fbpx

Ziraat Bankası 2019 Faizsiz Çiftçi Kredisi Şartları

| | ,

Tarım ve hayvancılıkla uğraşarak geçimini sağlayan üreticilere çeşitli devlet fonları tarafından destek olunur ve bu fonların ilgilisine ulaştırılması konusunda da Ziraat Bankası başta olmak üzere çeşitli bankalar ya da ödeme yapmaya yetkili kurumlar vezne gibi kullanılır. Tamamı bütünsel olarak mevzuatla belirlenen sürecin temel yapı taşı olan Ziraat Bankası 2019 faizsiz çiftçi kredisi konusunda da yetkili kılınmıştır. Bu açıdan Ziraat Bankası 2019 faizsiz çiftçi kredisi, faiz oranları, gerekli belgeler ve prosedürlere değinip konuyla ilgili bilinmesi gerekenleri aktarmak yararlı olacaktır.

Ziraat Bankası 2019 Çiftçi Kredisi

Ziraat Bankası 2019 yılında vereceği faizsiz kredi için Tarım Kredi ve Kooperatifleri’nin ödemelerini ilgilisine ulaştırmaktan sorumludur. Bilindiği gibi TKK’nın en önemli görevi çiftçilerin kredi ihtiyaçlarını karşılamak ve rekabet etmelerini sağlamaktır. Bu açıdan 2017 ve 2018 yıllarında çeşitli faizsiz kredi ürünleriyle üreticilere destek olan TKK ve Ziraat BAnkası 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle yeni bir kredi dönemine daha kapı açmıştır.

Bu faizsiz kredi ürünlerine başvuru yapmak isteyenler için en önemli tarih başvuruların son bulduğu 31 Aralık 2019 tarihidir. 2019-2020 dönemi için tahsis edilen kredi fonundan yararlanmak isteyenlerin son güne bırakmadan olabildiğince erken başvuru yapması kredi alabilmesi için önemlidir.

Devlet, harcamalarını belirledikten sonra bütçe oluşturur. Dolayısıyla bu yıl içerisinde toplamda ne kadar faizsiz kredi verileceği çoktan belirlenmiştir. Bu toplam fonu oluşturur ve toplam fondan yararlanacak kişi sayısı, başvuru yapanların ne kadar limitle kredi çektiğine bağlı olarak azalabilir ya da artabilir.

Ziraat Bankası aracılığıyla başvuru yapılabilecek krediler:

 • İyi Tarım Proje Kredisi,
 • Hasat Pazarlama Kredisi,
 • Genç Çiftçi Kredisi,
 • Arazi Alım Kredisi,
 • Lisanslı Depoculuk Yatırımları,
 • Nakliye Aracı Kredisi ve onlarca farklı üründür.

Ziraat Bankası yetkilileri tahsis edilecek faizsiz kredi ürünleri konusunda uzmandır ve karşılıklı olarak yapacağınız görüşme sonrasında hangi kredi ürününe başvuru yapmanız gerektiği ile ilgili detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi için Gerekli Belgeler

Tüzel kişilerin:

 • Çiftçi veya ÇKS ye ait belge,
 • Temsil için yetkili kişinin noter onaylı imza sirküleri,
 • Hangi odaya bağlı şekilde devam edildiğini gösteren belge,
 • Vergi beyanı,
 • Tüzel kişilik ana sözleşmesinin kopyası ve bununla beraber aslı,
 • Tarımsal işletmenin teşvik belgeleri (tapu, kontrat vb.),
 • İşletmenin son 3 yıllık detaylı bilançosu ve detaylı gelir tablosu ibraz etmesi gerekir.

Ek olarak talep edilmesi halinde çekilecek kredi miktarı ile aynı değerde ya da daha yüksek değerde teminat verilmesi için gerekli belgeler de istenebilir.

Bireysel başvurular için:

 • Çiftçi belgesi,
 • Nüfus cüzdan fotokopisi,
 • Kredi teminatı (ipotek edilen mal detaylı beyanı),
 • Tarımsal işletmeyi onaylayan (tapu ya da kira kontratı),
 • Faaliyetin daha önceki dönemlerde de var olduğunu ispatlamaya yarayacak 3 yıllık gelir tablosu ve bilanço ile başvuru yapması gerekir.
İlginizi Çekebilir :  Büyükbaş Hayvancılık Yapmak İstiyorum Diyenlere Hibe Yol Haritası

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası çiftçi kredisi adıyla tek bir kredi vermemektedir, yukarıda da belirtildiği gibi onlarca farklı spesifik konu için onlarca farklı kredi ürünü vardır ve bunların hepsi farklı miktarlar için faizsiz kredi imkanı sağlar. Bazıları satın alma bedelinin % 50’sine ya da % 75’ine kadar faiz indirimi sağlarken Genç Çiftçi Kredisi gibi çeşitli kredi ürünlerinin tamamı faizsiz kredidir.

Dolayısıyla faiz oranı Ziraat Bankası yetkilisiyle yapacağınız görüşme sonrasında netlik kazanacaktır, muhtemelen faiz ödemesi yapmanıza gerek kalmadan kredi kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için Ziraat Bankası şubelerine gitmeniz gerekmektedir.

Hesaplama

Hesaplama da yine hangi kredi ürününden yararlandığınıza bağlı olarak değişecektir. Ziraat Bankası kredileri üretici özelinde sağlanır ve ödeme planları da değişiklik gösterir. Bazı krediler için 36 ay, bazıları için 48 ay, bazıları içinse 120 aya varan vadelerle ödeme yapılabilir. Hangi krediden yararlanacağınızın Ziraat Bankası yetkilisi tarafından belirlenmesi sonrasında kaç ay vadeyle geri ödeme yapacağınız da belli olur. Detaylı bilgi için Ziraat Bankası şubelerine gitmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi Nasıl Alınmaktadır

Tarım kredi ve kooperatifleri aracılığı ile Ziraat Bankası, faizsiz kredi haberlerini tamamen yayınlamıştı. Bilindiği üzere çiftçilere 2017 ve 2018 yılında çiftçilere faizsiz kredi verilmekteydi. 2019 yılı itibariyle de bu uygulamanın devam edeceği belirtilerek, 1 Ocak 2019 tarihinden beri faizsiz kredi imkanı verilmektedir. Bu krediler 31 Aralık 2019 tarihine kadar verilmeye devam edecektir. Sürenin uzatılıp uzatılmayacağı konusunda ise şu an için net bir bilgi olmadığını da söyleyelim. Faizsiz çiftçi kredisinin verilmesinin dışında Ziraat bankasının aktif olarak varlığını sürdüren kampanyaları olan; İyi tarım proje kredisi, Üretim destek kredileri, Genç çiftçi kredisi,  arazi alım kredileri, hasat pazarlama kredileri, Lisanslı depoculuk yatırımları, nakliye aracı kredi kampanyaları gibi birçok faizsiz kredi verilmektedir. Bu kredi başvuru işlemlerini yapabilmek için, en yakındaki Ziraat Bankası şubesine gidilmesi gerekmektedir. İnternet veya telefon bankacılığı ile bu krediye başvursanız bile, başvuru onaylandığı zaman en yakın Ziraat Bankası şubesine çağrılacaksınız.

Ziraat Bankası 2019 Faizsiz Çiftçi Kredisi Şartları
Ziraat Bankası 2019 Faizsiz Çiftçi Kredisi

Çiftçi Kredisi Şartları Nelerdir?

Bilindiği üzere her banka geri ödeme koşullarına bakarlar. Aynı durum Ziraat Bankası içinde geçerli kılınmıştır. Ziraat Bankası 2019 Faizsiz Çiftçi Kredisi alabilmek için, bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu hususlar, gerçek çiftçi olmanız, düzenli maaş geliri ya da kira geliri gibi hususlardır. Sertifikalı üretim yapmakta olan çiftçilerimize ve meyve fidesi üreten, tohumculuk yapan çiftçilerimize bu imkan verilmektedir. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi ve teyit için; size en yakın İl / İlçe Tarım Müdürlükleri ya da bunun yerine 81 ilde şubesi bulunan Ziraat Bankası ‘nın en yakın şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Sitemiz üzerinden Seracılık İçin Devlet Tarafından Verilen Hibe Destekleri konulu yazımızı da bu bölümden https://onlinekrediler.net/seracilik-icin-devlet-tarafindan-verilen-hibe-destekleri/ ulaşarak ortalama 3 dk içerisinde okuyabilirsiniz.

Önceki Yazı

Herhangi Bir Masraf Almadan Kredi Veren Bankalar 2019

9 Bankanın Online Kredi Kartı Başvurusu (SMS, İnternet,)

Sonraki Yazı

“Ziraat Bankası 2019 Faizsiz Çiftçi Kredisi Şartları” üzerine 92 yorum

  • Merhabalar Ali Bey;
   Çiftçilik için genel bir rakam verecek olursak; projenizin çeşitliliğine göre Ziraat Bankası ‘ndan faizsiz kredi desteği 750 bin TL ‘ye kadar olabilmektedir. Ancak gerekli şartları taşımanız gerektiğini unutmayınız. Ayrıca bu yüksek rakamlardan faydalanabilmek için buna göre bir yatırımınızın da olması gerekir.

 1. MERHABA BEN 16 DÖNÜM ZEYTİNLİK İÇİN BAŞVURU YAPMAK İSTİYORUM TAMAMINA KREDİ ALABİLİRMİYİM TARLANIN FİYATI 180,000 TL BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM .

  • Merhaba Ahmet Bey;
   Ziraat Bankası ‘nın arsa kredisinde vade süresi en fazla 60 ay olup, ekspertiz değerinin yüzde 50 sine kadar kredi kullanılabilmektedir.
   Ancak; devlet tarafından çiftçilere verilen destek kapsamına araziye ilişkin harcamalar için de geri ödemesiz veya faizsiz kredi ödemeleri bulunmaktadır. Eğer çiftçilik kapsamında bir iş yapacaksanız, konuyu bu açıdan da değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

 2. merhaba 2450 mtrekare 350 bin tl değerinde bir arazi için başvuru yapmak istiyoruz çiftçilik ve hayvancılık üzerine bu değerde kredi almam için yapmam gerekenler nelerdir?

  • Merhabalar;
   Bu konuda yapabileceğiniz en güzel iş; bir fizibilite çalışması yapıp, küçük bir dosya haline getirerek size en yakın Ziraat Bankasına faizsiz çiftçi kredisi başvurusu yapmak olacaktır. Size ön bilgilendirme yapılacak olup, bu kapsamda da İl / İlçe Tarım Müdürlüğünden ilgili girimleri başlatabilirsiniz. Rakam açısından ise; bu tamamen projenizin büyüklüğü ile alakalı bir durumdur. Her ne kadar çiftçilik ve hayvancılık yapacağınız arazinin büyüklüğü önem arz etse de; kuracağınız işletme, ekipman, bina tesisi, vs. gibi hususlar da alınabilecek kredi miktarını etkileyecektir.

 3. Merhabalar, ziraat yapmak üzere tarla satın almak istiyorum. Faizsiz kredi müraacatını nereye nasıl yapabilirim?

  • Merhaba Ercan Bey; şu an yürürlükte olan Köyüne Dönene 300 Koyun + Maaş uygulamasına başvurmayı deneyebilirsiniz. Konuyla ilgili sitemiz üzerinden bilgiye ulaşabilirsiniz.

 4. Merhabalar;
  Biz abim ile birlikte 3.500 metrekare arazimiz var çiftçilik yapmak istiyoruz genç çiftçi olarak kredi imkanı alabilir miyim ve icar ile tutup daha fazla arazi de ekmek istiyoruz sıfırdan başlayacağımız için takım taklavat vb. yok bunlara destek çıkabilir mi cevaplarsanız seviniriz kolay gelsin teşekkürler

  • Merhabalar Ersin Bey;
   Genç Çiftçi projesi 2017 yılında yapıldı ve ilgili şartları taşıyan kişiler program dahiline alınarak gerekli yardımlar yapıldı. Genç Çiftçi 2018 projesi için henüz yapılan bir açıklama yok. 2016 ve 2017 yıllarında bu çalışmanın yapıldığı üzere, 2018 yılı için de beklentimiz var. Ancak ülkemizin mevcut gündemi şu an dış güvenlik olduğu için ilk fırsatta bu konuda çalışmaların da kamu oyu ile paylaşılabileceği düşüncesindeyiz. Bunun dışında, yazımızda da belirttiğimiz üzere; ilgili harcamalarınız için Ziraat Bankasından kredi alabilmeniz mümkündür. Yazımızda belirttiğimiz şartları taşıyor iseniz; size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek konuyla ilgili daha detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

 5. Merhabalar
  Ben çifçilikle uğraşıyorum ama durum itibari ile biraz sıkıntılı süreçler geciriyorum tapularımda haciz işlemleri var ve alternatıf bir ürün ekmek için kredi kullanmak istiyorum adıma kredi cıkmıyo bir bayan arkadaş üzerinden kredi işlemlerini sürdürmek istiyorum cks kayıt yeni yaptırıp kredi kullana bilirmiyim 150 bin liralık bir ipotek sunma şansım var temiz çiftçi kedisinden ne kadar kredi ala bilirim

  • Mustafa Bey;

   Başkası adına işlem yapmak tehlikeli bir işlemdir. Sonrasında ilgili arazide, mahsülde, vs. kağıt üzerinden herhangi bir hak sahipliği iddia edemeyeceğinizi unutmayın. Sorunuza gelecek olursak, ÇKS ye kayıt olan ve yazımızda belirtmiş olduğumuz ilgili şartları taşıyan her çiftçi bu kredilerden yararlanabilir.

 6. 10 dönüm güllük arazisini kiracı olarak bakıyorum. Bu baktığım yerleri satın almak istiyorum. Bunun için 150.000 tl arazi alim kredisi kullanmak istiyorum. Faiz oranları ve ödeme planı hakkında bilgi alabilir miyim ?

  • Merhabalar Berkan Bey;
   Ziraat Bankası ‘ndan çekebileceğiniz faizli ya da faizsiz çiftçi kredi miktarı; yapacağınız ve yürüteceğiniz faaliyete göre farklılık gösterebilecektir. Konuyla ilgili net verilerle (arazi büyüklüğü, hayvancılık ise tesis özellikleri, hayvan sayısı, vs.) Ziraat Bankası şubelerinden bilgi almanız çok daha sağlıklı olacaktır. Farklı sorularınız var ise bizlere de sorabilirsiniz. Sizler için araştırıp, sürekli bilgi üretmeye çalışıyoruz.
   Saygılar bizden.

  • Merhaba Hakan Bey;
   Satın alacağınız tarlada herhangi bir faaliyet yapıp yapmayacağınız, yapacaksanız ne yapacağınız önem arz edecektir. Eğer sadece tarla almak için düşünüyorsanız, bu durumda Ziraat Bankası Arsa Kredilerinden yararlanabilirsiniz. Eğer çiftçilik faaliyeti yürütecekseniz, bu durumda Ziraat Bankasından faizsiz kredi çekmek için en yakın şubeye gitmeniz ve bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyoruz.

 7. merhabalar admın ben suan istanbulda yasamaktayım koyume donmek ve hayvancılık yapmak istiyorum benım vergi borcum oldugu için esim uzerinden kadın girisımci olarak destek alabilirmıyız ve cks benlgesi almamız mumkunmudur

  • Merhaba Muharrem Bey;
   Söylediğiniz şekilde eşiniz de çiftçilik yapmak için ÇKS ‘ye başvuruda bulunabilir. İlgili şartları taşıyorsa kaydınız kabul edilir ve desteklerden yararlanabilirsiniz.
   Her şeyin gönlünüzce olması dileğiyle.

 8. Merhaba. 100 başlık bir büyükbaş süt işletmesi kurmak istiyorum. Proje yatırım giderleri (inşaat-makina) 200.000tl, hayvan bedeli 850.000 ve 1. yıl işletme sermayesi 500.000 olmak üzere toplam 3.500.000 tı’lık bir yatırım düşünüyorum. ziraat bankası üzerinden bu yatırımın ne kadarına, hangi faiz oranlarında kredi alabilirim. Ayrıca teminat olarak ne isteniyor. Teşekkürler.

  • Merhaba Özgür Bey,
   Anladığımız kadarıyla çok kapsamlı bir işletme kurmak istiyorsunuz. Dolayısıyla rakamlar büyük olduğu için en doğru yöntem; herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gidip, konuyla ilgili talepte bulunmanız olacaktır. Eğer işletmenizi sıfırdan kuracaksanız, bu konudaki KOSGEB desteklerini de araştırmanızı öneririz.
   İşlerinizin yolunda gitmesi dileğiyle.

 9. hazine arazisini kiralayarak ağaçlandırma yapmak istiyorum. .desteklerinden nasıl yararlanabilirim. 100.000 tl faizsiz kredi alabilirmiyim. ipotek gösterebilirim. bir de devlet memuruyum. çks kaydı yaptırabilirmiyim

  • Merhabalar Safiye Hn;
   Bilindiği kadarıyla Memur olmanız hem 657 Sayılı DMK kapsamında hem de Çiftçi Kayıt Sistemi esasları kapsamında; kayıt olmanıza engel olacaktır diye düşünüyoruz. İlgili şartları taşımanız halinde devlet arazilerini kiralayabilirsiniz. Ağaç ekimi de yapabilirsiniz. Kredi imkanlarından da yararlanabilmeniz söz konusu olacaktır. Ancak bu memur iken mümkün olmayacaktır. Yine de konuyla ilgili çalıştığınız kurum amirlerinden de bilgi almanız daha sağlıklı ve yerinde bir karar olacaktır.

 10. Merhabalar,
  Sivas’da hayvancılık yapmaktayız. Beklediğimiz doğumlar olmak üzere, olursa yaklaşık 50 civarında düve ve danamız olacak nasipse. İşimizi büyütmek amacıyla sitenizde yer alan faizsiz kredi konusuna ilgi duyduk. Ancak şu ana kadar görüşme yaptığımız 3 ziraat bankası yetkilisi de faizsiz kredi olmadığını, %75’i sübvanseli kredi olduğunu söyledi. Bu işin hakikati nedir? Ne yapmamız lazım?

 11. Merhabalar;
  Ben 2018 yılı için çiftçiye faizsiz traktör kredisi veriliyor mu bunu merak ediyorum.Veriliyor ise neler gerekli bilgilendirirseniz memnun olurum.

  • Mrica sulu tarım yapılan 21 dönüm arazi var tapulu ve çks yok daha çıkarmadım ama hayvancılık yapmak istiyorum büyük baş kredi kullanmak istiyorum 200. Bin nasıl bir yok izlemeliyim

 12. merhabalar , benım istanbulda evim var (değeri 230000 tl) ben bu evi ziraat bankasına ipotek edebiliyormuyum? ve diğer sorum ise: ben bu ıpoteği yaparsam büyükbaş hayvan almak istiyorum 200000 tl kredi verebilirmi? bana ziraat bankası ? şimdiden tşklr…

  • Merhaba Burak Bey;
   Bakım çalışmaları nedeniyle geç dönüş için öncelikle kusura bakmayın. Eğer evinizin üzerinde başka bir ipotek yoksa elbette ipotek ettirebilirsiniz. Böylelikle ipotek işlemi sayesinde kredi limitleriniz daha üst rakamlara çıkacaktır. Eğer hayvancılık yapacaksanız, Ziraat Bankası ‘nın 2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Geri Ödemeli kredisini değerlendirebilirsiniz. Bizler yine de elimizden geldiği kadar sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz ancak; rakamlar büyük rakamlar olduğu için konuyla ilgili en yakın şubeye gidip Ziraat Bankası Hayvancılık Kredileri hakkında bilgi talep etmeniz en sağlıklı olacaktır.

  • Mustafa Bey;
   Bakım çalışmaları nedeniyle geç dönüşümüz için kusura bakmayın. Bu konuda size en yakın Ziraat Bankası şubesi ile irtibata geçmeniz en doğrusu olacaktır. Ayrıca arazi konusunda devletin bazı destekleri (kiralama,vs. gibi) bulunmaktadır. Yine bir alternatif olarak, 2018 yılında tekrarlanması muhtemel Genç Çiftçi Projesi ‘nden de yararlanmak için bir süre bekleyebilirsiniz. (Yaşınız elveriyor ve diğer şartları da taşıyorsanız)

 13. merhaba; üzerimde 10 dönüm arsa ve 1 ev bulunmaktadır. yeni bir arsa alımı yapmak istiyorum 8 dönüm ve bunla ilgili 150 bin tl kredi çekmek istiyorum. faizsiz krediden faydalana bilirmiyim;

 14. toplam 30 dönümlük HİSSELİ arazinin 8 dönümü bana ait ve zeytin işliyorum.. geriye kalan kısmı arpa buğday ekili satın alıp zeytin ekmek istiyorum.. bunun için hangi krediyi araştırmam lazım.

 15. 2 hisseli tapu ipotek edilir mi ?
  birde ziraat bankası faizsiz düve kredisi faizsiz üst limit nedir?
  TeşekkürleR

  • Merhaba,
   2 hisseli de olsa, hisseniz nispetinde bir ipotek verebiliyor olmasınız. Yine de bankanın bu konuda farklı uygulaması olabilir, en doğrusu bankanız ile görüşmeniz olacaktır.
   Faizsiz Düve Kredisi ve hibesi, IPARD 2 programı kapsamında verilmektedir. Bunun için minimum sınır 500 baş hayvandır. Yani projeden yararlanabilmek için hayvan sayınızı en az 500 e arttırmanız gerekmektedir.

 16. Merhaba kira sözleşmesli çeltik ureticisiyim faizsiz 100000 TL Kredi çekmek istiyorum sigortalı çalışanim cikarmi

 17. Merhaba kira sözleşmeli çeltik ureticisiyim 100000 TL faizsiz kredi kullanmak istiyorum cikarmi şartları nelerdir

 18. Merhaba ben bir bayan çiftçiyim biri 24 biri 7 dönüm olmak özere 31 araźim var ben ceviz ağacı ekmek istiyorum ekonumik gücüm yok ben faizsiz kıredi alabilirmiyim?

 19. Merhaba köyde tarla vasfında 2 dönüm arsam var. Bitişik olmayan ama arada 1 parsel olan 30 dönümlük fındık bahçesini satın almak istiyorum. Satış bedeli 900.000 tl. Çks ye de kaydım var. Ayrıca kamuda çalışıyorum. Bu tarlayı almak için kredi kullanabilir miyim. Bankadan olumlu yanıt alma ihtimalim var mı? Nasıl bir yol izlememem gerekir. Teşekkür ederim.

  • Merhaba Akif Bey,
   Elbette kredi kullanabilirsiniz. Ancak bu kredinin faizli çiftçi kredisi mi yoksa faizsiz çiftçi kredisi mi olacağı konusunda en doğru iş; ilgili arsanın tapusu ile birlikte bir Ziraat Bankası şubesine gidip bilgi almak olacaktır.

 20. Merhabalar. Ben orman işletmeden 49 yıllığına almış olduğum orman arazisinde özel ağaçlandırma projesi yaptım. 80 dönüm için yaptırmış olduğum projem onaylandı. arazi teslimi yapıldı. fakat köy muhtarı ile ihtilaf yaşadığımdan, çks evraklarını muhtar imzalamadı, bu durumda ziraat bankasından teşvik kredisini nasıl alacağım. banka şartlarında çks kayıt sistemi şartı var. tarım ilçe müdürlüğü çks uygulaması için muhtar onayına öncelik veriyor. benim, projemi uygulayabilmem için bu dünyadan bi haber olan muhtaramı yalvarmam gerekiyor.

 21. Benim çks belgesi çıkarmam için muhtarla olan sorunum hakkında aydınlatıcı bilgi veren olursa şimdiden teşekkür ederim.

 22. 50 dönüm toprak kullanım hakkı bana ait, içinde fıstık var, bunlar için 100 bin tl faizsiz kredi çekebilir miyim

  • Merhaba Haluk Bey,
   Konuyla ilgili kredi ve hibe destekleri bölgesel olarak farklılık gösterebilmekte. Yazımız içeriğinde de belirttiğimiz hususları, şartları taşıyor iseniz; en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek buradan bilgi almanız çok daha sağlıklı olacaktır.

 23. Merhaba. Toplam 8 dönüm olan 3 tane tarlam var. ÇKS’ye kayıtlı bir Devlet Memuruyum. İpotek olarak gösterebileceğim ev ve arsam da var. Faizsiz veya düşük faizli ne kadar kredi verir bana banka? Kabaca bir rakam verebilir misiniz?

  • Merhaba Hasan Bey,
   Bu noktada arsanızın ve evinizin rayiç bedel değerinin ne kadar olduğu önem arz edecektir. Bunları bilmeden net bir rakam verebilmek güç olsa da; en azından kabaca, evinizin ve arsalarınızın değerinden + – % 20 civarında bir kredi çekebilmeniz mümkün olabilir. En doğru cevap için bir Ziraat Bankası şubesine gitmenizde yarar vardır.

  • Merhaba Kemal Bey,
   Yazımızda belirttiğimiz yöntemler silsilesi ile başvurularınızı yapabilirsiniz. Eğer aradığınız faizsiz çiftçi kredisi ise; şartlarınızın uygunluğu ve diğer hususların tam olarak teyidi için size en yakın Ziraat Bankası şubesine başvurmanızda yarar var.

 24. Merhabalar ben Tarımsal ilaçlama makinesi almak istiyorum, Ziraat bankası çok düşük faiz ile kredi veriyor fakat faize (harama)bulaşmak istemediğimden bundan faydalanamıyorum. Sizin dediğiniz gibi sıfır faizli bir destekleme varmı var ise nasıl kullanabilirim. Teşekkür ederim kolay gelsin.

  • Merhaba Hakan bey,
   Faizsiz kredi konusundaki hassasiyetinizi anlıyoruz. Ziraat Bankası çifçiye faizsiz kredi kampanyaları dönemsel olarak düzenlenebiliyor. Aynı zamanda bu destekler, bölgesel olarak da farklılık arz edebiliyor. Bu hususta en doğru / güncel bilgi için size en yakın Ziraat Bankası şubesine müracaat etmeniz daha sağlıklı olacaktır.
   İşlerinizde kolaylıklar ve bereketli kazançlar dileriz.

 25. çiftçilere bırakın faizsiz krediyi devlet hibe krdi vermezse işler çok zor hr gecen gun daha da işler zorlaşıyor

 26. Selamlar, tarımsal sulama yapmaktayız, çks belgemiz de var, bu tarımsal sulama kuyumuzun enerjisini güneş enerjisi sistemleri ile sağlamak istiyoruz, bankanızın bu hususta faizsiz kredisi var mı? yada ne tür ürünleriniz mevcut, teşekkür ederim.

  • Merhabalar Esin Hn,
   Sormuş olduğunuz sorunuzda; Ziraat Bankasının faizsiz çiftçi kredisinden ziyade, enerji sistemleri ile ilgili bir kredi türü ile ilgilenmeniz gerektiğini düşünmekteyiz. Devlet tarafından enerjiye yönelik yatırımlar için faizsiz kredi söz konusu olabiliyor. Bu yönde de araştırma yapmanızı önereceğiz. Devlet tarafından verilen enerji destekleri ile ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz. Bu destekler dönemsel olarak değişkenlik gösterebilmekte olup, size en yakın Ziraat Bankası ‘na müracaatta bulunmanız ve bilgi almanız daha yerinde olacaktır.

 27. Hayırlı günler, 2 yıldır Çks kaydım var 3 yıldır da başkasına ait bir bahçeyi 2,5 dönüm falan var, kiralama yöntemi ile ekip dikiyoruz meyve ağaçları da mevcut, kira sözleşmem mevcut, kendi toprağım hiç yok. Sulu tarım yapmak veya çadır sistemi ile solucan gübresi üretmek, istiridye mantarı üretmek veya gül, lavanta dikmek gibi uygun bir arazi bulmuş olsam bu araziyi almak için faizsiz kredi alabilir miyim. Eğer alabilirsem arazi bedelinin tamamını mı yoksa belli bir miktarını mı verirler, çadır sistemini de krediye dahil ettirebilir miyiz. Teşekkür ederim.

  • Merhaba Mesut Bey,
   Konuyla ilgili en yakın Ziraat Bankası şubesine başvurup bilgi almanız daha doğru olacaktır. Çünkü durumunuz biraz daha spesifik bir durum. Birebir anlatmanız ve faizsiz çiftçi kredisinden yararlanıp yararlanamayacağınız sormanız daha doğru olacaktır.

  • Merhaba Kadir Bey,
   Tarımsal üreticilerin işletme kapasiteleri ile uyumlu traktör, biçerdöver ve diğer hasat makineleri (pamuk, zeytin, patates, badem, meyve hasat / toplama makineleri vb.); çayır biçme, balya, silaj, süt sağım makinesi, süt soğutma tankı, yem karma makinesi, pulluk, kültivatör, patoz, mibzer, suluk, yemlik, balık bulucu cihaz, vb. gibi mekanizasyon araçlarının alımına yönelik olarak kredi kullanılabilmektedir. Ayrıca bu alanlarda verilen devlet destekleri, faaliyet gösterilen bölgeye göre farklılık arz edebilir. En doğru yöntem, size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek, durumunuzu arz etmeniz ve size göre şekillenecek bir finansman desteği üzerinde durmanız olacaktır.

  • Merhaba Halil Bey,
   Destekler bölgelere göre değişkenlik gösterebilir, en doğrusu size en yakın Ziraat Bankası şubesine başvuruda bulunmak olacaktır.

  • Merhaba Mami Bey,
   Ziraat Bankası faizsiz çiftçi kredi 2019 şartları ile ilgili bilgiler yazımız içeriğinde belirtilmiş olup, bunun yanı sıra ne kadar alabileceğiniz ile ilgili en doğru bilgiyi size en yakın Ziraat Bankası şubesinden alabilirsiniz.

   • merhaba admin size anlatacagım konu için çok ügraştım bi netice bulamadım 50 dönum tarla almak istiyorum o tarla özerine kredi alabilirmiyimö o tarlayı almam için pamuk ekiyorum

 28. Admin bey öncelikle kolaylıklar diliyorum .Babam kredi için Ziraat Bankasına gitmiş 100 bin TL kredi için 1 yılda geri ödemesi yapılması gerektiği ve üzerine 20 bin lira eklendiğini söylemişler bu bilgi ne derece doğru 1 yılda 100 bin lira ödeyecek durumum olsa krediye ihtiyacımız olmaz.

 29. merhaba traktör ve ekipman almak istiyorum. Onun içinde faizsiz kredi veriyor mu? ziraat bankası bide 2019 hibeli traktor varmı.

 30. tarla almak için kredi nasıl limiti nasıl belirlenir ust sınır veya alt sınır varmı limiti expertiz mi belirliyor

  • Merhaba Necati Bey,
   Evet alabileceğiniz azami çiftçi kredisi oranı arazinin büyüklüğüne göre değişkenlik gösterecektir. Bu nedenle size en yakın Ziraat Bankası şubesine başvurmanız daha doğru olacaktır. Çünkü destekler il bazlı bile değişkenlik gösterebilmektedir.

 31. Merhaba.ben.35bin.cekmek.istiyorum.48.dönüm. arazim.var.10tane.buyuk.bas.hayvanim.var.faizzis.kredi.cekmek.istiyorum.nekadar.cikar.acaba.iyi.gunler

 32. Çsk belgem var emekliyim 59 yaşındayım hersene 100 dönüme yakın kendime ait tarla ve kardeşlerime ait tarlayı müşterek olarak arpa veya buğday ekmekteyim ev için 120 ay 100.000tl 0.88 faizle kredi çektim hala ödemekteyim önümüzdeki 2020 yılının Temmuz ayında bitecek Allah izin verirse,ayrıca kredi kartı kullanıyorum 3.500 tlye yakın her ay ödemem oluyor gayet güzel ödüyorum hiçbir şekilde ödemememezlik yapmadım puanlarım iyi,şimdiki konuya gelirsek iki adet 15+15=30 dönüm amcamın oğlunun tarlası var satacak ben bu tarlayı satın alarak aynı şekilde buğday ve arpa ekmek istiyorum bunun için bankadan %0 faizle 60.000 tl 60 aya yakın çiftçi kredisi çekebilirmiyim? Bana bu konuda burdan yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin.

 33. Merhaba Tokat’ta kendime ait 4000 metrekare alan üzerinde ev ağıl ve yem saklama alanı olan bir çiftliğim var İstanbulda yaşıyorum hayvan almak içinde imkanım yok acaba 20 süt ineği ve soğutma tankı sağma makineleri vs alabilmek için kredi kullanabilirmiyim.Çiftliğim avrupa standartlarında değil

 34. Merhaba benim üzerime 70 tane küçükbaş hayvan var onların üzerine senede ödemeli kredi çekmek istiyorum yardımcı olabilir misiniz

 35. 40 dönüm arazim var bunun 25 dönümü zeytinlik faizsiz çiftçi kredisi kullanmak istiyorum.ÇKS kaydım var.Mümkünmüdür,nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

 36. merhabalar . 250 başlık ruhsatlı bir besi çiftliği kiraladım . 15 senelik noter sözleşmeli . hayvancılık işine yeni giriyorum . 400 bin tl değerinde tapulu dairem var . bunlarla beraber 0 faizli kredi kullanabilirmiyim. genç girişimciyim.

 37. Admin merhabalar yaklaşık 9.500 M2 hisseli tapum var bu arsada tarım yapıyorum ama sera yaptırmak istiyorum
  Ziraat bankasının sera kredisinden yararlanmak istiyorum
  Tapum hisseli olduğu için sera kredisinden yararlanabilir miyim ?

 38. ben 18 yaşıma yeni girdim çiftçilik yapmak istiyorum başka birinin tarlasını kıralayıp ekersem her hangibir kredi çekme imkanım olurmu yaklaşık 200 dönüm eke bilmek için yardıma ihtiyacım var para ihtiyacımı ziraat bankacılığı bana bu para yardımını sağlıya bilirmi .

 39. merhabalar ben 57 dönümlük arazi kiraladım 3 yıllığına çks belgeside tamam yarıdan fazlası bağ bahçe cevizlik ve ben iş makinası (kepçe) almak istiyorum 60 ay vadeli 80000 tl krediyi nasıl halledeceğim şu an itibari ile çalışan sgk lı değilim bilgi verirseniz sevinirim

 40. Merhaba,
  Ordu bölgesinde fındık üretimi yapmaktayız. Fındık işçilerinin konaklayacağı bir ev inşaa etmek istiyoruz. Bunun için faizsiz krediden nasıl faydalanabiliriz. Konuyla ilgili desteğinizi rica ederim.

 41. Merhaba admin ben genç ciftciyim 37 koyunum War koyunlarimi çoğaltmak istiyorum krediden yararlanmak istiyorum 2 tane memur kefilim War işi büyütmek istiyorum gereken ewraklar nelerdir uzerime bı mal varlığı yok sadece 2 tane kefilim war

 42. Merhaba ben yeniyim köyde 65 dönümlük babamın arazileri var.25 dönüme ekim ve arıcılık yapmak istiyorum. Arıcılık tarım sertifikalarım var. Bankanın bana vereceği kredi miktarı ve girişim için ilk başvurmama gereken yerleri yazabilir misiniz .cevabınız için şimdiden teşekkürler..

 43. Meraba benim 10 dönümlük erik bahçem var artı senede 200 dönüm bahçe ve tarla kiralıyorum benim çks’de var tapumu ipotek edersem 500.000 bin lira kredi çekebilirmiyim

Yorum yapın