fbpx
Bireysel Emeklilik

08502220638 Metlife BES İptali Telefon Numarası Ayrılma Formu

Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) aslı itibariyle bir birikim hesabından çok yatırım fonudur. Bu yatırımla ortaya çıkan fonu likidite kaynağı olarak kullanan devlet, bu kullanımın bir sonucu olarak da % 60’a varan oranlarda katkılarda bulunmaktadır. Ancak istenildiğinde sistemden çıkış da mümkündür. Bu yazımızda 08502220638 Metlife BES İptali Telefon Numarası Ayrılma Formu ile ilgili bilgi paylaşımında bulunacağız.

Uygulama itibariyle ülkemizde çok yeni olmayan Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) 1 Ocak 2017 tarihinde zorunlu hale getirilmesiyle gündemin en çok konuşulan konularından birisi oldu zira maaş ödemelerinden kesinti yapılmaya başlandı. Bu sebeple yüz binlerce kişi henüz sistemin zorunlu hale getirildiği ilk aydan itibaren cayma hakkından yararlanarak BES poliçe,lerini iptal etti. Bu denli çok kişinin iptal başvurusu iletmesi üzerine sigorta şirketleri de yoğunluk nedeniyle maliyetlerin yükselmemesi amacıyla çeşitli iş süreçleri tasarladı ve iptal başvurusu iletmek isteyen sigortalıların bunu çok daha kolay bir şekilde yapabilmesine imkan verdi.

Metlife BES İptali

Metlife aracılığıyla BES sözleşmesi düzenleyen sigortalının iptal sürecini başlatabilmek için yararlanabileceği çeşitli hizmet kanalları vardır. Fakat iptal başvurusu iletmeden önce mutlaka birikimin ne kadar kesintiye uğrayacağı öğrenilmelidir.

Bilindiği gibi sisteme katılım sağlanan günün üzerinden 2 aydan fazla süre geçtiyse katılım bedeli ve hesap işletim ücreti gibi masraflar nedeniyle birikim kesintiye uğraması söz konusu olabiliyor. Metlife müşterileri birikimlerinin kesintiye uğrayıp uğramayacağını ya da ne kadar kesintiye uğrayacağını öğrenmek için 0850 222 0 638 numaralı çağrı merkeziyle iletişime geçebilir.

Acenteler Aracılığıyla BES İptali

Metlife acenteleri aracılığıyla BES iptali gerçekleştirmek mümkündür. En yakın Metlife acentesine giden sigortalı edindiği ayrılma formunu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra iptal prosedürlerini başlatabilir. 10 iş günü içerisinde sonuçlanan prosedürler sonrasında birikim hesabındaki para maaş hesabına transfer edilecektir.

MET Life Telefondan BES İptali

0850 222 0 638 numaralı çağrı merkezi aracılığıyla da Metlife BES sözleşmesinin iptal edilmesi mümkündür. Müşteri temsilcisi ile görüşen sigortalı iptal sürecinin başlatılmasını talep ettikten sonra mail adresine gönderilen ayrılma formunu eksiksiz bir şekilde doldurmalı ve yine mail aracılığıyla Metlife’a ulaştırmalıdır. Söz konusu işlemler tamamlandıktan sonra en geç 10 iş günü içerisinde birikim hesabındaki paranın iadesi gerçekleşecektir.

met life bes iptal telefon sms
metlife besten cikis nasil yapilir

Ayrılma Talep Formu

metlife bes iptal ayrilma formu indirmek için üzerine tıklayınız. Formu doldurduktan sonra E posta ya da faks ile Metlife ‘a ulaştırmanız yeterli olacaktır.

Sitemiz üzerinden Zorunlu BES ‘ten Nasıl Çıkabilirim konulu bölümü de inceleyerek BES çıkışı esnasında özellikle dikkat etmen gereken hususları buradan inceleyebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

30 Yorum

  1. Merhabalar Metin Bey;
   Metlife BES İptali için yazımız içeriğindeki paylaştığımız telefon numarasını arayabilir, bunun yanı sıra yine yazımızda paylaştığımız ayrılma talep formunu doldurup; faks ya da e posta yoluyla ilgili firmaya göndermeniz yeterlidir.

 1. met life kredi kartı sigortası iptali ile ilgili form varsa yayınlar mısınız?
  ya da nasıl iptal edeceğimiz ile ilgili bir konu hazırlarsanız memnun oluruz

  1. Merhaba Fatih Bey;
   Talebiniz üzerine konuyla ilgili sizler için bir çalışma yapıp en kısa sürede paylaşacağız. Ayrıca kısa bir dilekçe de hazırlayıp işleminizi tamamlayabilirsiniz.

 2. merhabalar benim hesabımdan devlet katkısıyla beraber 6525 tl olması gerekirken 5429 tl görünüyor fonlar bizim paramızı koruyacak yerde eityor mu acaba.

  1. Merhaba Zekeriya Bey,

   Konuyla ilgili firmanızla irtibata geçmeniz daha sağlıklı olacaktır. Devlet katkısının hesaplanmasında bazı ince detaylar var. Bir hesaplama yaparken bunları da dikkate aldıysanız ve halen eksik çıkıyorsa irtibata geçmek en güzeli olacaktır.

  1. Merhaba Hamza Bey,
   Yazımız içeriğinde belirtilen hususları yerine getirerek Metlife BES iptal işleminizi başlatabilirsiniz. En garanti yol olarak; ayrılma talep formunu doldurup faks/eposta/posta yoluyla ilgili şirkete iletiniz. Sonrasında da ulaştığına dair teyit alınız.

 3. iptal formunu doldurup fax yoluyla yolladıgımız halde hala kesinti yapılıyo bu nasıl müşteri memnuniyetidir böyle

  1. Merhaba Birsen Hn,
   Maalesef buraya yazmanız yeterli değil, yazımız içeriğinde belirtiğimiz şekilde lütfen silsilesi ile işlemleri yerine getiriniz. Metlife BES İptali çıkış için süreç anlatılmıştır. En garanti yöntem olarak Metlife BES İptal ayrılma talep çıkış formunu doldurup ilgili şirkete iletiniz. Yazılı başvuru daha doğru ve sonuç daha hızlı olacaktır.

   Sorunlarınızı çözebilmeniz dileğiyle, saygılar.

  1. Merhaba Murat Bey,
   Metlife BES iptal ayrılma talep formunu ilgili firmanın iletişim bölümünde yer alan e posta adresine gönderebilirsiniz.Gönderdikten sonra muhakkak arayarak e postanızın ulaştığına dair bir teyit almanız yararınıza olacaktır. Bunun yanı sıra Metlife BES iptali için bir alternatif yöntem olarak ayrılma talep formunu faks ile göndermeyi deneyebilirsiniz.
   İşlemlerinizde kolaylıklar dileriz.

  1. Merhaba Mürüvet Hn,
   En kesin yol, kısa bir dilekçe hazırlayıp, hayat sigortasının iptalini isteyebilirsiniz. Ancak kredi bir ihtiyaç kredisi ise, imzaladığınız kredi sözleşmesinde hayat sigortası ile ilgili ibare olabilir ve buna istinaden yapılmış olabilir.

 4. Bes emeklilik iptal edilmesini vesahsima ait paranin kesintisiz tarafima odenmesini istiyorum yoksa tüketici hakem heyetine başvurucam bilginize

 5. Bir türlü bes iptal olmuyor defalarca denedim şu benizede gittim takip formunu doldurdum verdim kimliğimin fotokobisinide aldılar ama işim ğörül Medi

 6. Lüffen bana yardımcı olun yalvarıyorum artık bıktım iptal edin aradım olmadı şubeye gittim olmadı iptal edin

 7. 17.05.2019 iptal formunu verdim hine olmadı şubeye verdim tamam biz hallederiz dediler hine olmadı pendik Şubesi niye bir türlü olmuyor iptal etmiyecekseniz en azından söyleyin

 8. Arkadaşlar kesinlikle deniz bank metlife emeklilik sistemine güvenmeyin bana cayma durumunda sadece devlet katkısı ve 100 tl bir kesinti yapılacak dendi ama şuan ayrılmak istiyorum dedim yatırdığım 1400 TL den sadece 158 tl alabilirsin deniyor ve 5 yıl boyunca kalmak zorundasın deniyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu