fbpx
Online KredilerŞubeye Gitmeden KrediYapı Kredi Bankası

Şubeye Gitmeden Anında Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu

Ülkemizin en büyük müşteri portföyüne sahip bankalarından birisi olan Yapı Kredi, buna bağlı olarak müşteri yoğunlunun tek bir hizmet kanalında birikmemesi için çeşitli hizmet kanalları oluşturmuş ve işlemleri bu kanallara aynı niteliklere sahip şekilde dağıtmıştır. Tüketiciler bu sayede şubeye gitmeden kredi başvurusu yapma ve hatta Yapı Kredi’de hesabı varsa anında kredisini tahsis etme imkanına sahiptir.

Yapı Kredi Bankası Kredileri

Kuruluşu yalnızca konut kredisi konusunda tüketicilere hizmet verme amacı taşısa da zaman içerisinde her türlü perakende bankacılık ürününü müşterilerine sunan Yapı Kredi hali hazırda ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, eğitim kredisi, konut kredisi vb. ürünleriyle tercih edilmektedir.

Çok kısa bir süre içerisinde yüklü miktarlarda krediyi müşterilerine ulaştırabilen Yapı Kredi, yapılan kredi başvurularını çok kısa bir süre içerisinde değerlendirip yanıtlamaktadır.

Yapı Kredi Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu

Yukarıda da değinildiği gibi tüketicilerin kredi başvurusu için yararlanabileceği çeşitli hizmet kanalları bulunmaktadır. Bu hizmet kanalları telefon, internet, sms ve ATM’lerdir.

Telefondan Kredi Başvurusu

Yapı Kredi’nin herhangi bir kredisine başvurmak isteyen tüketiciler 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaralı çağrı merkezini arayarak kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Yapılan kredi başvurusu sonrasında olumlu yanıt alınması halinde banka müşterileri anında tahsis imkanından yararlanabilirken banka müşterisi olmayanların hesap açılışı için şubeye gitmesi gerekmektedir.

İnternetten Kredi Başvurusu

Yapı Kredi’nin internet sitesi aracılığıyla tüm kredilere başvuru imkanı vardır. Online kredi başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin tek yapması gereken Yapı Kredi’nin web sitesine girmek ve ürünler sekmesi altında yer alan kredi ürünlerinden herhangi birisini seçerek başvuru formunu doldurmaktır. Yapı Kredi’de hesabı olan tüketiciler olumlu yanıt almaları halinde anında parasını tahsis edebilirken, müşteri olmayanların hesap açılışı için en yakın Yapı Kredi şubesine gitmesi gerekmektedir.

Mesajla Kredi Başvurusu

SMS ile kredi başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin KREDİ TÜRÜ boşluk TCKN boşluk AYLIK GELİR yazıp 4411’e mesaj atması gerekmektedir. Yapılan kredi başvurusu ön başvuru niteliğindedir ve Yapı Kredi müşterisi olunsa dahi tahsis için şubeye gitmek gerekir.

ATM’den Kredi Başvurusu

Yapı Kredi’nin modern ATM’leri aracılığıyla da kredi başvurusu iletilmesi mümkündür. Herhangi bir Yapı Kredi ATM’sine gidip, doğrudan Giriş > Başvuru > Kredi adımlarının takip edilmesine istinaden kredi başvurusu tamamlanabilir. İlgili başvuru ön başvuru niteliğinde sayılmaktadır, Yapı Kredi müşterisi olmayanların tahsis için en yakın Yapı Kredi şubesine gitmesi gerekir.

Yapı Kredi Bankası Gerekli Evraklar

Kredi başvurusu sonrasında olumlu yanıt alan tüketicilerin şubeye gitmesi gerekiyorsa aşağıdaki belgeleri de beraberinde götürmesi şarttır:

subeye gitmeden kredi yapi kredi

İhtiyaç kredisi için;

 • Nüfus cüzdanı,
 • Gelir belgesi,
 • İkametgah ya da fatura.

Konut kredisi için;

 • Nüfus cüzdanı,
 • Gelir belgesi,
 • İkametgah ya da fatura,
 • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi ya da kat irtifakı.

Taşıt kredisi için;

 • Nüfus cüzdanı,
 • Gelir belgesi,
 • İkametgah ya da fatura,
 • Satın alınacak aracın ruhsat fotokopisi

Şubeye gitmeden online olarak başvuru yapabileceğiniz diğer banka ve bu bankalar güncel faiz oranları üzerinden kredi teklileri ile ödeme planlarını incelemek istiyorsanız, bunun için https://onlinekrediler.net/subeye-gitmeden-kredi bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu