fbpx
Gündem

Bedava İnternet Kazanmak İçin Bilinmeyen 10 Basit Taktik

Bedava internet kazanmak için 2019 yılı en güncel 10 basit taktik için  öncelikle internetin kullanım amaçlarını bilmek ve interneti doğru şekilde kullanmak gerekiyor. Çağın gelişmesi ile hayatımıza yavaş yavaş giren internetin aslında bizim bildiğimizden çok daha uzun bir geçmişi var, fakat çoğu kişi internetle akıllı telefon ve akıllı uygulamaları kullanmaya başladıktan sonra tanıştığı için internete yalnızca buradan aşina olmaktadır. Yalnızca sosyal medyayı kullanmada ya da oyun oynamada bir araç olduğu sanılan internetin aslında yıllar önce ilk bilgisayarların icadı ile hayatımıza girdiğini çoğu kişi bilmemektedir. Sonuçta bilgisayarlar internet olmadan sadece kelime ve işlem programlarının çalıştığı kendi halinde kapalı bir dünya olarak kalırdı ve yalnızca günlük hayattaki bireysel işlerimizi kolaylaştırırdı. Oysa ki internet sayesinde dünyanın öbür ucu da dahil birçok yere neredeyse tek tıkla ulaşıyor ve kuvvetli bir internet kaynağımız varsa o noktadan da kolay kolay ayrılmıyoruz.

bedava internet kazanmak icin bilinmeyen 10 taktik
Bedava İnternet Kazanmak

 Şu an cep telefonumuzda tanımlı olan internet başlıca sosyal medya için kullanılsa da büyük ihtimalle bunun için icat edilmemiştir. İnternetin kullanım alanları önce dosya gönderimi ile başlamış daha sonra mail göndermeyi sağlayan sitelerin kurulmasıyla genişlemiş ve bu günkü halini almıştır. Bize milyonlarca farklı içerik sağlayan ve devasa bir sanal dünya sunan internet hizmetinin de elbette bir ciddi oranlarda masraf gerektiren bir alt yapısı ve bu alt yapıyı yönetmeleri için görev yapan bir iş gücü vardır. Şu an evlerimizde ve gittiğimiz her noktada internete erişebiliyor, zaman mekan farkı gözetmeksizin kesintisiz gezinti yapabiliyorsak bunun sebebi 7 gün 24 saat çalışan bir sistem ve bu sistemin başındaki çalışanlardır. İnternet sunan şirketler ve firmalar sürekli olarak kapsama alanlarını artırmak ve daha güçlü çekim gücü sağlamak için fiber ağ, kablosuz servis gibi hizmetler geliştirmektedir. Tüm bunların sayesinde de kullandığımız internet hizmetinin bir bedeli doğal olarak da bizden tahsil edilecek bir ücreti olacaktır.

Mobil İnternetin Payı Her Geçen Gün Artıyor

İnternet için ödediğimiz para genel olarak mobil internet üzerine yoğunlaşmakta yani bu internet hizmetini cep telefonu şebekesi firmaları tarafından satın almaktayız, bu durumda internet altyapısını sağlayan firmalar bu interneti şebekelere satmakta ve parasını da şebekelerdeki kullanıcılar yoluyla tahsil etmektedirler. Mobil internet kullanımı şirketlerin oluşturduğu tarife ve paketlere göre değişirken bu tarifeler faturalı ya da faturasız kontörlü denen hatlara tanımlanabilmektedir. İnternet kullanımı genelde GB (Gigabyte) hesabı üzerinden yapılmakta tarife ve paketin büyüklüğüne göre de 1gb, 2gb, 4gb, 6gb gibi farklı miktarlarda olabilmektedir. İnternet pahalı bir iletişim hizmeti olduğu için gb, yani veri miktarı arttıkça paket ve tarifenin değeri de artmaktadır. Kullanılan yerel ve kablosuz ağ internet hizmetleri ise kullanıcılara direkt olarak internet sağlayıcıları tarafından kurulan bir modem ile sağlanmaktadır. Bu şekilde de aylık faturalar ile bu internetin ücreti kullanıcılardan tahsil edilmektedir. Bu yerel hatlarda ise bazılarında limit yani kota tanımlanırken bazılarında ise limitsiz internet hizmeti sunulmaktadır. Bu hizmetin ücreti de internetin kotalı ya da kotasız olmasına göre değişmekte bazı durumlarda kullanıcının 12 ay ya da 24 ay gibi belirli bir süre internetini iptal ettirmemesi ya da internet sağlayıcısını değiştirmemesi şartları ile daha uygun fiyata internet hizmeti sağlanabilmektedir.

Bedava internet kazanmak için ise mobil hattınız ya da internet sağlayıcınız yapmış olduğu kampanyaları ve promosyonları incelemek ve takip etmek gerekir. Kampanyalar dönemden döneme ve şebekeden şebekeye değişkenlik gösterebilir. Ayrıca şebekeler bu kampanyanın kullanım ve değişiklik yapma hakkını kendilerinde gizli tuttukları için aynı kampanyadan sürekli olarak faydalanma şansınız olmayabilir. Dolayısıyla bedava internet için güncel haberleri takip etmeli ve yalnızca tarihi geçmemiş olan kampanyalardan faydalanmalısınız. Bu kampanyalardan bilinen 10 adetini aşağıda sıralı halde bulabilirsiniz.

Turkcell Bedava İnternet Kampanyaları
Turkcell Bedava İnternet

1-) Turkcell Otomatik Ödeme Kampanyası

Bu kampanyadan faydalanmak için öncelikle Turkcell şebekesine ait faturalı bir hattınızın olması gerekmektedir. Bu faturalı hattınıza ait olan faturaları eğer otomatik ödeme talimatı vererek öderseniz tam 2 gb hediye internet kazanabilirsiniz. Bedava 2 gb internet kazanmak için otomatik ödeme talimatının verilmesi ve ilk faturanın otomatik ödeme yolu ile yapılması yeterlidir. Bu talimatın haricinde ek bir ücret ya da ek bir işlem yapılması talep edilmeyecek olup gelen bilgilendirme mesajından sonra 2gb bedava internetiniz hattınıza otomatik olarak tanımlanacaktır. Bu kampanyanın 31 Aralık 2017 tarihine kadar da devam edeceği bilgisi verilmektedir.

2-) Turkcell Salla ve Kazan Kampanyası

Bu kampanyaya katılmak için akıllı telefonunuzun ve sim kartınızın 4,5 g özellikli olması gerekir. Şebekenizin kullandığınız telefonda 4,5 g özelliğini destekleyip desteklemediğini internetten öğrenebilirsiniz, eğer cihazınız destekliyor ise sim kartınızı en yakın Turkcell iletişim merkezinden (TİM) 4,5 g sim kart ile değiştirebilirsiniz. Salla ve kazan kampanyası 1 Eylül 2017 tarihine kadar devam edecektir.

3-) Vodafone Bedava İnternet Kampanyaları

Hattınız vodafone ve akıllı telefonunuzdaki işletim sistemi de Android ise bedava internet kazanmak için google play store uygulamasından Vodafone self servis uygulamasını indirerek hattınıza bedava internet tanımlanmasını sağlayabilirsiniz.

4-) Vodafone Elektronik Fatura Kampanyası

Vodafone faturalı hatta sahip bir telefon kullanıcısı iseniz her ay size gelen kağıt faturaları elektronik faturaya yani e-faturaya dönüştürerek bedava internet kazanabilirsiniz. Elektronik fatura size internet kazandırmasından ziyade o faturalar için harcanan tonlarca kağıt ve dolaylı olarak da binlerce ağaç kesilmesinin önüne geçmiş olacağından hem size hem de doğaya kazandıracaktır. Bu kampanyadan faydalanmak için faturanızı e-fatura ya da Kısa mesaj (SMS) olarak talep etmeniz yeterli olacaktır. Bunun için faturalı Vodafone hattınızdan büyük harflerle efatura yazıp boşluk bırakıp yine büyük harflerle e mail adresinizi yazarak 7000 e kısa mesaj göndermeniz gerekir. Kampanya 30 Kasım 2017 tarihine kadar geçerlidir.

turk telekom bedava internet kampanyalari
Türk Telekom Bedava İnternet

5-) Türk Telekom Hediye İnternet Paketi

Bu hediye paketten faydalanmak için hattınızı başka bir şebekeden Türk Telekoma taşımanız gerekmektedir. Hattını taşıyan abonelere ve Türk Telekoma yeni katılan abonelere 500 MB hediye internet verilmekte ve hatlarına yüklenmektedir. Bunun için büyük harflerle deneme yazıp 5555 e kısa mesaj atılmalıdır.

6-) Türk Telekom 4,5 G Bedava İnternet Kampanyası;

Eğer Türk Telekom hattınız var ve mevcut telefonunuzda 4,5 g uygulamasını destekliyor ise en yakın iletişim merkezine gidip sim kartınızı 4,5 g uyumlu sim kart ile değiştirebilir ve 1 ay geçerli 1gb internet kazanabilirsiniz.

7-) Türk Telekom Faturasız İnternet Kampanyası

Faturasız  hatlara Türk Telekom uygulamasından kredi kartı ya da banka kartı ile yükleme yapan herkese 1gb bedava internet verilmektedir. Bunun için yükleme öncesinde büyük harflerle 1gb kazan yazarak 5555 e kısa mesaj gönderilmesi gerekmektedir.

8-)Turkcell Genç İnternet Hediyesi

Bu hediyeden faydalanmak için Faturalı Turkcell hattınız olmalıdır. Gece 23.00 ve sabah 6.00 saatleri arasında tarifesini genç eko paketi yapan kullanıcılara tanımlanacaktır.

Vodafone bedava internet kampanyalari
Vodafone Bedava İnternet

9-) Vodafone SMS Fatura Kampanyası

Eğer faturaları kısa mesaj olarak istiyorsanız büyük harflerle sms fatura yazarak 7000 e mesaj göndermelisiniz. Kampanya 30 Kasım 2017 tarihine kadar geçerlidir.

10-)Vodafone Perşembe Kampanyaları;

Vodafone faturasız hattınıza yapacağınız Perşembe günleri olmak kaydıyla TL yüklemelerinde yüklenen miktarın 100 katı kadar MB (megabyte) hediye internet verileceği duyurulmuştur. Örneğin Perşembe günü yapacağınız 10 TL’lik bir yükleme için 1000 MB bir internet hediye hattınıza yüklenecek ve o gün kullanılabilecektir.

Paylaştığımız bilgiler güncel bilgiler olup, yine de son kararı vermeden önce ilgili operatörün web sitesinden teyit etmenizde yarar vardır. Sitemiz üzerinden bedava internet başvuruları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Yazımızın daha fazla kişiye ulaşması ve daha çok kişinin bedava internet kazanması için hemen aşağıda yer PAYLAŞ butonlarını kullanabilirsiniz. Unutmayın ! “Bir Mum Diğerini Yakmakla Işığından Bir Şey Kaybetmez !”

Bir önceki yazımız olan Şubeye Gitmeden Kredi Veren Tüm Bankaların Listesi ve Başvuru Yöntemleri adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu