fbpx
Bankacılıkİhtiyaç Kredisi

En Hızlı Kredi Onayı Yapan Banka Hangisi (5 Dk da Kredi)

Teknolojik yeniliklere en hızlı uyum sağlayan kurumların başında gelen bankalar, bu kapsamda müşteriye ulaşmayı veya müşterinin kendisine ulaşmasını kolaylaştıracak  her türlü yeniliği olabildiğince kısa süre içerisinde iş sürecine dahil etmektedir. İnternetten kredi başvurusu yapılmasına ve hatta yapılan başvurunun algoritma tarafından değerlendirilip sonuca varmasına dahi imkan veren yazılımlar sayesinde çok kısa sürede hızlı kredi onayı verebilen bazı bankalar tüketiciler tarafından her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir.

Online bankacılık işlemlerinin daha fazla kullanılmaya başlaması ve tüketicilerin giderek daha az şube hizmet kanalından yararlanmasına istinaden iş sürecinde çeşitli iyileştirmelere imza atan bankaların online kredi sayısı oldukça arttı. Söz konusu yeniliğin ciddi bir rekabet ortamı oluşturmasına istinaden bankalar şubedeki iş yükünün düşmesi ve maliyetlerinin azalması sonrasında tüketicilere sağlayacağı kredilerde de daha fazla risk alabilir duruma geldi.

En Hızlı Kredi Veren Banka

Tüketiciler, bazı bankalara yaptığı kredi başvurusu sonrasında olumlu yanıt alması halinde anında tahsis imkanına dahi sahip olabilmektedir. Anında tahsisini gerçekleşebilmesi için ise bankanın müşterisi olma şartı bulunmaktadır. Müşterisi olunmayan bankaya yapılan kredi başvurusunun olumlu yanıtlanması sonrasında hesap açılışı için gerekli evrakların ya kargo aracılığıyla ev adresine gelmesi ya da tüketicinin en yakın banka şubesine gitmesi gerekmektedir.

Hali hazırda tüketicilerin kullanabileceği en hızlı kredi yıllardır dijital bankacılık faaliyetine devam eden Enpara tarafından tahsis edilmektedir.

Enpara.com Hızlı İhtiyaç Kredisi

Dosya masrafı, finansman tahsis ücreti vb. masraf ödemeleri yapılmadan kullanılabilecek 30 bin TL’lik krediyi tamamen internet üzerinden tahsis edebilen Enpara, kredi başvurusu yapan kişinin banka müşterisi olmaması halinde imzalanması gereken evrakları adrese kargo aracılığıyla göndermektedir. Çok kısa süre içerisinde şubeye gitmeden kredi tahsisini gerçekleştiren Enpara aracılığıyla kullanılan kredinin 36 aya kadar taksitlendirilmesi mümkündür. Yüzde 2,89 faiz oranıyla tahsis edilen ihtiyaç kredisi kapsamında 10 bin TL’lik kredi başvurusu ileten tüketicinin:

  • 12 ay vade için her ay 1032 TL, toplamda 12.394 TL,
  • 24 ay vade için her ay 620 TL, toplamda 14.895 TL,
  • 36 ay vade için her ay 490 TL, toplamda 17.660 TL ödeme yapması gerekir.

BDDK tarafından yapılan son düzenleme gereğince ihtiyaç kredilerinde 48 ay vadelendirme opsiyonu kaldırılmıştır.

en hizli kredi onayi yapan banka
en hızlı kredi

Enpara İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Kullanmak istediği kredinin miktarına karar veren tüketiciler enpara.com internet adresine giriş yaptıktan sonra Ürünler > İhtiyaç Kredisi adımlarını takip ederek başvuru formu sayfasına erişebilmektedir. İlgili formda talep edilen bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde paylaşılması sonrasında 10 dakika içerisinde kredi başvurusu değerlendirilmekte ve sonuç, SMS aracılığıyla başvuru yapan tüketiciye iletilmektedir.

Kredi tahsisi için gelir belgesi vb. ibraz edilmesi gerekmemektedir. Kredi notunun yüksek olması ve en az 3 aydır SGK’lı olma şartı bulunmaktadır.

Sitemiz üzerinden Kredi Şartları En Esnek ve Kolay Kredi Veren Bankalar konulu bölüme de buradan göz atabilir ve bankalar arasında en kolay ve hızlı kredi onayı yapan bankaları yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu