fbpx
İhtiyaç Kredisi

Sadece Nüfus Cüzdanı ile Anında Kredi Veren Bankalar

Bankacılık ve risk analiz uygulamaları her geçen gün daha fazla gelişmekte ve bununla ters orantılı olacak şekilde belge ibrazı gibi efor gerektiren işlemlerin önemi giderek azalmaktadır. Tüketicilerin hali hazırda gelir belgesi olmadan ve yalnızca nüfus cüzdanıyla kredi kullanabileceği bankalar vardır. Her geçen gün artan bu bankaların tüketiciler tarafından daha sık tercih edilmesi ise eğilimleri baştan aşağı değiştirmiş bazı bankaların şubeye uğramadan dahi kredi tahsis edebilmesiyle sonuçlanmıştır.

Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Tüketiciler herhangi bir belge ibraz etmeden yalnızca nüfus cüzdanıyla çeşitli bankalardan kredi kullanabilir. Kredi limitinin altında ve risk teşkil etmeyen bir tutarda kredi çekmek isteyen tüketicilerin çoğundan diğer bankalar da belge talep etmeyecektir fakat hali hazırda belge istemeyeceğinin taahhüdünü veren bankalar:

 • QNB Finansbank Enpara,
 • Aktifbank N Kolay Kredi,
 • CEPTETEB’dir.

Gerekli görmesi halinde nadiren belge isteyen bankalar ise ING Bank ve Odeabank’tır. Bu iki bankaya internet üzerinden iletilen kredi başvurularının olumlu yanıtlanması halinde belge ibrazı gerekmeyecek fakat olumsuz yanıt alınması halinde belge ibraz etmek üzere şubelere gidilmesi gerekecektir.

Bu 5 bankanın haricindeki diğer bankalar kendi müşterileri hariç olmak üzere kredi tahsisini gerçekleştirmek için gelir belgesi veya SGK dökümü kaydı istemektedir.

Enpara İhtiyaç Kredisi

QNB Finansbank’ın dijital bankacılık oluşumu Enpara, son dönemlerde ihtiyaç kredisi ürününün en sık kullanıldığı bankalardan birisi haline geldi. Buna uygun olarak sürecinde çeşitli geliştirmeler ve şartlarında esnekliklere de imza atan Enpara, tüketicilerin yalnızca nüfus cüzdanıyla şubeye gitmeden kredi çekebileceği oluşumlardan birisi.

30 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçları internet üzerinden yapılan kredi başvurusuna istinaden kredilendiren Enpara, olumlu yanıt alan tüketicilerin adresine kurye aracılığıyla hesap açılış sözleşmesi ve kredi kullanım sözleşmesi göndermektedir. Bu sözleşmelerin imzalanmasına istinaden aynı gün içerisinde kredi tahsisi gerçekleşir ve farklı bir belge ibraz gerekmez.

Enpara.com aracılığıyla 10 bin TL kredi çeken tüketicilerin % 1,49 faiz oranına istinaden:

 • 12 ay vade için her ay 935 TL, toplamda 11.225 TL ödeme,
 • 24 ay vade için her ay 518 TL, toplamda 12.437 TL ödeme,
 • 36 ay vade için her ay 381 TL, toplamda 13.728 TL ödeme,
 • 48 ay vade için her ay 312 TL, toplamda 14.982 TL ödeme yapması gerekir.

N Kolay İhtiyaç Kredisi

Ürünün adından da anlaşılabileceği gibi Aktifbank aracılığıyla kullanıma sunulan N Kolay Kredi, tüketicilerin en kolay şekilde tahsis edebileceği ihtiyaç kredisidir. Kredi notu düşük olan veya gelir belgesi ibraz etmeyen herkesin başvuru iletebileceği bu kredi ürününün faiz oranları hitap ettiği kitlenin diğer bankalara yaptığı kredi başvuruları olumsuz yanıtlananlar olması sebebiyle yüksektir.

N Kolay Kredi’nin kendi internet sitesi aracılığıyla kredi başvurusu ileten tüketiciler olumlu yanıt almaları halinde aynı gün içerisinde PTT şube veya ATM’leri aracılığıyla kredisini çekebilmektedir.

CEPTETEB Belgesiz Kredi

TEB’in dijital bankacılık oluşumu CEPTETEB aracılığıyla ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen tüketiciler çok basit birkaç prosedürü yerine getirmeleri halinde kredi kullanabilir. Gelir belgesi veya farklı bir evrak ibraz edilmesini istemeyen CEPTETEB aracılığıyla 30 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarının karşılanması mümkündür. Dosya masrafı ödemesi de talep etmeyen CEPTETEB’in ihtiyaç kredisi faiz oranı ise % 1,39’dur. Bu kapsamda CEPTETEB aracılığıyla 10 bin TL ihtiyaç kredisi kullanan tüketiciler:

 • 12 ay vade için her ay 926 TL, toplamda 11.117 TL ödeme,
 • 24 ay vade için her ay 509 TL, toplamda 12.217 TL ödeme,
 • 36 ay vade için her ay 372 TL, toplamda 13.382 TL ödeme,
 • 48 ay vade için her ay 304 TL, toplamda 14.611 TL ödeme yapması gerekir.

Kendi Bankanıza Belge İbraz Etmeniz Gerekmez

Tüketiciler, talep etmeleri halinde hesap sahibi olduğu bankalara internet üzerinden kredi başvurusu iletebilir. İletilen kredi başvuruları anında tahsis özellikli kredi kampanyaları kapsamında değerlendirilir ve şubeye gidilmesine gerek kalmaksızın tahsis gerçekleşir. Dolayısıyla hesap sahibi olunan bankalara internet üzerinden yapılan kredi başvuruları için nüfus cüzdanı dahi beyan etmek gerekmez. Hali hazırda neredeyse tüm bankalar online kredi kampanyası düzenlemektedir ve bu ürünlerine başvuru ileten tüketicilerin kredilerini şubelere gitmesine gerek kalmadan tahsis edebilmektedir.

kimlikle kredi
sadece nufus cuzdani ile aninda kredi veren bankalar

Bankasının online kredi kampanyası olup olmadığını ve başvuru sonrasından asıl bir prosedür izleneceğini öğrenmek isteyen tüketiciler müşteri  hizmetlerini arayabilir.

Sitemizdeki Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar konulu bölümü buradan inceleyebilir ve bununla birlikte herhangi bir gelir belgesi talep etmeden kredi finansmanı sağlayan bankaları ve tekliflerini öğrenebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu