fbpx

Anadolubank En Son EFT Saati Ne Zaman (EFTSaatleri)

| | ,

Anadolubank müşterileri internet bankacılığı uygulaması ve mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla EFT, havale gibi para transferi işlemlerini yapma imkanına sahiptir. Basit birkaç tıklamanın ardından gerçekleştirilebilen para transferi işlemleri için bankaya masraf ödemesi yapılması da gerekir.

Anadolubank EFT ve Havale Saatleri

Anadolubank müşterileri farklı bir banka hesabına yapacakları EFT işlemini 08:00 ile 17:00 arasında gerçekleştirebilmektedir. Havale işlemi için ise 7 gün 24 saat süresince işlem yapılabilir.

Anadolubank EFT ve Havale Masrafları

Anadolubank, diğer bankalardan farklı olarak miktar fark etmeksizin tüm EFT ve havale işlemlerinden sabit ücret almaktadır. EFT yapacak tüketicilerin internet bankacılığı uygulaması aracılığıyla gerçekleştireceği bu işlem için 3 TL ödeme yapması gerekir. Kurumsal müşteriler EFT için 4 TL ödeme yapmalıdır.

Havale işlemi için ise 3 TL ödeme yapılmalıdır, kurumsal müşteriler havale için 4 TL ödeme yapmalıdır.

Düzenli havale talimatı için işlem başına 3 TL, düzenli EFT talimatı için işlem başına 3 TL ödeme yapılması gerekir. Kurumsal müşteriler için bu masraflar 4 TL’dir.

Anadolubank EFT ve Havale Limitleri

İnternet ve mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla para transferi gerçekleştirecek bireysel tüketiciler en az 1 TL, en fazla 25 bin TL, havale gerçekleştirecek bireysel tüketiciler en fazla 25 bin TL para transferi gerçekleştirebilmektedir.

EFT yapacak kurumsal müşteriler en az 1 TL, en fazla 250 bin TL, havale yapacak kurumsal müşteriler en fazla 250 bin TL para transferi gerçekleştirebilmektedir.

Para transferi üst limitlerine ilişkin değişiklik talebinde bulunmak isteyen tüketicilerin bu artırıma onay verdiğini belgeleyebilmek için ıslak imza vermesi gerekecektir. Bunun için de yalnızca Anadolubank şubeleri aracılığıyla yardımcı olunabilmektedir.

İlginizi Çekebilir :  Geç EFT Nedir EFT ile Arasında Ne Gibi Farklar Var

EFT İptali Yapılabilir Mi?

Tüketiciler, yanlış bilgilerle yaptığı EFT’yi 15 dakika içerisinde iade alabilir fakat EFT’nin 15 dakika geçmesine rağmen iptal olmaması durumunda banka şubesine başvurulması gerekecektir.

Eğer EFT mesai saatleri dışarısında gerçekleştirildiyse internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamasındaki ödeme emirleri sekmesinden yapılabileceği gibi çağrı merkezi üzerinden de EFT işleminin iptal edilmesi mümkün olur.

Havale İptali Yapılabilir Mi?

Havale işlemlerinin ilgili hesaba anında aktarılmasından dolayı sonradan tüketici tarafından iptal edilmesi söz konusu değildir. Dolayısıyla iptal talebinde bulunmak için geçerli bir sebep olması durumunda dilekçe yazılması gerekecektir. Bankanın farklı bir kişiye yapılan havaleyi yanlış da olsa iade alma hakkı bulunmaz, yalnızca ilgili tüketiciyle iletişime geçerek hesabındaki paranın yanlışlıkla aktarıldığını belirtir ve kişinin parayı iade etmesini talep eder. Kişi, havaleyi iade etmeyi reddederse hukuki yöntemlere başvurulması gerekir.

anadolubank en son eft saati ne zaman

Şubeden EFT ya da Havale Yapılabilir Mi?

Anadolubank, şube hizmet kanalı aracılığıyla EFT ya da havale yapılabileceğiyle ilgili herhangi bir bilgi paylaşımında bulunmamıştır. Tüketicileri EFT ve havale gibi para transferi işlemleri için internet ya da mobil bankacılık uygulamasına yönlendirmektedir. Para transferini bu hizmet kanalları aracılığıyla gerçekleştirmekte sorun yaşayan tüketiciler 0850 222 55 50 numaralı çağrı merkezini arayabilir.

Önceki Yazı

Denizbank En Son EFT Saati Ne Zaman (EFT Saatleri)

Vakıfbank En Son EFT Saati Ne Zaman Kaça Kadar

Sonraki Yazı

Yorum yapın