fbpx
Ziraat Bankası

Combolira Nedir Nasıl Kullanılır Detaylar

Kamu sermayeli Ziraat Bankası tarafından geliştirilen bankkartlar ile kazanılan combo liralar yine Ziraat Bankası üye iş yerleri başta olmak üzere çeşitli noktalarda tüketicilerin yine ödemelerinde kullanabileceği bir miktar indirimler olarak elde edilen kazanımlardır. İlk kart kullanımından itibaren kazanılan combo lira hakkında internette veya banka kanadında çok fazla detaylı bilgi olmadığı için kişiler kazandıkları combo liraların tam olarak ne işe yaradığı ya da bu combo liraları nerelerde kullanabilecekleri konusunda çeşitli kafa karışıklıkları yaşayabilmektedir.

Ziraat Combo Lira Nedir

Ziraat Bankası banka kartlarından yapılan harcamalar neticesinde kazanılan combo liralar sayesinde Ziraat Bankası üye iş yerleri başta olmak üzere çeşitli noktalarda yapılacak harcamaların indirimli olarak gerçekleştirilmesi mümkün olur. Ne kadar indirimle yapılacağı ne kadar combo lira sahibi olunduğu ile doğru orantılıdır. Bu kapsamda 1 combo liranın karşılığı da 1 TL olarak belirlenmiştir.

Bankkart Combo üye işyerlerinde yapılacak harcamalarınız için combo liraları oldukça basit bir şekilde kullanmanız mümkündür. Çoğu işyeri girişte astığı logolar arasında Bankkart Combo logosunu asar ya da internetten bir ödeme yapacağınız sırada ilgili harcamanın bankkart combo lira ile yapılacağıyla ilgili bilgilendirilirsiniz. Dolayısıyla spesifik olarak harcama yapılacak yerleri listelemek mümkün değil çünkü üye işyeri sayısı on binlerle ifade edilmekte.

Yine de en sık kullanılabilecek olmaları nedeniyle combo liraları Migros, Kipa, A101, Şok, Aytemiz Akaryakıt, Shell Akaryakıt, Petrol Ofisi Akaryakıt, Opet Akaryakıt, Zara, Mavi, Süvari, Decathlon, Collezione, LTB, Tudors, Humme, THY, Atlasglobal, Gittigidiyor, Hepsiburada, N11, Tatilbudur, Epttavm, Çiçek Sepeti, Enuygun, Goldmaster, Hisar, Fenerium, Korayspor, Casper Bilgisayar, Hanif, Oxxo, Rixos Otel, Viessman, Civil, Batik, Bisse, Penta, Skechers, Matraş Giyim mağazalarında kullanabileceğinizi bilmek yararlı olabilir.

Ziraat Combo Lira Nasıl Kullanılır

Ziraat combo liraların kullanılabilmesi için öncelikle ne kadar combo lira sahibi olduğunuzu öğrenmeniz gerekir. Ne kadar combo lira sahibi olduğunuzu öğrenmek için COMBOLIRA yazıp bir boşluk bırakıp kartın son 6 hanesini de yazıp 4747’ye mesaj atabilirsiniz. Attığınız SMS sonrasında gelecek cevap SMS’inde ne kadar combo lira sahibi olduğunuz yazacaktır.

Biriken combo liranızı kullanmak için yapmanız gereken tek şey ödeme yaparken kasiyere ödemeyi combo lira ile yapacağınızı söylemektir. İnternetten harcama yaparkende çoğu zaman yapılacak harcamanın combo liradan daha düşük bir miktar olması durumunda bir bildirim gösterilir ve ödemenin combo lira ile yapılabileceği belirtilir.

Bu kapsamda yapılması gereken tek şey ödemenin combo lira ile yapılabilmesine izin vermektir.

Combo Lira Silinir Mi?

Son dönemlerde internet ve sosyal medyada yayılan yanlış bilgilerden birisi de kartların kullanımından elde edilen puanların, puanların yıl sonunda ya da belirli bir dönemde silindiği yönündedir. Bu doğru bir bilgi değildir, spesifik bir kampanyaya katılmanız durumları haricinde elde ettiğiniz combo liralar herhangi bir şekilde silinmez ve yıllar geçse de bu puanları kullanabilirsiniz.

Combolira Nedir Nasil Kullanilir
combolira nedir nasıl kullanılır

Spesifik kampanyalara katılmanız halinde örneğin “X ve Y tarihleri arasında yapacağınız Z TL’lik harcamalara T miktar combo lira” diye bir kampanyaya katıldığınızda kazandığınız T miktar combo lirayı belirli tarihler arasında harcamanız istenebilir. Bu tarz kampanyalardan elde ettiğiniz combo liralar haricinde kartın kullanımından kaynaklanan combo liralar silinmez. Kampanyaların detay sayfasında da ilgili kampanyadan elde edilen combo liraların ne kadar süre ile kullanılabileceği zaten açıkça belirtilir.

Combolira Anlaşmalı İşyerleri için ilgili bankanın platformuna buradan https://www.bankkart.com.tr/program-ortaklari göz atabilirsiniz. Bunu yanı sıra sitemizde daha önceden ele aldığımız Öğrencilere En Yüksek Limiti Veren Kredi Kartı konulu içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu