fbpx
Kredi KartıVakıfbank

Vakıfbank World Puan Kullanılan Yerler

Kamu sermayeli Vakıfbank tarafından geliştirilen Vakıfbank Worldcard ile yapılan harcamalar neticesinde kazanılan World Puan’ların Vakıfbank ve World üyesi iş yerlerinde kullanılması mümkündür. Bu kapsamda Vakıfbank World Puan kullanacak kişilerin puanı kullanabileceği yerler için iki şeye bakması mümkündür; World üyesi olması veya Vakıfbank üye iş yeri olması. Her iki halükarda da world puanların ilgili iş yerinde kullanılması mümkündür.

Vakıfbank World Puan Kullanılabilecek Yerler

Vakıfbank World Puan’ın kullanılabileceği en yaygın üye işyerine sahip mağazalar A101, Migros, Carrefour, Real, Kipa, Şok, Tekzen, Bauhaus, Konfor, Doğtaş Mobilya, Tatil Sepeti, THY, ETS Tur, Atlasglobal, Pegasus, Setur, Flo, Deichmann ve Taç olarak sıralanabilir. Fakat liste bununla sınırlı değildir, yazının başında da belirtitğimiz gibi World Puanın kullanılabileceği yerleri tespit etmek için world logosunun görülmesi gerekir, ki bu da 200 binden fazla üye iş yeri demektir. Dolayısıyla 200 bin üye iş yerini tek tek yazmak mümkün değil, harcama yapacak tüketicilerin alışveriş yapmadan önce ilgili mecranın ya da mağazanın world logosuna sahip olup olmadığına bakarak burada World Puan kullanıp kullanamayacağını tespit etmesi mümkündür. Aynı şekilde Vakıfbank World puan kullanılan internet sitelerini de buradan anlayabilirsiniz.

World Puan Miktarını Öğrenme

Ne kadar world puan sahibi olduğunuzu öğrenmek için yapmanız gereken tek şey 0850 222 0 724 numaralı çağrı merkezini aramak ve kart temsilcisinden veya kart hizmetleri menüsü altından biriken world puanları sorgulamaktır. World puanlar anında karta yansımayabilir, bu kapsamda puanların hesaba aktarılmasından önce belirli bir limite ulaşması gerekebilir, dolayısıyla aydan aya bu işlemi tekrar etmek ve biriken world puan hakkında bilgi almak yararlı olabilir.

World Puanlar Silinir Mi?

Geçtiğimiz yıllarda internette ve sosyal medyada yayılan yanlış bir bilgi neticesinde kişiler belirli bir tarih aralığında kullanmadığı world puanların silineceğini ve tekrar kullanılamayacağını düşünür, ancak bu doğru değil. Kişiler biriken world puanlarını herhangi bir kampanya söz konusu olmadığı sürece kullanabilir.

Bazen bazı kampanyalar düzenlenmekte ve bu kampanyalar neticesinde daha fazla world puan kazanılacağı duyurulmakta, sadece bu tarz kampanyalarda harcamanın bankanın duyurduğu tarihler arasında yapılması gerekir. Bunun haricindeki durumlarda biriken world puanlar silinmez ve yıllar geçse de kullanılabilir.

World Puan Nasıl Kullanılır

World puan kullanımı oldukça basittir, yapılması gereken tek şey ödeme yaparken kasiyere world puan kullanmak istediğinizi belirtmek ya da internetten ödeme yaparken world puanla bu ödemeyi yapabileceğiniz bilgisi neticesinde uyarı çıktığında bu uyarıyı işaretleyerek ödemenin world puan ile yapılmasını sağlamaktır.

Vakifbank World Puan Kullanilan Yerler
vakıf world puan kullanılan yerler

Bazen, world puanla ödeme yapmak için ilgili harcamanın world puan miktarından daha az olması gerekir. Yani 50 TL’lik bir harcama yaparken world puan kullanabilmek için özellikle internetten gerçekleştirilecek harcamalarda en az 50,01 TL world puan sahibi olmanız beklenebilir. Bu şekilde ödemeyi tek seferde world puanınız ile yapabilmiş olursunuz.

World Puan Veren Kartlar

World puan veren Vakıfbank kartları sırasıyla Vakıfbank Worldcard, Vakıfbank Taraftar Kart, Milplus, Rail&Miles, Like Card, Ortak Markalı World Cardlar, Vakıfbank Kobi, Ticari, Kurumsal ve çiftçi kartları, Bankomat kart olarak sıralanabilir.

Vakıfbank World Kart Başvuru konulu yazımızı da okuyabilir ve alternatif bilgiler edinebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu