden yararlanmak mümkün olmayacaktır.

fibabanka kobi kredisi
fibabanka gunde 41 tl ye 24 bin tl kobi kredisi

Değerlendirme

Kredi değerlendirmesi mevcut borç durumu, geçmiş dönemlerde kullanılan kredilere istinaden gerçekleşen taksit ödemeleri, şirketin cirosu ve net karı dikkate alınarak değerlendirilir. Bazı durumlarda kullanılan kredi kadar teminat vermek de gerekebilir.

Sitemiz de yer alan Ticaret bölümünü ziyaret edebilir ve ticaret üzerine farklı konulara yer verdiğimiz içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu