fbpx
Şubeye Gitmeden KrediVakıfbank

Şubeye Gitmeden Vakıfbank Kredi Başvurusu (Anında Hesaba)

Vakıfbank, teknolojik gelişimleri iş sürecine en hızlı dahil eden kamu bankaları arasında yer almaktadır. Müşterilerinin her türlü bankacılık ürününe kolaylıkla ulaşabilmesini amaçlayan Vakıfbank, bu kapsamda şubeye gitmeden kredi başvurusu yapılabilmesine de imkan vermektedir.

Konut ve taşıt kredisi konusunda ülkemizde en sık tercih edilen bankalardan birisi olan Vakıfbank aracılığıyla ihtiyaç kredisi de kullanılabilmektedir. Yapılan kredi başvuruları ön başvuru statüsünde değerlendirilmekte, onaylanması halinde tahsis için gerekli evrakları şubeye ibraz etmek gerekmektedir.

Vakıfbank Kredileri

Vakıfbank aracılığıyla en sık kullanılan krediler;

  • İhtiyaç kredisi,
  • Taşıt kredisi,
  • Konut Kredisi’dir.

Fakat kullanılabilecek krediler bunlarla sınırlı değildir, tüketiciler talep etmeleri ve gereklilikleri yerine getirmeleri durumunda okul kredisi, öğrenci kredisi, çiftçi kredisi, emekli kredisi vb. çok farklı konularda da nakit ihtiyacını karşılama imkanına sahiptir.

Vakıfbank aracılığıyla kullanılabilecek kredilerin faiz oranları konusunda genel bir değerlendirme yapılması gerekirse genellikle piyasa ortalamasının altında kullanım gerçekleştirileceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Tüketiciler, Vakıfbank’a kredi başvurusu ilettiğinde sadece düşük faizlerden değil aynı zamanda cazip ödeme seçeneklerinden de yararlanabilmektedir.

Vakıfbank Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu

Yukarıda ülkemizin en sık kullanılan bankalarından birisinin Vakıfbank olduğuna değinilmişti. Bu kapsamda şubelerdeki yoğunluğun azaltılması ve çeşitli hizmet kanallarına bölünmesi maksadıyla kredi başvurusu yapmak için şubeye gitme gerekliliği bulunmamaktadır.

İnternetten Kredi Başvurusu

Vakıfbank, müşterisi olunsun ya da olunmasın herkesin internet üzerinden kredi başvurusu iletebilmesine imkan sağlamaktadır. Bu kapsamda tek yapılması gereken Vakıfbank’ın web adresine giriş yaptıktan sonra Ürünler sayfasına erişmek ve başvuru iletilecek ürünü seçmektir. İlgili ürün tanıtım sayfasındaki Hemen Başvur butonu aracılığıyla başvuru formuna erişilebilir ve kredi talebi bankaya iletilebilir.

Banka, çift faktör doğrulaması yapabilmek amacıyla kredi başvurusu sonrasında tüketicinin GSM numarasına bir numara göndermekte ve bu numaranın ONAY boşluk Onay Numarası yazılıp 5724’e gönderilmesini istemektedir. Onay numarası, bankanın telefona ilettiği mesajın içeriğindeki rakamlardır.

SMS ile Kredi Başvurusu

Vakıfbank’ın ön onay statüsünde kredi başvurusunu kabul ettiği hizmet kanallarından birisi de akıllı SMS servisidir. Bu kapsamda tüketiciler TIK boşluk TCKN boşluk Aylık Gelir yazıp 5724’e kısa mesaj atarak kredi talebinde bulunabilir.

Söz konusu talep kullanılmak istenen krediye göre değil, bankanın size verebileceği maksimum kredinin miktarına istinaden iletilmektedir. Bu doğrultuda bankadan gelen mesajın içeriğindeki rakamlar tüketiciye verilebilecek maksimum krediyi belirtmektedir, eğer kullanmak istediğiniz kredi tutarı bu miktara eşitse veya daha düşükse doğrudan herhangi bir Vakıfbank şubesine giderek kredi tahsisini tamamlayabilirsiniz.

vakıfbank şubeye gitmeden kredi
subeye gitmeden vakifbank kredi basvurusu aninda hesaba

Vakıfbank Şubeye Gitmeden Kredi Tahsis Edilir Mi?

Vakıfbank, yukarıdaki uzaktan hizmet kanallarından yapılan kredi başvurularını ön başvuru statüsünde değerlendirmektedir. Bankanın müşterisi olunsun ya da olunmasın henüz anında tahsis özellikli bir kredi ürünü bulunmamaktadır. Bu doğrultuda, yaptığı kredi başvurusu olumlu sonuçlanan tüketicilerin kredi tahsis edebilmek için en yakın Vakıfbank şubesine gitmesi gerekir. Gelir belgesi, nüfus cüzdanı ve ikametgah ya da son 3 aya ait herhangi bir faturanın da ibraz edilmesi şarttır.

Sitemizde yer alan Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma En Kolay Yöntem konulu yazımızı da buradan https://onlinekrediler.net/vakifbank-internet-bankaciligi-sifresi-almak-kolay-yontem/ ortalama 3 dk da okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu