fbpx
Kredi Kartı

En İyi Özelliklere Sahip 5 Ticari Kredi Kartı

Şirket adına yapılacak harcamaları bireysel harcamalardan ayırmayı ve şirketin gelir akışına uygun çözümler üretilmesini mümkün kılan ticari kredi kartları işletmelerin ve işletmecilerin vazgeçilmez bankacılık ürünlerinden birisi haline gelmiştir. Her geçen gün sayısı artan ve alternatifi çoğalan ticari kredi kartları arasından en iyisini seçmek çoğu durumda kolay olmaz çünkü bankalar genel itibariyle işletme özelinde avantaj paketleri oluşturmayı ve biraz daha özel ürünler oluşturmayı amaçlar. Bu kapsamda objektif olarak KOBİ bir işletmeciyi baz alıp en iyi özelliklere sahip 5 ticari kredi kartı ve bu kartların avantajlarına değinmek yararlı olacaktır.

1 – Bonus Business

Garanti Bankası’nın işletme özelinde avantajlara sahip olacak şekilde özelleştirebildiği bu kredi kartı ürünü ile tüm şirket harcamalarını tek yüksek limitli bir hesapta toplamak mümkündür. Türkiye’nin en yaygın üye iş yeri ağına sahip bonus özellikli kredi kartı Bonus Business ile Bonus üyesi iş yerlerinden yapılan harcamalardan yüksek miktarda bonus puan kazanılır ve kazanılan bonus puanlar farklı harcamalarda indirim olarak kullanılır. Bu kart sayesinde:

 • Bireysel kredi kartlarıyla taksit imkanı olmayan akaryakıt, gıda, cep telefonu ve türevi harcamalarda 9 taksit avantajından faydalanılabilir.
 • Ekstre tutarının % 10’u kadar asgari ödeme yapılabilir.
 • Minimum ödeme tutarı ödenmemiş olsa dahi kart limitinden nakit çekimine ilişkin bir kısıtlama yapılmaz.
 • Bireysel toplam kredi kartı limiti doldurulmuş olsa dahi kişilerin bonus business kredi kartı edinmesi mümkündür.
 • Yapılan harcamaların tümü şirket adına faturalandırılır.
 • Biriktirilen bonus puanlar yardımıyla bonus card program ortakları, garanti alışveriş ya da garanti uçuş hattı üzerinden ücretsiz alışveriş yapılabilir,
 • Yıllık 135 TL kart aidatı vardır, nakit çekimi için yurt içinde % 3,75 + 6,80 TL komisyon alınır.

Bu kartı edinenler garanti asistan hizmetleri, garanti vale hizmetleri, garanti shuttle hizmeti ve garanti seyahat hattı avantajlarından yararlanabilir.

Neden 1 Numara?

Garanti Bankası çok kısa süre içerisinde yüksek limitli kredi ve kredi kartı başvurularını değerlendirip yanıtlayan bir banka. Risk konusunda diğer bankalardan daha esnek davranıyor ve bu kapsamda acil nakit ihtiyacı ya da özel durumlarda ticari müşterilerinin ihtiyaçlarını daha hızlı, daha az evrak işiyle halledebiliyor. Bu kapsamda çoğu esnafın gelir akışının dengesiz olduğu düşünülürse Bonus Business karttan ziyade Garanti Bankası’nın müşterisi olunması ön plana çıkıyor.

2 – Halkbank KOBİKART

Kamu sermayeli Halkbank tarafından KOBİ özelinde geliştirilen KOBİKART ile sahip olunan yüksek limit sayesinde çek ya da senet gibi araçlarla uğraşmaksızın ticari faaliyette bulunmak mümkün olur. Mal ve hizmet alımını ciddi şekilde kolaylaştıran ve takip fırsatı sunan KOBİKART’ın çoğu faydası için ek ücret ödemesi yapılması da gerekmiyor. Bu kart sayesinde:

 • Kesilen ekstre borcunu esnek şekilde vadelendirmek ve taksitlendirmek mümkündür.
 • Vade sonunda otomatik olarak kredilendirme imkanından yararlanılabilir.
 • Bankanın alınacak mal ve hizmetlere istinaden yapılacak ödemelere garantör olması mümkündür.
 • Verimli nakit yönetimi uygulaması sayesinde nakit akışını takip etmek ve verimliliği arttırmak mümkündür.

Halkbank KOBİKART ülkemizdeki çoğu esnaf için kullanılabilecek en iyi kredi kartlarından birisidir. Hatta gelir akışınızda ciddi bir dengesizlik söz konusu değilse yani gelir ve giderleriniz belirli bir skalaya uyuyorsa muhtemelen temin edebileceğiniz en iyi ticari kredi kartı Halkbank KOBİKART’dır.

3 – Axess Business

Her geçen gün daha fazla işletmeci tarafından tercih edilen Akbank’ın Axess Business ürünü ile şirket ihtiyaçlarına özel bir ticari kredi kartı sahibi olunması mümkün olur. Bu kart sayesinde:

 • Akaryakıt, gıda, cep telefonu ve türevi bireysel kredi kartları için taksit yasaklı harcamalarda 9 taksit imkanından faydalanılabilir,
 • Akbank’ın avantajlı dünyasının sunduğu tüm fırsatlara erişilebilir ve ekstre atlatma gibi olanaklardan istifade edilebilir.
 • Kartınız için ek kart oluşturabilir ve bu ek kartları düzenli ilişki içerisinde olduğunuz diğer firmalarla yaptığınız harcamaları takip etmek için kullanabilirsiniz.

Axess Business’ın özellikleri bununla da sınırlı değil Chip-para başta olmak üzere işletmenin ihtiyaçlarına uygun olarak ek imkan ve avantajlar oluşturulabilir. Neler yapılabileceğiyle ilgili teklif almak için Akbank şubelerinden herhangi birisine gidilmesi gerekecektir.

4 – Denizbank Business Card

Denizbank Business Card şirketi adına kredi kartı sahibi olmak isteyen ve bu kredi kartını çeşitli personeline de tahsis edecek işletmeciler için biçilmiş kaftandır. Zahmetsizce ve düşük maliyetli olarak kısa süre içerisinde edinilebilen bu kart ile personellerinize nakit teslim etme, personel tarafından yapılan harcamaları takip etme ve fatura toplama gibi maliyetlerden kurtulursunuz. Güven problemini de aşmanızı sağlayan bu kartla yapılan her hacamayı anlık olarak görebilir, gerektiği durumlarda kart özeline kısıtlamalar getirebilirsiniz.

Business Card, temel kredi kartı özelliklerine ek olarak yüksek limit ve işletme özelinde sağlanabilen bazı ek avantajlarıyla öne çıkmaktadır.

en iyi ticari kredi kartı
en iyi 5 ticari kredi karti

5 – World Business Kart

Yapı Kredi’nin World Business ticari kredi kartı da en çok kullanılan ürünlerden birisidir. Çok sık kullanılmasının en önemli sebeplerinden birisi Yapı Kredi’nin işletmeci özelinde sağladığı avantaj ve imkanlardır. Herhangi bir Yapı Kredi şubesine giderek World Business ticari kartınızın sahip olacağı özelliklerle ilgili görüşebilirsiniz.

World Business’ın en yaygın kullanım alanı ticari kredi kartı sahibi olması gereken personellerdir.

Ticari Kredi Kartı Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir Nasıl Alınır konulu yazımızı okuyarak başvuru süreci ve şartlar hakkında daha geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu