fbpx
İhtiyaç Kredisi

Bankaya Gitmeden Kredi Çekip Parayı Nasıl Hesabıma Alabilirim

Gelişen bilişim teknolojileri ve bankacılık uygulamaları sayesinde kişilerin kredi başvurusu yapmak ya da kredi tahsisini gerçekleştirmek için banka şubesine gitmesine gerek kalmamıştır. Anında kredi denilen bu uygulama sayesinde kısa süre içerisinde ihtiyaç kredisinin hesaba aktarılması ve bir sonraki aydan itibaren taksit ödemelerine başlanması mümkündür. Anında kredi imkanının yine de sadece bazı bankalar tarafından sunulduğunun bilinmesi gerekir. Bu açıdan bankaya gitmeden kredi çekip parayı nasıl hesabıma alabilirim diyen tüketiciler için anında kredi veren bankalar ve bu kredi ürünleri hakkında bilinmesi gereken detaylara değinilmesi yararlı olabilir.

Anında Kredi Veren Bankalar

Aşağıda anında kredi veren banka, bu bankanın ilgili kredi ürünü için belirlediği üst limit ve ne kadar süre içerisinde tahsisin gerçekleşeceğiyle ilgili bir liste bulunmaktadır.

 • ING Bank 50 bin TL’ye kadar 10 dakika içerisinde,
 • CEPTETEB 30 bin TL’ye kadar 10 dakika içerisinde,
 • QNB Finansbank Enpara 30 bin TL’ye kadar 5 dakika içerisinde,
 • Aktifbank 30 bin TL’ye kadar 10 dakika içerisinde,
 • QNB Finansbank 30 bin TL’ye kadar 10 dakika içerisinde,
 • Vakıfbank 30 bin TL’ye kadar 5 dakika içerisinde,
 • İş Bankası 25 bin TL’ye kadar 10 dakika içerisinde,
 • Akbank 25 bin TL’ye kadar 10 dakika içerisinde,
 • Fibabanka 20 bin TL’ye kadar 5 dakika içerisinde,
 • Odeabank 15 bin TL’ye kadar 10 dakika içerisinde,
 • TEB 12 bin 500 TL’ye kadar 10 dakika içerisinde,
 • Yapı Kredi 10 bin TL’ye kadar 5 dakika içerisinde kredi tahsis etmektedir.

Gelir Belgesiz Anında Kredi Veren Bankalar

Yukarıdaki bankalardan bazıları gelir belgesi ibrazını hesap açılışı sırasında talep etmekte ya da e-Devlet üzerinden yaptığı sorgulamada prime esas bir kazanç olmasını beklemektedir. Bu kapsamda bazı bankalar gelir belgesi dahi istemediği için bu bankalara ayrıca değinilmesi yararlı olabilir:

 • QNB Finansbank Enpara,
 • Aktifbank,
 • CEPTETEB,
 • ING Bank,

Anında Kredi Masrafları

Anında kredi tahsisini gerçekleştiren bu bankalardan ING Bank, Aktifbank, QNB Finansbank, Vakıfbank, İş Bankası, Akbank, Fibabanka, Odeabank, TEB ve Yapı Kredi % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti talep etmektedir. CEPTETEB ve QNB Finansbank Enpara dosya masrafı ya da finansman tahsis ücreti almamaktadır. Buna karşın hangi bankadan kredi kullanıldığı fark etmeksizin hayat sigortası priminin yatırılması da gerekir.

Geliri Olmayanlara Anında Kredi Verilir Mi?

Herhangi bir geliri olmayan ya da mal varlığı bulunmayan kişilerin kredi kullanması mümkün değildir. Bu durumun tek istisnası iş kurulması, girişimde bulunulması, çeşitli mevzuatlarla sosyal ödemelerin gerçekleştirilecek olması nedeniyle devlet tarafından bankalar aracılığıyla kredi tahsisine karar verilmesidir.

Resmi Tatil Günlerinde Kredi Tahsis Edilir Mi?

Bankalar kredi tahsisi için şubede yapılması gereken herhangi bir iş yoksa hafta sonlarında da hizmet verebilmektedir. Kredi tahsisi havale usulüyle gerçekleştiği için herhangi bir üst merci onayına gereksinim duymadan 5-10 dakika içerisinde kredi tahsisi gerçekleşebilmektedir. Dolayısıyla hafta sonu, bayram tatili, idari tatil vb. olması fark etmeksizin her gün kredi tahsisi gerçekleşebilir. Bunun tek şartı şubede yapılması gereken herhangi bir iş olmamasıdır.

Anında Kredi Şartları

Anında kredi tahsisinin gerçekleşebilmesi için yerine getirilmesi gereken bazı şartlar vardır:

 • 18 yaşından büyük olmak,
 • Yüksek kredi notuna sahip olmak,
 • Düzenli gelir sahibi olmak,
 • SGK’lı olmak gerekmektedir.

Ne Kadar Kredi Verilir

Bankaların verebileceği kredinin üst limiti yukarıdaki listede yer almaktadır, buna karşın kişilerin ne kadar kredi çekebileceğine ilişkin de bir sınırlama bulunmaktadır. BDDK mevzuatı uyarınca kişilerin aylık gelirlerinin en fazla yarısını kredi taksit ödemesi olarak bankaya aktarması mümkündür. Dolayısıyla aylık gelirin ikiye bölünmesi sonrasında kredi kullanılmak istenen vadeyle çarpılması sonrasında maksimum ne kadar kredi çekilebileceği de ortaya çıkmış olacaktır.

krediyi hesaba almak
bankaya gitmeden kredi cekip hesaba almak

Anında Kredi Çekmek için Bankanın Müşterisi Olunması Gerekiyor

Anında kredi tahsisinin gerçekleşebilmesi için tüketicilerin bankanın müşterisi olması gerekmektedir. Hesap açılışı için imzalanması gereken belgelerin internet üzerinden imzalanması henüz mümkün olmadığı için en azından hesap açılışı için mutlaka şubeye gidilmesi gerekir. Hesap açılışını gerçekleştirdikten sonra yine internet üzerinden kredi başvurusu yapılabilir ve şubeye gitmeden para hesaba aktarılabilir.

Sizler için tüm bankaları bir arada paylaştığımız ve en son güncel faiz oranları üzerinden hesaplanmış Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu Alan Bankalar konulu yazımızı da buradan ortalama 3 dk da okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu