fbpx
EmekliVakıfbank

Vakıfbank Emekli Kredisi Başvurusu 40 bin TL 60 Ay Vade

Kamu sermayeli bankalar arasında yer alan Vakıfbank özellikle emekli sandığından emekli olan tüketiciler tarafından tercih edilse de her geçen gün daha fazla emekli özelinde kampanya düzenlemesiyle müşteri portföyünü genişletmektedir. Bu kapsamda düzenlenen kampanyalardan birisi de nakit ihtiyacı karşısında kullanılabilecek emekli kredisi ürünüdür.

Vakıfbank, nakit ihtiyacı olan emeklilerin basit başvuru prosedürleri sonrasında 40 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanmasını mümkün kılmaktadır. İlgili kredi ürününden yararlanarak nakit ihtiyacını karşılamaya karar veren tüketiciler için Vakıfbank emekli kredisi başvurusu 40 bin TL için nasıl yapılır, şartları nelerdir ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Vakıfbank Emekli Kredisi

Vakıfbank, 60 aya varan vade ve cazip ödeme seçenekleri gibi avantajlarla tahsis edilebilen ihtiyaç kredisi ürünü için teminat da kabul edebilmektedir. Hali hazırda % 1.35 olan faiz oranını yüksek bulan tüketiciler ipotek karşılığı % 2.67 faiz oranıyla da finansman kullanabilir. İpoteğe konu taşınmaz bankaya kredi taksitlerinin ödeneceğine ilişkin bir güvence verdiği için faiz oranında bu denli ciddi bir düşüş sağlamaktadır.

Vakıfbank Emekli Kredisi Hesaplaması 40 bin TL

Vakıfbank aracılığıyla emekli kredisi kullanacak tüketicilerin herhangi bir ipotek vermemesi durumunda yararlanacağı faiz oranı % 1.35’dir. Buna ek olarak % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti ve hayat sigortası primi ödemesi de yapmak gerekir.

Finansman tahsis ücreti ve hayat sigortası primi krediden krediye, kişiden kişiye değişebilecek harcamalar olmasından mütevellit aşağıdaki hesaplamaya dahil edilmemiştir.

40 bin  TL kredi başvurusu yapan emeklilerin:

  • 12 ay vade için her ay 4067 TL, toplamda 48.810 TL,
  • 24 ay vade için her ay 2414 TL, toplamda 57.938 TL,
  • 36 ay vade için her ay 1888 TL, toplamda 67.980 TL dir

Ne Kadar Kredi Çekebilirim

Vakıfbank’ın ne kadar yüksek kredi çekilebileceğiyle ilgili bir sınırı bulunmamaktadır fakat 30 bin TL ve üzerindeki ihtiyaç kredileri için teminat göstermek gerektiği de bilinmelidir. İpotek karşılığı kredi kullanacak tüketiciler ipotek verdiği taşınmazın ekspertiz değeri kadar ihtiyaç kredisi çekme imkanına sahiptir.

Bunu üstünde BDDK’nın ne kadar kredi çekilebileceğiyle ilgili bir sınırı bulunmaktadır. BDDK, tüketicilerin aylık gelirinin % 50’sinden fazla kredi taksit ödemesi yapmasını uygun bulmamış ve konuyla ilgili mevzuat hazırlamıştır. Bu kapsamda tüketicilerin aylık gelirlerinin en fazla yarısı kadar kredi taksit ödemesi yapacak olması gerekir. Dolayısıyla aylık gelirin ikiye bölünerek tercih edilen vade sayısıyla çarpılması sonrasında ne kadar kredi kullanılabileceği de ortaya çıkarılmış olacaktır.

vakıfbank emekli kredisi
vakifbank emekli kredisi

Yaş Sınırı

75 yaşından küçük emekliler ihtiyaç. kredisi kullanabilir. 74 yaşındaki emekliler ne fazla 1 yıl vadeyle, 73 yaşındaki emekliler en fazla 2 yıl vadeyle, 72 yaşındaki emekliler en fazla 3 yıl vadeyle, 71 ve daha küçük yaştaki emekliler ise 4 yıl vadeyle ihtiyaç kredisi kullanabilecektir.

Sitemizde daha önce sizler için yayımlamış olduğumuz Emekli Maaşı Üzerinden Nasıl Kredi Çekilir konulu yazımızı da bu bölümden https://onlinekrediler.net/emekli-maasi-uzerinden-nasil-kredi-cekilir/ okuyarak süreç hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu