Ziraat Bankası 2019 Faizsiz Çiftçi Kredisi Şartları

Tarım ve hayvancılık ile uğraş içerisinde olan halkımız, ekim-dikim işlemlerini yapabilmek ve yavrulayan hayvanları için, kaliteli bir ortam yaratabilmek amacıyla bir miktar paraya ihtiyaç duymaktadır. Maalesef bu şekilde sıfırdan bu işi yapmak isteyen ihtiyaç olunan sermayeye sahip olamayabilir. İşte böyle durumlarda; yeterli parası olmayan bireylerin yardımına, devlet destek ve hibelerinin yanı sıra aynı zamanda Ziraat Bankası 2019 Faizsiz Çiftçi kredisi ile çözümler sağlamaktadır.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi Nasıl Alınmaktadır

Tarım kredi ve kooperatifleri aracılığı ile Ziraat Bankası, faizsiz kredi haberlerini tamamen yayınlamıştı. Bilindiği üzere çiftçilere 2017 ve 2018 yılında çiftçilere faizsiz kredi verilmekteydi. 2019 yılı itibariyle de bu uygulamanın devam edeceği belirtilerek, 1 Ocak 2019 tarihinden beri faizsiz kredi imkanı verilmektedir. Bu krediler 31 Aralık 2019 tarihine kadar verilmeye devam edecektir. Sürenin uzatılıp uzatılmayacağı konusunda ise şu an için net bir bilgi olmadığını da söyleyelim. Faizsiz çiftçi kredisinin verilmesinin dışında Ziraat bankasının aktif olarak varlığını sürdüren kampanyaları olan; İyi tarım proje kredisi, Üretim destek kredileri, Genç çiftçi kredisi,  arazi alım kredileri, hasat pazarlama kredileri, Lisanslı depoculuk yatırımları, nakliye aracı kredi kampanyaları gibi birçok faizsiz kredi verilmektedir. Bu kredi başvuru işlemlerini yapabilmek için, en yakındaki Ziraat Bankası şubesine gidilmesi gerekmektedir. İnternet veya telefon bankacılığı ile bu krediye başvursanız bile, başvuru onaylandığı zaman en yakın Ziraat Bankası şubesine çağrılacaksınız.

Çiftçi Kredisi İçin İletilmesi Zorunlu Evraklar

Tüzel kişiler için;

 • Çiftçi veya ÇKS’ya ait belge
 • Temsil için yetkili kişinin noter onaylı imza sürküleri
 • Hangi odaya bağlı şekilde devam edildiğini gösteren belge
 • Vergi beyanı
 • Tüzel kişilik ana sözleşmesinin kopyası ve bununla beraber aslı
 • Tarımsal işletmenin teşvik belgeleri (tapu, kontrat vb.)
 • İşletmenin son 3 yıllık detaylı bilançosu ve detaylı gelir tablosu
İlginizi Çekebilir :  Büyükbaş Hayvancılık Yapmak İstiyorum Diyenlere Hibe Yol Haritası

Kredi teminatı için (ipotek belgesi, mal beyanı)

Gerçek kişiler için;

 • Çiftçi belgesi
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Kredi teminatı (ipotek edilen mal detaylı beyanı)
 • Tarımsal işletmeyi onaylayan (tapu ya da kira kontratı)
 • Faaliyet gösterdiğine yönelik 3 yıllık gelir tablosu ve bilanço ile Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi Başvurusu yapabilirsiniz.
Ziraat Bankası 2019 Faizsiz Çiftçi Kredisi Şartları

Ziraat Bankası 2019 Faizsiz Çiftçi Kredisi

Çiftçi Kredisi Şartları Nelerdir?

Bilindiği üzere her banka geri ödeme koşullarına bakarlar. Aynı durum Ziraat Bankası içinde geçerli kılınmıştır. Ziraat Bankası 2019 Faizsiz Çiftçi Kredisi alabilmek için, bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu hususlar, gerçek çiftçi olmanız, düzenli maaş geliri ya da kira geliri gibi hususlardır. Sertifikalı üretim yapmakta olan çiftçilerimize ve meyve fidesi üreten, tohumculuk yapan çiftçilerimize bu imkan verilmektedir. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi ve teyit için; size en yakın İl / İlçe Tarım Müdürlükleri ya da bunun yerine 81 ilde şubesi bulunan Ziraat Bankası ‘nın en yakın şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Sitemiz üzerinden Seracılık İçin Devlet Tarafından Verilen Hibe Destekleri konulu yazımızı da ortalama 3 dk içerisinde okuyabilirsiniz.

Etiketler:

data-matched-content-ui-type="image_sidebyside" data-matched-content-rows-num="4" data-matched-content-columns-num="1" data-ad-format="autorelaxed">
Ziraat Bankası 2019 Faizsiz Çiftçi Kredisi Şartları Konusuna 87 Yorum Yapıldı
 1. Ali Sinem dedi ki:

  Ziraat Bankasından Kaç tl faizsiz çiftçi kredisi çekebiliyorum söyler misiniz

  1. Admin dedi ki:

   Merhabalar Ali Bey;
   Çiftçilik için genel bir rakam verecek olursak; projenizin çeşitliliğine göre Ziraat Bankası ‘ndan faizsiz kredi desteği 750 bin TL ‘ye kadar olabilmektedir. Ancak gerekli şartları taşımanız gerektiğini unutmayınız. Ayrıca bu yüksek rakamlardan faydalanabilmek için buna göre bir yatırımınızın da olması gerekir.

 2. AHMET KÜTÜKÇÜLER dedi ki:

  MERHABA BEN 16 DÖNÜM ZEYTİNLİK İÇİN BAŞVURU YAPMAK İSTİYORUM TAMAMINA KREDİ ALABİLİRMİYİM TARLANIN FİYATI 180,000 TL BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM .

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey;
   Ziraat Bankası ‘nın arsa kredisinde vade süresi en fazla 60 ay olup, ekspertiz değerinin yüzde 50 sine kadar kredi kullanılabilmektedir.
   Ancak; devlet tarafından çiftçilere verilen destek kapsamına araziye ilişkin harcamalar için de geri ödemesiz veya faizsiz kredi ödemeleri bulunmaktadır. Eğer çiftçilik kapsamında bir iş yapacaksanız, konuyu bu açıdan da değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

 3. yiğif filiz dedi ki:

  merhaba 2450 mtrekare 350 bin tl değerinde bir arazi için başvuru yapmak istiyoruz çiftçilik ve hayvancılık üzerine bu değerde kredi almam için yapmam gerekenler nelerdir?

  1. Admin dedi ki:

   Merhabalar;
   Bu konuda yapabileceğiniz en güzel iş; bir fizibilite çalışması yapıp, küçük bir dosya haline getirerek size en yakın Ziraat Bankasına faizsiz çiftçi kredisi başvurusu yapmak olacaktır. Size ön bilgilendirme yapılacak olup, bu kapsamda da İl / İlçe Tarım Müdürlüğünden ilgili girimleri başlatabilirsiniz. Rakam açısından ise; bu tamamen projenizin büyüklüğü ile alakalı bir durumdur. Her ne kadar çiftçilik ve hayvancılık yapacağınız arazinin büyüklüğü önem arz etse de; kuracağınız işletme, ekipman, bina tesisi, vs. gibi hususlar da alınabilecek kredi miktarını etkileyecektir.

 4. Ayhan Çelik dedi ki:

  Merhabalar, ziraat yapmak üzere tarla satın almak istiyorum. Faizsiz kredi müraacatını nereye nasıl yapabilirim?

 5. Ali Duman dedi ki:

  geri ödeme nezaman başlayacak

 6. Ercan dedi ki:

  Slm ben köye dönüp sıfırdan koyun almak istiyorum tabum yok yerim akirim var bu hibe den ala bilirmiyim

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Ercan Bey; şu an yürürlükte olan Köyüne Dönene 300 Koyun + Maaş uygulamasına başvurmayı deneyebilirsiniz. Konuyla ilgili sitemiz üzerinden bilgiye ulaşabilirsiniz.

 7. ersin dedi ki:

  Merhabalar;
  Biz abim ile birlikte 3.500 metrekare arazimiz var çiftçilik yapmak istiyoruz genç çiftçi olarak kredi imkanı alabilir miyim ve icar ile tutup daha fazla arazi de ekmek istiyoruz sıfırdan başlayacağımız için takım taklavat vb. yok bunlara destek çıkabilir mi cevaplarsanız seviniriz kolay gelsin teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Merhabalar Ersin Bey;
   Genç Çiftçi projesi 2017 yılında yapıldı ve ilgili şartları taşıyan kişiler program dahiline alınarak gerekli yardımlar yapıldı. Genç Çiftçi 2018 projesi için henüz yapılan bir açıklama yok. 2016 ve 2017 yıllarında bu çalışmanın yapıldığı üzere, 2018 yılı için de beklentimiz var. Ancak ülkemizin mevcut gündemi şu an dış güvenlik olduğu için ilk fırsatta bu konuda çalışmaların da kamu oyu ile paylaşılabileceği düşüncesindeyiz. Bunun dışında, yazımızda da belirttiğimiz üzere; ilgili harcamalarınız için Ziraat Bankasından kredi alabilmeniz mümkündür. Yazımızda belirttiğimiz şartları taşıyor iseniz; size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek konuyla ilgili daha detaylı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

   1. ersin dedi ki:

    çok sağolun teşekkürler ilgilnize iyi akşamlar dileriz kolay gelsin..:)

 8. Mustafa dedi ki:

  Merhabalar
  Ben çifçilikle uğraşıyorum ama durum itibari ile biraz sıkıntılı süreçler geciriyorum tapularımda haciz işlemleri var ve alternatıf bir ürün ekmek için kredi kullanmak istiyorum adıma kredi cıkmıyo bir bayan arkadaş üzerinden kredi işlemlerini sürdürmek istiyorum cks kayıt yeni yaptırıp kredi kullana bilirmiyim 150 bin liralık bir ipotek sunma şansım var temiz çiftçi kedisinden ne kadar kredi ala bilirim

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa Bey;

   Başkası adına işlem yapmak tehlikeli bir işlemdir. Sonrasında ilgili arazide, mahsülde, vs. kağıt üzerinden herhangi bir hak sahipliği iddia edemeyeceğinizi unutmayın. Sorunuza gelecek olursak, ÇKS ye kayıt olan ve yazımızda belirtmiş olduğumuz ilgili şartları taşıyan her çiftçi bu kredilerden yararlanabilir.

 9. Mustafa dedi ki:

  Çifcililk faliyetimizde tıbbi aromatik bitki yetiştirecehiz şimdiden tşk ederiz

 10. Hamza dedi ki:

  10 dönüm güllük arazisini kiracı olarak bakıyorum. Bu baktığım yerleri satın almak istiyorum. Bunun için 150.000 tl arazi alim kredisi kullanmak istiyorum. Faiz oranları ve ödeme planı hakkında bilgi alabilir miyim ?

 11. Berkan dedi ki:

  Merhaba Admin,

  büyük projeler icin maksimum kredi kac´dir (faizli olabilir).

  Saygilar Berkan S.

  1. Admin dedi ki:

   Merhabalar Berkan Bey;
   Ziraat Bankası ‘ndan çekebileceğiniz faizli ya da faizsiz çiftçi kredi miktarı; yapacağınız ve yürüteceğiniz faaliyete göre farklılık gösterebilecektir. Konuyla ilgili net verilerle (arazi büyüklüğü, hayvancılık ise tesis özellikleri, hayvan sayısı, vs.) Ziraat Bankası şubelerinden bilgi almanız çok daha sağlıklı olacaktır. Farklı sorularınız var ise bizlere de sorabilirsiniz. Sizler için araştırıp, sürekli bilgi üretmeye çalışıyoruz.
   Saygılar bizden.

 12. hakan dedi ki:

  40 dekar tarla satın almak istiyorum 200,000 tl değerinde banka faizleri ve ödeme şatları nelerdir

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Hakan Bey;
   Satın alacağınız tarlada herhangi bir faaliyet yapıp yapmayacağınız, yapacaksanız ne yapacağınız önem arz edecektir. Eğer sadece tarla almak için düşünüyorsanız, bu durumda Ziraat Bankası Arsa Kredilerinden yararlanabilirsiniz. Eğer çiftçilik faaliyeti yürütecekseniz, bu durumda Ziraat Bankasından faizsiz kredi çekmek için en yakın şubeye gitmeniz ve bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyoruz.

 13. muharem dedi ki:

  merhabalar admın ben suan istanbulda yasamaktayım koyume donmek ve hayvancılık yapmak istiyorum benım vergi borcum oldugu için esim uzerinden kadın girisımci olarak destek alabilirmıyız ve cks benlgesi almamız mumkunmudur

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Muharrem Bey;
   Söylediğiniz şekilde eşiniz de çiftçilik yapmak için ÇKS ‘ye başvuruda bulunabilir. İlgili şartları taşıyorsa kaydınız kabul edilir ve desteklerden yararlanabilirsiniz.
   Her şeyin gönlünüzce olması dileğiyle.

 14. Özgür dedi ki:

  Merhaba. 100 başlık bir büyükbaş süt işletmesi kurmak istiyorum. Proje yatırım giderleri (inşaat-makina) 200.000tl, hayvan bedeli 850.000 ve 1. yıl işletme sermayesi 500.000 olmak üzere toplam 3.500.000 tı’lık bir yatırım düşünüyorum. ziraat bankası üzerinden bu yatırımın ne kadarına, hangi faiz oranlarında kredi alabilirim. Ayrıca teminat olarak ne isteniyor. Teşekkürler.

  1. Özgür dedi ki:

   inşaat-makina = 2.000.000, olacak, yanlış yazmışım.

  2. Admin dedi ki:

   Merhaba Özgür Bey,
   Anladığımız kadarıyla çok kapsamlı bir işletme kurmak istiyorsunuz. Dolayısıyla rakamlar büyük olduğu için en doğru yöntem; herhangi bir Ziraat Bankası şubesine gidip, konuyla ilgili talepte bulunmanız olacaktır. Eğer işletmenizi sıfırdan kuracaksanız, bu konudaki KOSGEB desteklerini de araştırmanızı öneririz.
   İşlerinizin yolunda gitmesi dileğiyle.

 15. safiye dedi ki:

  hazine arazisini kiralayarak ağaçlandırma yapmak istiyorum. .desteklerinden nasıl yararlanabilirim. 100.000 tl faizsiz kredi alabilirmiyim. ipotek gösterebilirim. bir de devlet memuruyum. çks kaydı yaptırabilirmiyim

  1. Admin dedi ki:

   Merhabalar Safiye Hn;
   Bilindiği kadarıyla Memur olmanız hem 657 Sayılı DMK kapsamında hem de Çiftçi Kayıt Sistemi esasları kapsamında; kayıt olmanıza engel olacaktır diye düşünüyoruz. İlgili şartları taşımanız halinde devlet arazilerini kiralayabilirsiniz. Ağaç ekimi de yapabilirsiniz. Kredi imkanlarından da yararlanabilmeniz söz konusu olacaktır. Ancak bu memur iken mümkün olmayacaktır. Yine de konuyla ilgili çalıştığınız kurum amirlerinden de bilgi almanız daha sağlıklı ve yerinde bir karar olacaktır.

 16. Halil Kalemci dedi ki:

  Merhabalar,
  Sivas’da hayvancılık yapmaktayız. Beklediğimiz doğumlar olmak üzere, olursa yaklaşık 50 civarında düve ve danamız olacak nasipse. İşimizi büyütmek amacıyla sitenizde yer alan faizsiz kredi konusuna ilgi duyduk. Ancak şu ana kadar görüşme yaptığımız 3 ziraat bankası yetkilisi de faizsiz kredi olmadığını, %75’i sübvanseli kredi olduğunu söyledi. Bu işin hakikati nedir? Ne yapmamız lazım?

 17. şenol alaçam dedi ki:

  Merhabalar;
  Ben 2018 yılı için çiftçiye faizsiz traktör kredisi veriliyor mu bunu merak ediyorum.Veriliyor ise neler gerekli bilgilendirirseniz memnun olurum.

 18. BURAK ÇİMEN dedi ki:

  merhabalar , benım istanbulda evim var (değeri 230000 tl) ben bu evi ziraat bankasına ipotek edebiliyormuyum? ve diğer sorum ise: ben bu ıpoteği yaparsam büyükbaş hayvan almak istiyorum 200000 tl kredi verebilirmi? bana ziraat bankası ? şimdiden tşklr…

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Burak Bey;
   Bakım çalışmaları nedeniyle geç dönüş için öncelikle kusura bakmayın. Eğer evinizin üzerinde başka bir ipotek yoksa elbette ipotek ettirebilirsiniz. Böylelikle ipotek işlemi sayesinde kredi limitleriniz daha üst rakamlara çıkacaktır. Eğer hayvancılık yapacaksanız, Ziraat Bankası ‘nın 2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Geri Ödemeli kredisini değerlendirebilirsiniz. Bizler yine de elimizden geldiği kadar sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz ancak; rakamlar büyük rakamlar olduğu için konuyla ilgili en yakın şubeye gidip Ziraat Bankası Hayvancılık Kredileri hakkında bilgi talep etmeniz en sağlıklı olacaktır.

 19. Mustafa dedi ki:

  14 dekar araziye kredi çekmek istiyorum. Bana maxımum 25 bin TL lazım. Bunun için nasıl olur.

  1. Admin dedi ki:

   Mustafa Bey;
   Bakım çalışmaları nedeniyle geç dönüşümüz için kusura bakmayın. Bu konuda size en yakın Ziraat Bankası şubesi ile irtibata geçmeniz en doğrusu olacaktır. Ayrıca arazi konusunda devletin bazı destekleri (kiralama,vs. gibi) bulunmaktadır. Yine bir alternatif olarak, 2018 yılında tekrarlanması muhtemel Genç Çiftçi Projesi ‘nden de yararlanmak için bir süre bekleyebilirsiniz. (Yaşınız elveriyor ve diğer şartları da taşıyorsanız)

 20. halim dedi ki:

  merhaba; üzerimde 10 dönüm arsa ve 1 ev bulunmaktadır. yeni bir arsa alımı yapmak istiyorum 8 dönüm ve bunla ilgili 150 bin tl kredi çekmek istiyorum. faizsiz krediden faydalana bilirmiyim;

 21. Erman dedi ki:

  toplam 30 dönümlük HİSSELİ arazinin 8 dönümü bana ait ve zeytin işliyorum.. geriye kalan kısmı arpa buğday ekili satın alıp zeytin ekmek istiyorum.. bunun için hangi krediyi araştırmam lazım.

 22. sinan dedi ki:

  2 hisseli tapu ipotek edilir mi ?
  birde ziraat bankası faizsiz düve kredisi faizsiz üst limit nedir?
  TeşekkürleR

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba,
   2 hisseli de olsa, hisseniz nispetinde bir ipotek verebiliyor olmasınız. Yine de bankanın bu konuda farklı uygulaması olabilir, en doğrusu bankanız ile görüşmeniz olacaktır.
   Faizsiz Düve Kredisi ve hibesi, IPARD 2 programı kapsamında verilmektedir. Bunun için minimum sınır 500 baş hayvandır. Yani projeden yararlanabilmek için hayvan sayınızı en az 500 e arttırmanız gerekmektedir.

 23. Emrah dedi ki:

  Merhaba kira sözleşmesli çeltik ureticisiyim faizsiz 100000 TL Kredi çekmek istiyorum sigortalı çalışanim cikarmi

 24. Emrah dedi ki:

  Merhaba kira sözleşmeli çeltik ureticisiyim 100000 TL faizsiz kredi kullanmak istiyorum cikarmi şartları nelerdir

 25. gönül dedi ki:

  Merhaba ben bir bayan çiftçiyim biri 24 biri 7 dönüm olmak özere 31 araźim var ben ceviz ağacı ekmek istiyorum ekonumik gücüm yok ben faizsiz kıredi alabilirmiyim?

 26. Akif dedi ki:

  Merhaba köyde tarla vasfında 2 dönüm arsam var. Bitişik olmayan ama arada 1 parsel olan 30 dönümlük fındık bahçesini satın almak istiyorum. Satış bedeli 900.000 tl. Çks ye de kaydım var. Ayrıca kamuda çalışıyorum. Bu tarlayı almak için kredi kullanabilir miyim. Bankadan olumlu yanıt alma ihtimalim var mı? Nasıl bir yol izlememem gerekir. Teşekkür ederim.

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Akif Bey,
   Elbette kredi kullanabilirsiniz. Ancak bu kredinin faizli çiftçi kredisi mi yoksa faizsiz çiftçi kredisi mi olacağı konusunda en doğru iş; ilgili arsanın tapusu ile birlikte bir Ziraat Bankası şubesine gidip bilgi almak olacaktır.

 27. Mustafa dedi ki:

  Merhabalar. Ben orman işletmeden 49 yıllığına almış olduğum orman arazisinde özel ağaçlandırma projesi yaptım. 80 dönüm için yaptırmış olduğum projem onaylandı. arazi teslimi yapıldı. fakat köy muhtarı ile ihtilaf yaşadığımdan, çks evraklarını muhtar imzalamadı, bu durumda ziraat bankasından teşvik kredisini nasıl alacağım. banka şartlarında çks kayıt sistemi şartı var. tarım ilçe müdürlüğü çks uygulaması için muhtar onayına öncelik veriyor. benim, projemi uygulayabilmem için bu dünyadan bi haber olan muhtaramı yalvarmam gerekiyor.

 28. Mustafa dedi ki:

  Benim çks belgesi çıkarmam için muhtarla olan sorunum hakkında aydınlatıcı bilgi veren olursa şimdiden teşekkür ederim.

 29. haluk dedi ki:

  50 dönüm toprak kullanım hakkı bana ait, içinde fıstık var, bunlar için 100 bin tl faizsiz kredi çekebilir miyim

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Haluk Bey,
   Konuyla ilgili kredi ve hibe destekleri bölgesel olarak farklılık gösterebilmekte. Yazımız içeriğinde de belirttiğimiz hususları, şartları taşıyor iseniz; en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek buradan bilgi almanız çok daha sağlıklı olacaktır.

 30. hasan dedi ki:

  Merhaba. Toplam 8 dönüm olan 3 tane tarlam var. ÇKS’ye kayıtlı bir Devlet Memuruyum. İpotek olarak gösterebileceğim ev ve arsam da var. Faizsiz veya düşük faizli ne kadar kredi verir bana banka? Kabaca bir rakam verebilir misiniz?

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Hasan Bey,
   Bu noktada arsanızın ve evinizin rayiç bedel değerinin ne kadar olduğu önem arz edecektir. Bunları bilmeden net bir rakam verebilmek güç olsa da; en azından kabaca, evinizin ve arsalarınızın değerinden + – % 20 civarında bir kredi çekebilmeniz mümkün olabilir. En doğru cevap için bir Ziraat Bankası şubesine gitmenizde yarar vardır.

 31. kemal can dedi ki:

  merhaba ben ihtiyaç kredisi almak istiyorum ama vermiyorlar nasıl alabilirim

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Kemal Bey,
   Yazımızda belirttiğimiz yöntemler silsilesi ile başvurularınızı yapabilirsiniz. Eğer aradığınız faizsiz çiftçi kredisi ise; şartlarınızın uygunluğu ve diğer hususların tam olarak teyidi için size en yakın Ziraat Bankası şubesine başvurmanızda yarar var.

 32. Hakan dedi ki:

  Merhabalar ben Tarımsal ilaçlama makinesi almak istiyorum, Ziraat bankası çok düşük faiz ile kredi veriyor fakat faize (harama)bulaşmak istemediğimden bundan faydalanamıyorum. Sizin dediğiniz gibi sıfır faizli bir destekleme varmı var ise nasıl kullanabilirim. Teşekkür ederim kolay gelsin.

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Hakan bey,
   Faizsiz kredi konusundaki hassasiyetinizi anlıyoruz. Ziraat Bankası çifçiye faizsiz kredi kampanyaları dönemsel olarak düzenlenebiliyor. Aynı zamanda bu destekler, bölgesel olarak da farklılık arz edebiliyor. Bu hususta en doğru / güncel bilgi için size en yakın Ziraat Bankası şubesine müracaat etmeniz daha sağlıklı olacaktır.
   İşlerinizde kolaylıklar ve bereketli kazançlar dileriz.

 33. Cemil dedi ki:

  çiftçilere bırakın faizsiz krediyi devlet hibe krdi vermezse işler çok zor hr gecen gun daha da işler zorlaşıyor

 34. esin dedi ki:

  Selamlar, tarımsal sulama yapmaktayız, çks belgemiz de var, bu tarımsal sulama kuyumuzun enerjisini güneş enerjisi sistemleri ile sağlamak istiyoruz, bankanızın bu hususta faizsiz kredisi var mı? yada ne tür ürünleriniz mevcut, teşekkür ederim.

  1. Admin dedi ki:

   Merhabalar Esin Hn,
   Sormuş olduğunuz sorunuzda; Ziraat Bankasının faizsiz çiftçi kredisinden ziyade, enerji sistemleri ile ilgili bir kredi türü ile ilgilenmeniz gerektiğini düşünmekteyiz. Devlet tarafından enerjiye yönelik yatırımlar için faizsiz kredi söz konusu olabiliyor. Bu yönde de araştırma yapmanızı önereceğiz. Devlet tarafından verilen enerji destekleri ile ilgili yazımızı da okuyabilirsiniz. Bu destekler dönemsel olarak değişkenlik gösterebilmekte olup, size en yakın Ziraat Bankası ‘na müracaatta bulunmanız ve bilgi almanız daha yerinde olacaktır.

 35. mesut dedi ki:

  Hayırlı günler, 2 yıldır Çks kaydım var 3 yıldır da başkasına ait bir bahçeyi 2,5 dönüm falan var, kiralama yöntemi ile ekip dikiyoruz meyve ağaçları da mevcut, kira sözleşmem mevcut, kendi toprağım hiç yok. Sulu tarım yapmak veya çadır sistemi ile solucan gübresi üretmek, istiridye mantarı üretmek veya gül, lavanta dikmek gibi uygun bir arazi bulmuş olsam bu araziyi almak için faizsiz kredi alabilir miyim. Eğer alabilirsem arazi bedelinin tamamını mı yoksa belli bir miktarını mı verirler, çadır sistemini de krediye dahil ettirebilir miyiz. Teşekkür ederim.

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Mesut Bey,
   Konuyla ilgili en yakın Ziraat Bankası şubesine başvurup bilgi almanız daha doğru olacaktır. Çünkü durumunuz biraz daha spesifik bir durum. Birebir anlatmanız ve faizsiz çiftçi kredisinden yararlanıp yararlanamayacağınız sormanız daha doğru olacaktır.

 36. mesut dedi ki:

  Bu arada en az 250.000 tl değerinde tapusu bana kayıtlı evim mevcut.

 37. kadir54 dedi ki:

  10 dönüm fındıklığım var fındık toplama makinası almak istiyorum kredi faiz oranları ne dir

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Kadir Bey,
   Tarımsal üreticilerin işletme kapasiteleri ile uyumlu traktör, biçerdöver ve diğer hasat makineleri (pamuk, zeytin, patates, badem, meyve hasat / toplama makineleri vb.); çayır biçme, balya, silaj, süt sağım makinesi, süt soğutma tankı, yem karma makinesi, pulluk, kültivatör, patoz, mibzer, suluk, yemlik, balık bulucu cihaz, vb. gibi mekanizasyon araçlarının alımına yönelik olarak kredi kullanılabilmektedir. Ayrıca bu alanlarda verilen devlet destekleri, faaliyet gösterilen bölgeye göre farklılık arz edebilir. En doğru yöntem, size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek, durumunuzu arz etmeniz ve size göre şekillenecek bir finansman desteği üzerinde durmanız olacaktır.

 38. Halil dedi ki:

  20 donum bademe yani 3 yasinda kredi limiti ne kadar

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Halil Bey,
   Destekler bölgelere göre değişkenlik gösterebilir, en doğrusu size en yakın Ziraat Bankası şubesine başvuruda bulunmak olacaktır.

 39. Mami dedi ki:

  Ben 70 000 çekmek istiyorum şansım nedir

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Mami Bey,
   Ziraat Bankası faizsiz çiftçi kredi 2019 şartları ile ilgili bilgiler yazımız içeriğinde belirtilmiş olup, bunun yanı sıra ne kadar alabileceğiniz ile ilgili en doğru bilgiyi size en yakın Ziraat Bankası şubesinden alabilirsiniz.

   1. mehmet kaya dedi ki:

    merhaba admin size anlatacagım konu için çok ügraştım bi netice bulamadım 50 dönum tarla almak istiyorum o tarla özerine kredi alabilirmiyimö o tarlayı almam için pamuk ekiyorum

 40. yakup arkın dedi ki:

  traktör ve ekipman almak istiyorum. Onun içinde faizsiz kredi veriyor mu? Ziraat Bankası

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Yakup Bey,
   Faizsiz traktör, ekipman, vs kredisi ile ilgili bilgileri size e posta olarak göndereceğiz.

 41. Serkan dedi ki:

  Merhaba 2000m2 portakal bahçesi için 140 bin tl ihtiyacım var ne gibi yol izlemem gerekir

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Serkan Bey,
   Faizsiz çiftçi kredisi ile ilgili sizlere bilgilendirme için e posta göndereceğiz.

   1. Erhan dedi ki:

    Merhaba benim 150 bin tl ihtiyacım var 40 bin dönüm arazim var çiftçi kredisi veriyor mu? Ziraat bankası

 42. Mehmet dedi ki:

  Admin bey öncelikle kolaylıklar diliyorum .Babam kredi için Ziraat Bankasına gitmiş 100 bin TL kredi için 1 yılda geri ödemesi yapılması gerektiği ve üzerine 20 bin lira eklendiğini söylemişler bu bilgi ne derece doğru 1 yılda 100 bin lira ödeyecek durumum olsa krediye ihtiyacımız olmaz.

 43. ibrahim dedi ki:

  merhaba traktör ve ekipman almak istiyorum. Onun içinde faizsiz kredi veriyor mu? ziraat bankası bide 2019 hibeli traktor varmı.

 44. ibrahim dedi ki:

  traktör ve ekipman almak istiyorum. Onun içinde faizsiz kredi veriyor mu? Ziraat Bankası

 45. NECATİ DURU dedi ki:

  tarla almak için kredi nasıl limiti nasıl belirlenir ust sınır veya alt sınır varmı limiti expertiz mi belirliyor

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Necati Bey,
   Evet alabileceğiniz azami çiftçi kredisi oranı arazinin büyüklüğüne göre değişkenlik gösterecektir. Bu nedenle size en yakın Ziraat Bankası şubesine başvurmanız daha doğru olacaktır. Çünkü destekler il bazlı bile değişkenlik gösterebilmektedir.

 46. Sahin dedi ki:

  Merhaba.ben.35bin.cekmek.istiyorum.48.dönüm. arazim.var.10tane.buyuk.bas.hayvanim.var.faizzis.kredi.cekmek.istiyorum.nekadar.cikar.acaba.iyi.gunler

 47. Cüneyt dedi ki:

  Çsk belgem var emekliyim 59 yaşındayım hersene 100 dönüme yakın kendime ait tarla ve kardeşlerime ait tarlayı müşterek olarak arpa veya buğday ekmekteyim ev için 120 ay 100.000tl 0.88 faizle kredi çektim hala ödemekteyim önümüzdeki 2020 yılının Temmuz ayında bitecek Allah izin verirse,ayrıca kredi kartı kullanıyorum 3.500 tlye yakın her ay ödemem oluyor gayet güzel ödüyorum hiçbir şekilde ödemememezlik yapmadım puanlarım iyi,şimdiki konuya gelirsek iki adet 15+15=30 dönüm amcamın oğlunun tarlası var satacak ben bu tarlayı satın alarak aynı şekilde buğday ve arpa ekmek istiyorum bunun için bankadan %0 faizle 60.000 tl 60 aya yakın çiftçi kredisi çekebilirmiyim? Bana bu konuda burdan yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin.

 48. ümit dedi ki:

  Merhaba Tokat’ta kendime ait 4000 metrekare alan üzerinde ev ağıl ve yem saklama alanı olan bir çiftliğim var İstanbulda yaşıyorum hayvan almak içinde imkanım yok acaba 20 süt ineği ve soğutma tankı sağma makineleri vs alabilmek için kredi kullanabilirmiyim.Çiftliğim avrupa standartlarında değil

 49. hüseyin erki dedi ki:

  merhaba 6,5 dönüm fıdık tarlam var bunun için kredi çekmek istesem ne kadar çekebilrim

 50. İsmail salar dedi ki:

  Merhaba benim üzerime 70 tane küçükbaş hayvan var onların üzerine senede ödemeli kredi çekmek istiyorum yardımcı olabilir misiniz

 51. emre dedi ki:

  benim çks belgemde 450 dönüm tarla var çekebilirmiyim

 52. NURULLAH dedi ki:

  40 dönüm arazim var bunun 25 dönümü zeytinlik faizsiz çiftçi kredisi kullanmak istiyorum.ÇKS kaydım var.Mümkünmüdür,nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

 53. ekrem dedi ki:

  merhabalar . 250 başlık ruhsatlı bir besi çiftliği kiraladım . 15 senelik noter sözleşmeli . hayvancılık işine yeni giriyorum . 400 bin tl değerinde tapulu dairem var . bunlarla beraber 0 faizli kredi kullanabilirmiyim. genç girişimciyim.

 54. Deniz dedi ki:

  Admin merhabalar yaklaşık 9.500 M2 hisseli tapum var bu arsada tarım yapıyorum ama sera yaptırmak istiyorum
  Ziraat bankasının sera kredisinden yararlanmak istiyorum
  Tapum hisseli olduğu için sera kredisinden yararlanabilir miyim ?

 55. adem fıratoğlu dedi ki:

  ben 18 yaşıma yeni girdim çiftçilik yapmak istiyorum başka birinin tarlasını kıralayıp ekersem her hangibir kredi çekme imkanım olurmu yaklaşık 200 dönüm eke bilmek için yardıma ihtiyacım var para ihtiyacımı ziraat bankacılığı bana bu para yardımını sağlıya bilirmi .

 56. salih kenger dedi ki:

  merhabalar ben 57 dönümlük arazi kiraladım 3 yıllığına çks belgeside tamam yarıdan fazlası bağ bahçe cevizlik ve ben iş makinası (kepçe) almak istiyorum 60 ay vadeli 80000 tl krediyi nasıl halledeceğim şu an itibari ile çalışan sgk lı değilim bilgi verirseniz sevinirim

Sayfa başına git