fbpx
Burgan BankOnline Krediler

Burganbank Online Kredi Başvurusu 30 Bin TL (Anında Hesaba)

Şubeye gitmeden kredi başvurusu yapmak isteyen tüketiciler için alternatif dağıtım kanallarını en efektif biçimde kullanan bankalardan birisi de Burgan Bank olarak ön plana çıkmaktadır. Burgan Bank’a online kredi başvurusu yapan tüketiciler 24 saat içerisinde kredi değerlendirme sonucunu öğrenmekte ve kredi tahsis süreci için süreci başlatabilmektedir.

Burgan Bank, yaygın şube ağı olmaması nedeniyle kredi tahsisi için gerekli evrakları talep edilmesi halinde kurye aracılığıyla tüketicilerin adresine postalayabilmektedir.

Burgan Bank Online Kredi

Burgan Bank, internet üzerinden başvuru yapılabilen ihtiyaç kredisi ürününü; kişiye özel ihtiyaç kredisi, dijital ihtiyaç kredisi, standart ihtiyaç kredisi ve borç transferi kredisi olmak üzere 4 kategoriye ayırmıştır.

Kişiye özel ihtiyaç kredisi kapsamında kredi notuna bağlı olarak kişi özelinde kredi teklifi yapılır ve yüksek kredi notuna sahip tüketicilerin normalde olduğundan çok daha düşük faiz oranıyla kredi kullanması mümkün hale gelir.

Dijital ihtiyaç kredisi kapsamında hali hazırda Burgan Bank müşterisi olan tüketicilere kredi tahsis edilir. Söz konusu kredi ürününün faiz oranları kullanılacak kredinin vadesine bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Dijital ihtiyaç kredisi için başvuru yapan Burgan Bank müşterilerinin olumlu yanıt alması halinde şubeye gitmesine gerek kalmaz.

Standart ihtiyaç kredisi ise gündelik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başvuru yapılabilecek kredi ürünüdür. 60 ay vade ve % 1,72’den başlayan faiz oranlarıyla kullanılabilen standart ihtiyaç kredisi ürünü en sık başvuru iletilen Burgan Bank ürünüdür.

Burgan Bank 30 bin TL İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Burgan Bank’a kredi başvurusu ileten tüketiciler kişiye özel ihtiyaç kredisi kullanmayacaksa yani kredi notu çok yüksek değilse standart ihtiyaç kredisi ürününe yönlendirilecektir. Bu durumda % 1,71’den başlayan faiz oranına ek olarak % 0,5 finansman tahsis ücreti ve kredi miktarına bağlı olarak değişiklik gösteren sigorta prim ücreti ödemesi yapılması gerekir. Bunlar krediye bağlı olarak değişiklik gösterebileceği için aşağıdaki hesaplamaya dahil edilmemiştir.

30 bin TL’lik kredi için başvuru halinde yapılması gereken ödeme:

  • 12 ay vade için her ay 2779 TL, toplamda 33.348 TL,
  • 24 ay vade için her ay 1548 TL, toplamda 37.152 TL,
  • 36 ay vade için her ay 1150 TL, toplamda 41.400 TL,
  • 48 ay vade için her ay 950 TL, toplamda 45.600 TL,
  • 60 ay vade için her ay 876 TL, toplamda 52.587 TL ödeme yapması gerekir.
burgan dijital online kredi
burgan bank online kredi basvurusu

Burgan Bank Online Kredi Başvurusu

Burgan Bank’a kredi başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin burgan.com.tr internet sitesine giriş yaptıktan sonra Benim İçin > Krediler > İhtiyaç Kredisi > Hemen Başvur adımlarını takip etmesi gerekir. Kişisel bilgilerin bankaya iletilmesi sonrasında 24 saat içerisinde değerlendirme sonuçlanacak ve kredi sonucu kısa mesaj aracılığıyla bildirilecektir.

30 bin TL’ye kadar yapılan başvurular için gelir belgesi ibrazı ya da teminat gösterilmesi gerekmeyebilir, ancak 30 bin TL ve üzerindeki miktarlar için yapılacak kredi başvuruları ön başvuru statüsünde değerlendirilmeye alınacak tahsisi için şubeye gidilmesi gerekecektir.

Burganbank En Kolay Online Kredi Kartı Başvurusu konulu yazımızı da bu bölümden inceleyebilir, şartların sizlere uyması halinde ilgili prosedürleri yerine getirip çok kolay bir şekilde kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu