fbpx
İhtiyaç Kredisi

Acil Kredi Lazım Bankalar Vermiyor Çözümü

Yaşanan ekonomik durgunluk nedeniyle birçok işletme sahibi zor günler geçirirken, işletme sahiplerinin zor günler geçiriyor olması ile birlikte bu durum çalışanlara ve dolayısıyla tüm piyasalara yansımış durumda. Bu noktada birçok tüketicinin nakit ihtiyaçları için ihtiyaç kredilerine başvuruyor olması ise talebi ciddi anlamda yukarı seviyelere taşıdı. Ancak bazı kişiler bankalar kredi vermekte biraz daha nazlı davranıyor diyebiliriz. İşte bu noktada acil kredi lazım bankalar vermiyor sorununa çözümü üretecek bazı önemli ayrıntıları anlatmaya çalışacağız.

Acil Kredi Lazım

Öncelikle eğer acil bir nakite ihtiyacınız var ise; bu durumda belki de en hızlı çözüm üretebileceğiniz nokta bankalar. Bankalardan acil nakit para bulabileceğiniz yöntemler arasında ise;

  • Kredi kartından nakit avans,
  • İhtiyaç kredisi,
  • Kuyumcudan kredi kartıyla altın alıp nakite çevirmek ya da başka bir malı yine kredi kartı ile alıp nakit çevirmek şeklinde sıralayabiliriz.

Yazımızın asıl konusu kredi olduğu için ihtiyaç kredileri ile devam edelim.

Şubeye Gitmeden Online Kredi Başvurusu

Eğer en acilinden nakit ihtiyacı söz konusu ise; bu durumda şubeye gitmeden kredi başvurusu yapıp, direkt olarak parayı hesabınıza almanız en hızlı çözüm olacaktır. Bu sistemde bankalar; kredi başvuru sürecinden onay ve yine paranın hesaba aktarılması süreçlerinin tamamını dijital ortam üzerinden yürütüyor. Kredi sözleşmeleri de online olarak imzalanıyor. Bu konuda hangi banka ne şartlarda şubeye gitmeden kredi veriyor öğrenmek için ayrıca hazırlamış olduğumuz Şubeye Gitmeden Online Kredi Veren Bankalar konulu içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

Kredi Lazım Bankalar Vermiyor

Eğer böyle bir durumla karşı karşıya iseniz; bunun sebebini öncelikle öğrenmeniz gerekir. Bu sebepler arasında;

  • Kredi notunuzun düşük olması,
  • Kredi limitinize ulaşmış olmanız,
  • Kefil olduğunuz kişinizin borcunu ödememesi ve bu durumdan haberdar olmamanız,
  • Ödenmemiş kredi veya kredi kartı borcunuzun olması gibi sebepler olabilir.

Çözümü Nedir ?

Kredi notunuz düşük ve bu yüzden kredi alamıyorsanız; bu durumda Aktifbank, NKolay Kredi, Garanti Bankası BBVA, Enpara.com gibi kredi onayı konusunda daha esnek kuralları olan bankalar üzerinden başvurular deneyebilirsiniz. Bu bankalardan onay alma ihtimaliniz yüksektir.

Kredi limitinize ulaştıysanız bu durumda maalesef yapabileceğiniz çok fazla birşey bulunmuyor. Çünkü her kişinin aylık gelirine göre belli bir aylık ödeme limiti bulunmaktadır. Bankalar bu limitlerin aşılmasına izin vermez. Ancak son bir çare olarak; daha önceden çekilmiş bir kredinizi kapatıp, daha yüklü bir miktarda kredi çekme imkanı bulabilirsiniz.

Kefil olduğunuz kişi eğer kredisini ödemiyorsa, bu borçtan tıpkı gerçek borçlu gibi sorumlu olduğunuz için maalesef yapabileceğiniz bir durum bulunmuyor. Yapabileceğiniz tek şey kefil olduğunuz kişiden borcunu ödemesini istemeniz olacaktır. Dolayısıyla yeri gelmişken kefil olmadan önce birkaç kez daha düşünmenizi öneriyoruz.

acil kredi lazim bankalar vermiyor

Ödenmemiş ve gecikmeye girmiş kredi ve kredi kartı borçlarınız da kredi başvurularınızın red ile sonuçlanmasına sebep olabilecektir. Burada 2 alternatif yöntem deneyebilirsiniz. Bunlardan birincisi ilgili borcu geçici olarak birisinden elden alıp borcu kapatıp, sonrasında kredi çekip ilgili kişiye borcunu ödemek şeklinde olabilir. İkincisi ise; ilgili bankaya kredi başvurusu yaparken, bu kredi başvurusunun ilgili borçların ödenmesi için olduğunu belirtmenizdir. Eğer borcunuz A bankasına ise; bu durumda B Bankasından borç transferi adı altında bir miktar daha fazla kredi çekebilmeniz mümkündür.

Bakıldığında bu sebepler arasında en çok rastlayacağınız durumda; kredi limitinin aşılması ve kredi notu düşüklüğüdür. Bu iki durumda için yukarıda belirttiğimiz yöntemleri deneyebilirsiniz. Eğer nakit ihtiyacınız acil değil ise; bu durumda kötü kredi notunuzda kurtulmak ve kredi kullanmak istiyorsanız bu durumda Kredi Notu Yükseltme konulu içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu