fbpx
BankacılıkVakıfbank

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifresi Almak Kolay Yöntem

Vakıfbank internet bankacılığı kullanıcı deneyiminin en yüksek olduğu dijital bankacılık uygulamalarından birisidir ve oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bu denli sık kullanılması bankanın giriş için zorunlu tuttuğu internet bankacılığı şifresinin alınması için alternatif ve basit prosedürlere sahip çeşitli hizmet kanalları oluşturmasına neden olmuştur. Tüketiciler çok basit birkaç prosedürü yerine getirdikten sonra çeşitli kanallar üzerinden internet şubeye giriş yapacağı şifreyi temin edebilmektedir.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı

7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren internet bankacılığı uygulaması ile tüm bankacılık işlemlerinin internet üzerinden yapılabilmesi mümkündür. Kişiselleştirilebilen ana sayfa özelliği sayesinde tüketicilerin zamandan daha da fazla tasarruf etmesini sağlayan Vakıfbank, internet şubeye giriş yapmak isteyen tüketicilerin mutlaka şifre edinmiş olmasını talep etmektedir.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifresi Almak

Vakıfbank internet bankacılığı şifresi internet veya mobil bankacılık uygulamasına giriş yaparken kullanılmaktadır. Yalnızca rakam ve harfler aracılığıyla oluşturulabilen 8 haneli bu şifrenin Vakıfbank’ın internet sitesi üzerinden temin edilmesi mümkündür. Ticari müşterilerin ise internet bankacılığı şifresi almak ya da yenilemek için mutlaka gerekli evraklarla birlikte şubeye başvurması gerekir.

İnternet Sitesinden Şifre Almak

Vakifbank.com.tr web sayfasına giriş yapan tüketiciler ekranın sağ üst tarafında yer alan internet bankacılığı çerçevesinin hemen altında Şifre Al butonunu görecektir. İlgili butona tıklandığında açılan sayfa aracılığıyla çok kısa bir süre içerisinde şifre edinmek mümkündür.

Şifre alınmadan önce tüketicilere kişisel bilgilerinin korunması ve güvenliğin sağlanması adına çeşitli güvenlik soruları sorulacak ve teyit verilmesi istenecektir.

Telefondan Şifre Almak

Tüketiciler Vakıfbank’ın 0850 222 0 724 numaralı çağrı merkezini aramaları halinde telefon bankacılığı üzerinden de internet bankacılığı şifresi alabilmektedir. Telefon bankacılığı aracılığıyla  alınan şifreler tek kullanımlıktır ve internet şubeye ilk giriş yapıldığında içerisinde harflerin de yer aldığı kalıcı bir şifre belirlenmesi istenecektir.

Vakıfbank Tek Kullanımlık Şifre

Vakıfbank’ın üst düzey güvenlik isteyen tüketicileri için geliştirdiği bir uygulama olan tek kullanımlık şifre bir kullanımdan sonra geçerliliğini yitirecek algoritmik şifreler türemekte ve bunlarla internet bankacılığına giriş yapılmasını sağlamaktadır. Tek kullanımlık şifrenin kullanılabilmesi için internet bankacılığı uygulamasına giriş yapıldıktan sonra Güvenlik > Güvenlik Ayarları > Tek Kullanımlık Şifre Ayarları adımlarının takip edilmesi gerekir. Buraya yapılacak ayarlar sonrasında bir sonraki girişin veya girişlerin tek kullanımlık şifre ile de yapılması mümkün olur.

SMS Şifre Gelmiyor

İnternet bankacılığına giriş yaparken güvenlik teyidi yapmak amacıyla hesap sahibinin GSM numarasına güvenlik doğrulama kodu gönderilmektedir. İlgili SMS’in kendisine ulaşmadığını ifade eden tüketicilerin 0850 222 0 724 numaralı çağrı merkezini arayarak SMS blokesini kaldırması gerekir.

vakıfbank internet şifre almak
vakifbank internet bankaciligi sifresi

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifre Değiştirme

Vakıfbank internet bankacılığı veya mobil bankacılık şifresini değiştirmek isteyen tüketiciler hesabına giriş yaptıktan sonra Güvenlik > Şifre İşlemleri adımlarını takip ederek yeni şifresini belirlemelidir. Kriterlere uygun belirlenen 8 haneli şifre ile değişim sağlanabilir.

Sitemiz üzerinden Vakıfbank EFT Ne Zaman Karşı Hesaba Geçer konulu yazımızı buradan ortalama 2 dk içerisinde okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu