fbpx
AktifbankOnline Krediler

Aktifbank Online Kredi Başvurusu 30 Bin TL 60 Aya Kadar Vade

Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası konumundaki Aktifbank yeni nesil bankacılık prensiplerine uygun düşecek şekilde bireysel müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak ürünleri alternatif dağıtım kanalları aracılığıyla sunmaktadır. Tüketiciler kredi başvurusu yapmak için şubelere gitmek yerine tüm süreci internet sitesi aracılığıyla tamamlayabilmekte ve yaptığı online kredi başvurusu sonrasında tahsis için dahi şubeye gitmeye ihtiyaç duymamaktadır.

Çok kısa süre içerisinde yüksek miktarlı kredileri tahsis edebilme imkanına sahip olan Aktifbank, genel itibariyle kredi notu düşük ve diğer bankaların kredi tahsis etmediği tüketicilere ürün pazarlamakta ve aldığı bu risk nedeniyle de faiz oranını yüksek tutmaktadır.

Aktifbank İhtiyaç Kredisi

Aktifbank, ihtiyaç kredisi adı altında farklı türde ürünler sunmaktadır. Kişi ve kullanım amacına özel olarak çeşitlendirilebilecek olan bu ürünler PTT emekli kredisi, taksitli alışveriş kredisi, internetten anında kredi, kredili destek hesabı ve taşıt kredisidir. Her birisi için internet üzerinden başvuru iletmek mümkündür, ancak en sık kullanılan ürünü anında kredi isimli tüketici finansmanıdır.

Kullanılan anında ihtiyaç kredisi ürününü 60 ay vadelendirmek mümkündür ve kullanımı için faize ek olarak sigorta prim ödemesi yapılması gerekmez.

Aktifbank İhtiyaç Kredisi Şartları

Aktifbank, diğer bankalardan farklı olarak kredi notunu dert etmeyin sloganıyla ürün pazarlaması yapmaktadır, ancak buna karşın kara listede ya da idari takipte olan tüketicilere kredi veremeyeceğini başvuru sayfasında açıkça ifade etmiştir. Kara listede ve idari takipte olunmamasına ek olarak sağlanması gereken şartlar:

  • En az 18 yaşında ve T.C. vatandaşı olmak,
  • Düzenli bir gelir sahibi olmak,
  • En az 3 aydır SGK’lı olmak,
  • En az 12 ay SGK prim ödemesi yapmış olmak.

Aktibank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Aktifbank’a ihtiyaç kredisi başvurusu iletmek isteyen tüketicilerin nkolaykredi.com.tr internet sitesine giriş yapması gerekir. İlgili site, Aktifbank’ın anında kredi ürünü için özel olarak hazırlanmıştır ve bu web adresinden yapılan kredi başvurusu doğrudan Aktifbank tarafından değerlendirilmektedir. Kişisel bilgilerin paylaşılması sonrasında 1 iş günü içerisinde kredi değerlendirmesi yapılmakta ve sonuçlanmaktadır.

Aktifbank 30 bin TL İhtiyaç Kredisi Hesaplaması

Aktifbank sigorta prim ödemesi talep etmese de % 0,5 oranında kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Bu ücret aşağıdaki hesaplamaya dahil edilmemiştir.

30 bin TL’lik kredi için başvuru halinde yapılması gereken ödeme:

  • 12 ay vade için her ay 3098 TL, toplamda 37.184 TL,
  • 24 ay vade için her ay 1861 TL, toplamda 44.685 TL,
  • 36 ay vade için her ay 1471 TL, toplamda 52.982 TL, ödeme yapması gerekir.
  • BDDK kararıyla 48 ay vade kaldırılmıştır.
aktifbank online kredi başvurusu nasıl yapılır
aktifbank online kredi

Aktifbank Kredi Taksit Ödemeleri

Aktifbank’ın şube sayısı oldukça azdır ve bu nedenle kredi kullanacak tüketicilerin en sık merak ettiği konulardan birisi de kredi taksit ödemelerinin nasıl yapılacağı olmaktadır. Tüketiciler Akbank, PTTmatik ve Vakıfbank ATM’lerinden ya da farklı bir banka hesabından Aktifbank hesabının IBAN’ına EFT yaparak kredi taksitlerini ücretsiz bir şekilde ödeyebilir.

Sitemizde yer alan Aktifbank En Son EFT Saati Ne Zaman konulu yazımızı da bu bölümden https://onlinekrediler.net/aktifbank-en-son-eft-saati-kacta-eft-baslama-bitis-saatleri/ okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu