fbpx
İhtiyaç KredisiYapı Kredi Bankası

Yapı Kredi 50 bin TL İhtiyaç Kredisi ve Örnek Ödeme Planı

Yapı ve Kredi Bankası, en kısa sürede ihtiyaç kredisi tahsis edebilen bankalar arasındadır ve bu yönüyle acil nakit ihtiyacı konusunda en sık tercih edilen bankalar arasındaki yerini almıştır. Tüketicilerin Yapı Kredi’ye ilettiği ihtiyaç kredisi başvurusu 24 saat içerisinde değerlendirilip sonuçlandırılmaktadır. Sonuca bağlı olarak kredi tahsis edilmekte ya da ek belgelerle yeni bir başvuru iletilmesi için şubelere gidilmesi gerekmektedir. Şimdi sizlere Yapı Kredi 50 bin TL İhtiyaç Kredisi ve Örnek Ödeme Planı ile ilgili bilgileri paylaşmaya çalışacağız.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi Bankası’nın ihtiyaç kredisi ürününe başvuru iletmek isteyen tüketicilerin yararlanabileceği çeşitli hizmet kanalları bulunmaktadır. Tüketiciler şubeden yapacakları kredi başvurusuna ek olarak banka ATM’leri, internet bankacılığı uygulaması, mobil bankacılık uygulaması, çağrı merkezi ya da telefon bankacılığını da kullanabilmektedir.

İnternetten yapılan kredi başvurusu için hızlı kredi ürününden yararlanılmaktadır. Söz konusu kredi ürünü için başvuruda bulunan tüketicilerin kredi başvuruları olumlu yanıtlanırsa şubeye gitmelerine gerek kalmadan kredi tahsisi mümkün olur.

 • İhtiyaç kredisi ürünü maksimum 60 ay vadeyle kullanılabilir,
 • Düzenli ve belgelenebilir bir gelirin olması şarttır,
 • Kullanılacak kredi kadar mal teminatı olması gerekir,
 • Kredi istihbarat raporunda sorunlar olan tüketicilerin kredi başvuruları olumlu yanıtlanmayacaktır.

Yapı Kredi Bankası 50 bin TL İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası’nın ihtiyaç kredisi ürününden yararlanmak isteyen tüketicilerin % 1,49 ile % 1,16 faiz oranına razı olması gerekmektedir. Söz konusu faiz oranına ek olarak % 0,5 finansman tahsis ücreti ödemesinin yapılması ve hayat sigortası primlerinin yatırılması da gerekecektir. Finansman tahsis ücreti 50 bin TL’lik kredi için 250 TL ve sabit bir rakam olacak olsa da sigorta primleri kişiden kişiye değişiklik gösterebileceği için aşağıdaki hesaplamaya dahil edilmemiştir.

50 bin TL’lik kredi için başvuru halinde yapılması gereken ödeme:

 • 12 ay vade için her ay 4649 TL, toplamda 55.792 TL, (faiz oranı % 1,44)
 • 24 ay vade için her ay 2562 TL, toplamda 61.507 TL, (faiz oranı % 1,44)
 • 36 ay vade için her ay 1811 TL, toplamda 65.204 TL, (faiz oranı % 1,26)
 • 48 ay vade için her ay 1468 TL, toplamda 70.500 TL, (faiz oranı % 1,25)
 • 60 ay vade için  her ay 1234 TL, toplamda 74.081 TL (faiz oranı % 1,16) ödeme yapması gerekir.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları

Yapı Kredi bankasına ihtiyaç kredisi başvurusu ileten tüketicilerin sağlaması gereken çeşitli gereklilikler bulunmaktadır. Bu gereklilikler:

 • 18 yaşından büyük olmak,
 • TC vatandaşı olmak,
 • Düzenli bir gelire sahip olmak,
 • En az 3 aydır sigortalı olmak,
 • En az 12 ay sigorta primi yatırmış olmak,
 • Kredi notunun yüksek olması,
 • Kara listede bulunmamak.

Bu gerekliliklere ek olarak kredi başvurusunun 50 bin TL yani üst sınıra yakın bir miktar için yapılmasına istinaden ek teminatlar gösterilmesi de talep edilebilir. Kredi miktarıyla örtüşecek şekilde mal sahibi olunması ve bu mal varlığının teminat olarak gösterilmesi de bu durumda gerekli şartlar arasında yer alacaktır.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi’ye şube aracılığıyla ihtiyaç kredisi başvurusu iletilecekse nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve ikametgahın da ibraz edilmesi gerekecektir. Yapılan kredi başvurusu 24 saat içerisinde sonuçlanacak, daha önceden hesap açıldıysa ikinci defa şubeye gidilmesine gerek kalmadan kredi bu hesaba tahsis edilecektir.

yapı kredi 50 bin kredi başvurusu
yapi kredi 50 bin tl ihtiyac kredisi ve ornek odeme plani

Kredi başvurusu şube haricinde farklı bir kanaldan yapıldıysa ve Yapı Kredi’de açılmış bir banka hesabı varsa şubeye gidip belge ibraz etmeye gerek kalmadan kredi tahsisi gerçekleştirilebilecektir. Daha önceden açılmış bir Yapı Kredi hesabı yoksa hesap açılışı için şubeye gidilmesi gerekecektir.

Sitemizde yer alan ve başka bir banka olan Ziraat Bankası ‘ndan aynı krediyi çekmeniz halinde ilgili ödeme tablosunu görmek için ise; Ziraat Bankası 50 bin TL İhtiyaç Kredisi ve Örnek Ödeme Planı konulu bölüme buradan ulaşabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu