fbpx

55 Bin TL 36 Ay Vadeli Burganbank Emekli Kredisi Başvurusu

| | ,

PTT ile protokol imzaladıktan sonra PTT’nin hizmet kanalları aracılığıyla emeklilere ihtiyaç kredisi imkanı sağlayan Burgan Bank, tüketicilerin yararlanabileceği en yüksek limitli ihtiyaç kredilerinden birisini teklif etmektedir. Burganbank aracılığıyla ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen emeklilerin kredi tahsis süreciyle ilgili bilmesi gereken bazı detaylar vardır ve bu açıdan Burganbank emekli kredisi başvurusu 55 bin TL için nasıl yapılır, prosedürlere ve sürece değinilmesi yararlı olacaktır.

Burganbank Emekli Kredisi

Burganbank emekli tüketiciler özelinde düzenlediği ihtiyaç kredisi kampanyası için PTT ile protokol imzalamıştır ve kredi başvuru süreçlerinin tamamı PTT şubeleri üzerinden devam ettirilmektedir. PTT’ye ihtiyaç kredisi başvurusu yapan emekliler kredi değerlendirmesi ve sonucunu kısa süre içerisinde öğrenme, 36 ay vade ve esnek ödeme planı gibi avantajlarla tahsis imkanına sahiptir.

  • Burganbank’ın emekli kredisi ürününden yararlanabilmek için emekli maaşının PTT’den alınması ya da PTT personeli olunması gerekir. Faiz oranı ise % 2,79 ‘dur.

Burganbank Emekli Kredisi Hesaplaması 55 bin TL

Burganbank aracılığıyla emekli kredisi kullanmaya karar veren tüketicilerin kredi ana para ve faiz ödemesine ek olarak % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti ödemesi ve hayat sigortası yaptırması gerekir. Finansman tahsis ücreti de hayat sigortası primi de kredi miktarına, kredi vadesine, kredi kullanan kişinin yaşına ve sağlık durumuna bağlı olarak değişkenlik göstereceği için aşağıdaki hesaplamaya dahil edilmemiştir.

55 bin TL kredi başvurusu yapan emeklilerin:

  • 12 ay vade için her ay 5640 TL, toplamda 67.689 TL,
  • 24 ay vade için her ay 3370 TL, toplamda 80.893 TL,
  • 36 ay vade için her ay 2651 TL, toplamda 95.461 TL,
  • İhtiyaç kredisinde 48 ay vade BDDK tarafından kaldırılmıştır.
İlginizi Çekebilir :  Garanti Bankasından 25 bin TL Emekli Kredisi (Örnek Hesap)

Burganbank Emekli Kredisi Başvurusu

Burganbank’a yapılacak emekli kredisi başvurusu için yukarıda da değinildiği gibi PTT şubelerinden talepte bulunmak gerekir. Nüfus cüzdanı ve ikametgah ile birlikte PTT şubelerinden yapılan kredi başvurusu 24 saat içerisinde değerlendirilip yanıtlanacaktır. Hali hazırda PTT’nin maaş müşterisi olunması ve tanımlamanın PTT aracılığıyla yapılmış olması nedeniyle emekli aylığı dökümü ya da gelir belgesi ibrazı zorunlu değildir, ancak yüksek limitli kredi kullanılması kaynaklı ek gelire ihtiyaç duyuluyor olması durumunda bu belgelerin de PTT’ye ibraz edilmesi mümkündür.

Yaş Sınırı

Burganbank, diğer bankalardan farklı olarak emekli kredisi için yaş sınırını 81 olarak açıklamıştır. Bu kapsamda 80 yaşındaki emekliler 1 yıl vadeyle, 79 yaşındaki emekliler 2 yıl vadeyle, 78 yaşındaki emekliler 3 yıl vadeyle, 77 ve daha küçük yaştaki emekliler 3 yıl vadeyle ihtiyaç kredisi tahsis edebilir.

burganbank emekli kredisi

Ne Kadar Kredi Çekebilirim

Aylık gelirin yarısının kullanılmak istenen kredi vadesiyle çarpılması sonucu ilgili vade için ne kadar kredi çekilebileceği yani maksimum limit bulunabilecektir. Bu limit maksimum limittir ve ilgili limitte kredi kullanabilmek için kusursuz bir kredi notu ve yüksek gelir ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır.

Sitemizde daha önce sizler için yayımlamış olduğumuz Emekli Maaşı Üzerinden Nasıl Kredi Çekilir konulu yazımızı da okuyarak süreç hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.


Önceki Yazı

Türkiye İş Bankası Emekliler İçin 30 bin TL Kredi Başvurusu

Anadolubank 36 Ay Vadeli 20 Bin TL Emekli Kredisi

Sonraki Yazı

Yorum yapın