fbpx
Akbankİhtiyaç KredisiKredi Kampanyaları

Akbank Yılbaşı Kredisi Başvurusu (Örnek Hesaplama Planı)

Her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni 2020 yılına girerken kredi ürünlerine ilişkin faiz oranlarında dönemsel bazlı çeşitli cazip fırsatlara imza atan Akbank, tüketicilerin yılbaşına özel ihtiyaç kredisi kullanmasına imkan vermektedir. Bu kapsamda yılbaşı kredisi çekmek isteyen tüketiciler bankanın sağlamış olduğu hizmet kanalları aracılığıyla ilettiği kredi başvurusu sonrasında anında kredi tahsisini gerçekleştirebilir.

Akbank Yılbaşı İhtiyaç Kredisi

Kişiye özel faiz oranı ve ödeme planıyla hazırladığı kredi kampanyası kapsamında 50 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını karşılayabilen Akbank, eşya yenilemek, düğün yapmak ya da tatile gitmek isteyen tüketiciler için çok kısa bir süre içerisinde kredi tahsisi gerçekleştirebilmektedir.

60 aya varan vade imkanıyla kullanılabilecek kredi fırsatı için en geç 31 Aralık 2019 tarihine kadar krediyi tahsis etmiş olmak gerekiyor. Tüketiciler kampanya kapsamında % 1,41’den başlayan faiz oranlarıyla kredi kullanabiliyor.

Kredi limitleri başvuru yapılan hizmet kanalı özelinde değişmektedir. Örneğin şubeler aracılığıyla gelir belgesi ibraz ederek kredi başvurusunda bulunan tüketicilerin 60 bin TL’ye kadar kredi başvurusu iletip 25 – 60 ay vade aralığında % 0,99 faiz oranından yararlanma imkanı bulunurken internet ya da mobil şube üzerinden kredi başvurusu ileten tüketiciler en fazla 15 bin TL’ye kadar finansman tahsis edebilir ve % 0.99 ve %1.57 arasında bir faiz oranından yararlanır.

Akbank Yılbaşı İhtiyaç Kredisi Hesaplaması

Aşağıdaki hesaplamaya ödenmesi gereken % 0,5 oranındaki finansman tahsis ücreti ve sigorta masrafları dahil edilmemiştir.

5 bin TL’lik ihtiyacı için kredi başvurusu ileten tüketiciler:

 • 12 ay vade için her ay 471 TL, toplamda 5650 TL,
 • 24 ay vade için her ay 262 TL, toplamda 6296 TL,
 • 36 ay vade için her ay 194 TL, toplamda 6985 TL,
 • 48 ay vade için her ay 161 TL, toplamda 7717 TL ödeme yapmalıdır,

10 bin TL’lik ihtiyacı için kredi başvurusu ileten tüketiciler:

 • 12 ay vade için her ay 942 TL, toplamda 11.300 TL,
 • 24 ay vade için her ay 525 TL, toplamda 12.592 TL,
 • 36 ay vade için her ay 388 TL, toplamda 13.970 TL,
 • 48 ay vade için her ay 322 TL, toplamda 15.433 TL ödeme yapmalıdır,

Akbank Yılbaşı Kredisi Şartları

 • Kampanyadan yararlanmak isteyen tüketiciler en geç 31 Aralık 2017 tarihine kadar kredisini tahsis etmelidir.
 • İnternet üzerinden kredi başvurusu ileten tüketicilerin değerlendirme sonuçları kısa mesajla iletilmektedir, Akbank müşterisi olmayanlar hesap açılışını gerçekleştirmek ve kredi sözleşmesini imzalamak üzere Akbank şubelerine gitmelidir.
 • Nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve ikametgah beyanı yeni müşteri olacaklar için gerekli olabilir.

Akbank Yılbaşı Kredi Başvurusu

Akbank yılbaşı ihtiyaç kredisi ürününden yararlanmak isteyen tüketicilerin kredi başvurusu için kullanabileceği çeşitli hizmet kanalları bulunmaktadır.

İnternet üzerinden kredi başvurusu yapmak isteyen tüketiciler akbank.com.tr web sitesine giriş yaptıktan sonra İhtiyaç Kredisi > Kampanyalar > Kredim Akbank’ta adımlarını takip ederek isteğini yerine getirebilir.

İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık aracığıyla kredi başvurusu iletmek isteyen Akbank müşterileri Kredilerim > İhtiyaç Kredisi > Kredim Akbank’ta adımlarını takip ederek isteğini yerine getirebilir.

Çağrı merkezi aracılığıyla kredi başvurusu iletmek isteyen tüketiciler 0850 222 25 25 numarasını arayarak, şubeden başvuru yapmak isteyenler ise en yakın Akbank şubesine giderek isteğini yerine getirebilir.

akbank yilbasi kredisi basvurusu ve ornek hesaplama plani
akbank yilbasi kredisi basvurusu ve ornek hesaplama plani

Akbank Yılbaşına Özel Taşıt Kredisi

Akbank’ın genç çalışanlara özel olarak yılbaşı döneminde kullanılabilir kıldığı taşıt kredisi kampanyası kapsamında % 1,33’den başlayan faiz oranlarıyla finansman kullanmak mümkün.

Kampanyadan yararlanmak isteyen tüketicilerin sağlaması gereken şartlar şu şekilde:

 • En geç 31 Aralık 2019 tarihine kadar kredinin tahsis edilmiş olması gerekmektedir.
 • Kampanya kapsamında sağlanan taşıt kredisi ile sadece sıfır kilometre araç satın alınabilir.
 • Nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve ikametgah beyan edilmesi gerekir.

Kredi başvurusunda bulunmak isteyen tüketiciler Akbank şubelerine gitmelidir. Akbank’ın diğer hizmet kanalları bu kampanyaya katılım sağlamak için uygun değildir.

Sitemiz üzerinden Yılbaşı Kredisi 2020 En Uygun Faiz Oranları konulu yazımızdan tüm bankaların yeni yıla özel kredi kampanyaları hakkında bilgilenebilir ve bir kıyaslama yapabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu