fbpx
EFT HavaleYapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası Cebe Para Gönderme İşlemi (Kolay Yöntem)

Bilişim teknolojilerinin gelişmesi ve buna uygun olarak iş süreçlerinin de revize edilmesi sonucu tüketicilerin cep telefonuna para transferi yapması mümkün hale gelmiştir. Yapı Kredi müşterileri, gönderim gerçekleştireceği kişinin banka hesap numarası, IBAN ya da şube kodu gibi hiçbir finansal bilgisine ihtiyaç duymaksızın yalnızca cep telefonu numarasıyla para gönderme imkanına sahiptir.

Yapı Kredi Para Cepte

Yapı Kredi Para Cepte uygulaması sayesinde cebe havale yapılması mümkündür. Banka müşterisi olunsun ya da olunmasın hafta sonu ve resmi tatiller de dahil olmak üzere 18 yaşından büyük herkese para transfer edilebilir.

Cep telefonuna para göndermek isteyen tüketicilerin yerine getirmesi gereken tek prosedür Para Transferleri > Cebe Havale adımlarını takip etmek ve alıcının cep telefonu numarasıyla birlikte gönderimi yapılacak tutarı belirtmektir.

İnternet veya mobil şube aracılığıyla gerçekleştirilebilen bu işlem sonrasında alıcıya ücretsiz bilgilendirme SMS’i iletilecek ve içerisinde yer alan güvenlik kodu sayesinde para çekimi yapılabilecektir.

Yapı Kredi Cebe Gelen Parayı Çekme

Cep telefonuna gelen paranın çekilebilmesi için en yakın Yapı Kredi ATM’sine giderek işlem yapılması gerekmektedir. Kartsız İşlemler > Para Cepte adımlarını takip ettikten sonra alıcının TC kimlik numarası, göndericinin cep telefonu numarası, alıcının cep telefonuna gelen SMS’teki güvenlik kodu, gönderilen paranın miktarı ile ilgili tuşlamalar yapıldıktan sonra para hazneden alınabilecektir.

Yapı Kredi Para Cepte Bilinmesi Gerekenler

  • İnternet veya mobil şube aracılığıyla yapıldığı fark etmeksizin ve miktara bağlı olmaksızın cebe havale işlemleri için 2 TL masraf tahsil edilir, söz konusu tutar gönderilen paradan değil hesaptan tahsil edilir, bu nedenle hesapta yeterince para olduğuna dikkat edilmesi gerekmektedir.
  • Gün içerisinde 2 defada en fazla 500 TL, hafta içerisinde 4 defada 1000 TL, ay içerisinde 6 defada 1500 TL gönderim gerçekleştirilebilir.
  • Tüketiciler Yapı Kredi Para Cepte uygulaması aracılığıyla gün içerisinde en fazla 500 TL, hafta içerisinde en fazla 1000 TL, ay içerisinde en fazla 1500 TL para çekimi yapabilir.
  • Tüketiciler kendi cep telefonlarına havale yapamamaktadır.
  • Cebe havale işlemi gerçekleştirilmesi durumunda alıcının en geç 24 saat içerisinde parayı çekmesi gerekir. Çekilmeyen para ya da işlemle ilgili bilgilerin 3 defa yanlış girilmesi durumunda para iade olacaktır.
  • Cebe havale işlemi gerçekleştirilebilmesi için alıcının cep telefonu numarasının Türkiye’de faaliyet gösteren operatör şirketlerine kayıtlı olması gerekmektedir.
  • Güvenlik kodu ya da bilgilendirme amacıyla gönderilen SMS’ler için hiçbir ücret alınmayacaktır.
  • Gönderim gerçekleştiren tüketicilerin yanlış işlem yapması durumunda Yapı Kredi çağrı merkeziyle iletişime geçmesi gerekir. Söz konusu işlemler konusunda erkenden aksiyon alınabilmesi için hızlı davranmakta ve yanlış kişinin parayı çekmesinden önce gerekli işlemleri tamamlamakta fayda vardır.
  • Yapı Kredi Para Cepte aracılığıyla gerçekleştirilen para transferlerinin tamamlanabilmesi için sadece Yapı Kredi ATM’lerinden yararlanılabilir, şube ya da farklı bir hizmet kanalı aracılığıyla alıcının para çekmesi mümkün değildir.
yapı kredi cebe para gönderme
yapi kredi bankasi cebe para gonderme islemi

Sitemiz üzerinden Şubeye Gitmeden Yapı Kredi Başvurusu konulu yazımızı da bu bölümden ortalama 3 dk içerisinde okuyabilir ve sizler için uygunsa anında kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu