fbpx
BankacılıkKredi KartıYapı Kredi Bankası

Bankamatikten Yapı Kredi World Kredi Kartı Borcu Ödeme

1992 yılında piyasaya sürülen Yapı Kredi Worldcard, ilk günden bu  yana giderek daha da popülerleşmekte ve hali hazırda ülkemizin en çok kullanılan kredi kartlarından birisi olma özelliğini taşımaktadır. Aynı zamanda dünyanın en değerli kredi kartları arasında da gösterilen Worldcard için Yapı Kredi’nin sağladığı onlarca ayrıcalık ve kolaylık vardır. Bu kapsamda kredi kartı borcunu ödeyecek tüketiciler için de çeşitli kanalların oluşturulmuştur ve bankamatikler de bunlardan birisidir.

world kart atm kredi kartı ödeme
yapi kredi atm ile kredi karti borcunu odeme islemi

Her gün katılım sağlanabilecek onlarca farklı kampanya bulunduran Worldcard, yapılan alışverişlerden yüksek oranda World puan kazanılmasını sağlar ve bu puanların talimat verilmesi halinde kredi kartı aidatı olarak tahsil edilmesi dahi mümkündür. Worldcard’ın mevcut dönemde sağladığı pek bilinmeyen ayrıcalıklarına aşağıda ayrı bir başlık altında değinilecek, ancak öncelikle ekstre borcunun nasıl ödeneceğini öğrenmek yararlı olabilir.

Bankamatikten Worldcard Borcu Nasıl Ödenir?

Bazı tüketiciler kredi kartına bağlı bir mevduat hesabı açılmamasını istemektedir ve eğer kredi kartına  bağlı bir mevduat hesabı oluşturulmamışsa her kanaldan kredi kartı borcu ödemesi yapılması mümkün değildir. Bu kapsamda bankamatik aracılığıyla kredi kartı borcunu ödemek isteyen tüketicilerin mutlaka bu kredi kartına bağlı bir mevduat hesabına da sahip olması gerekir.

Worldcard kredi kartı ekstresini hafta içi, hafta sonu veya resmi tatiller de dahil olmak üzere 7 gün 24 saat süresince ATM’lerden ödeyebilirsiniz. Kredi kartınız yanınızda olmasa dahi mevduat hesabınıza para yatırabilir ve ekstre borcunun buradan otomatik olarak tahsil edilmesini sağlayabilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken kartınızı ATM haznesine yerleştirmek ve 4 haneli şifre tuşlamasını yaptıktan sonra Kredi Kartı Borcu Ödeme butonuna dokunmaktır. Bu dokunuştan sonra hazne açılacak ve borç ödenebilecektir.

Kredi kartınız yanınızda değilse yapmanız gereken tek şey kartsız işlemler menüsüne girmek ve hesaba para yatırma butonuna dokunmaktır. Hesap numaranızın tuşlamasını yaptıktan sonra hazne açılacak ve hesabınıza para yatırabileceksiniz.

Hesabınıza yatırılan paranın kredi kartı borcu için tahsil edilip edilmediğinden emin olmak için 444 0 444 numaralı Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı arayabilir ya da Yapı Kredi şubesini ziyaret edebilirsiniz.

En yakın Yapı Kredi ATM’sinin nerede olduğunu öğrenmek için Yapı Kredi’nin internet sitesinde bulunan En Yakın ATM aracından yararlanılabilir.

yapı kredi atm borç ödeme
bankamatikten yapi kredi world kredi karti borcu odeme

Yapı Kredi Ayrıcalıkları

  • Yapı Kredi Worldcard sahipleri borç ödemesi yapmak için World Ödeme Noktası işaretine sahip iş yerlerinden yararlanabilir.
  • Yapılan alışverişlerin World puan aracılığıyla taksit taksit ödenmesi sağlanabilir.
  • Yıl sonunda tahsil edilmesi gereken kart aidatının ödemesi World puan ile yapılabilir.
  • World puanlarınızı kendi adınıza açılacak bireysel emeklilik hesabına otomatik olarak aktarabilir ve geleceğinize katkıda bulunabilirsiniz.
  • Worldcard, nakit avans faizinin en düşük olduğu kredi kartlarından birisidir. Bu kapsamda acil nakit ihtiyacı olan tüketiciler kredi kartlarının kullanılabilir limitini herhangi bir Yapı Kredi ATM’sinden nakit olarak çekebilir ve 5 – 12 ay arası dilediği vade de geri ödeyebilir.

Sitemizde En İyi Kredi Kartı Hangisi ile ilgili bölümü inceleyerek kredi kartı almadan önce tüm kredi kartlarının kıyaslamasını buradan görebilir ve buna göre kararınızı verebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu