fbpx
Bankacılıkİhtiyaç KredisiKredi Kampanyaları

Hangi Bankalar Anında Ön Onaysız Kredi Veriyor

Bazı bankalar tüketicilerin kredi başvurularını aldıktan sonra kredi teklifinde bulunmayı tercih etmekte ve talepten ziyade teklif usulüyle finansman sağlamaktadır. Bazı bankalar ise ön başvuru usulüyle gerçekleştirilen bu prosedürlerden farklı olarak doğrudan başvuru yapılan kredi miktarı için onay verebilmekte ve anında tahsisi gerçekleştirebilmektedir. Ön onaysız kredi kullanmak isteyen tüketiciler ya başvuru ilettiği bankanın müşterisi olmalı ya da kredi başvurusunu şubeler aracılığıyla gerçekleştirmelidir. Aksi taktirde yapılan kredi başvurusu ön başvuru mahiyetinde olmasa da tahsis için şubeye gitmek ve gelir belgesi vb. belgeleri ibraz etmek gerekecektir.

Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar

Ön onay olmadan kredi kullanmak isteyen tüketicilerin şubeden de kredi başvurusu iletebileceğine yukarıda değinilmişti. Dolayısıyla her bankanın şubeler üzerinden yapılan kredi başvurusuyla ön onaysız kredi verebileceğini bilmek gerekir. Aşağıda şubeden kredi başvurusu yapılmasına imkan veren her bankaya ayrı ayrı değinmekten ziyade internetten kredi başvurusu yapılmasına ve ön onaysız kredi imkanına sahip olan bankalara değinilmiştir.

Enpara Ön Onaysız Kredi

QNB Finansbank’ın dijital bankacılık faaliyeti Enpara.com aracılığıyla ön onay olmaksızın talep edilen tutarda kredi kullanmak mümkündür. Bunun için tek yapılması gereken Enpara.com’un internet sitesi ya da mobil uygulaması aracılığıyla kredi başvurusu iletmektir. İletilen kredi başvuruları banka müşterisi olunması halinde anında tahsis edilecek, banka müşterisi olunmaması halinde ise kurye aracılığıyla gönderilen evrakların imzalanmasına istinaden tahsis edilecektir.

30 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlar için kullanılabilecek bu ürüne başvuru ileten tüketiciler % 2,89 faiz oranıyla finansman kullanabilir.

15 bin TL kredi çekilmesi halinde: 

 • 12 ay vade için her ay 1549TL, toplamda 18.592 TL,
 • 24 ay vade için her ay 930 TL, toplamda 22.342 TL,
 • 36 ay vade için her ay 735 TL, toplamda 26.491 TL ödeme yapılması gerekecektir.

Yapı Kredi Ön Onaysız Hızlı Kredi

Yapı Kredi müşterilerinin ön onaysız olarak anında tahsis edebileceği Hızlı Kredi ürünü ile 25 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını karşılamak mümkündür. 36 ay taksit imkanıyla yararlanılabilen Hızlı Kredi ürünü için Yapı Kredi’nin internet sitesi ya da mobil uygulaması aracılığıyla başvuruda bulunulabilir.

Hızlı kredi ürününden yararlanacak tüketicilerin % 2,94 oranında faiz ödemesi gerekir. Bu kapsamda 15 bin TL ihtiyaç kredisi için başvuru iletilmesi halinde:

 • 12 ay vade için her ay 1554 TL, toplamda 18.657 TL,
 • 24 ay vade için her ay 936 TL, toplamda 22.484 TL,
 • 36 ay vade için her ay 742 TL, toplamda 26.720 TL ödeme yapılması gerekecektir.

Akbank Direkt Kredi

Akbank’ın internet bankacılığı uygulaması Direkt aracılığıyla kullandırdığı Kolay Kredi ürünü ile 20 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacının kredilendirilmesi mümkündür. Kredi başvurusu ileten tüketicilerin Akbank müşterisi olmaları halinde hafta sonu da olsa anında tahsis imkanı bulunur.

Kredi başvurusu ileten tüketicilerin yararlanacağı faiz oranı % 3,23’dir. Faiz oranı diğer bankalara nazaran yüksek olabilir fakat hayat sigortası yaptırılması gerekmediği unutulmamalıdır. Bu kapsamda 10 bin TL’lik kredi başvurusu ileten tüketicilerin:

 • 12 ay vade için her ay 1057 TL,
 • 24 ay vade için her ay 645 TL,
 • 36 ay vade için her ay 514 TL taksit ödemesi gerekir.

İş Bankası Anında Kredi

İş Bankası müşterileri Anında Kredi ürününe başvuru yaparak ön onay olmaksızın anında tahsis özellikli bu krediyi kullanabilir. 25 bin TL’ye kadar başvuru iletilebilen Anında Kredi ürünü ile 36 ay taksit imkanından yararlanmak da mümkündür.

Anında Kredi ürününden yararlanmak isteyen tüketicilerin % 2,60 oranında faiz ödemesi gerekir. Ancak bu faiz oranı kişinin kredi notuna göre değişkenlik gösterebilecektir. Bu kapsamda 15 bin TL ihtiyaç kredisi için İş Bankası’na başvuru ileten tüketicinin:

 • 12 ay vade için her ay 1517 TL, toplamda 18.212 TL,
 • 24 ay vade için her ay 897 TL, toplamda 21.532 TL,
 • 36 ay vade için her ay 699 TL, toplamda 25.178 TL ödeme yapması gerekir.
hangi bankalar aninda on onaysiz kredi veriyor
ön onaysız kredi veren bankalar

Her Online Kredi Ön Onaysız Mıdır?

Düzenlenen neredeyse her online kredi kampanyası bankanın müşterilerine ön onay olmaksızın tahsis edilir. Dolayısıyla müşterisi olduğunuz bankanın internet sitesi ya da mobil uygulaması aracılığıyla başvuru imkanı tanıdığı ihtiyaç kredisi kampanyaları için talepte bulunmanız mümkündür.

Banka Müşterisi Olunmadan Ön Onaysız Kredi Alınabilir Mi?

Evet alınabilir. Ön onaysız kredi kullanabilmek için bankanın müşterisi olunmasına gerek yoktur. Yalnızca hesap açılışı ve kredi sözleşmesinin imzalanması için gerekli olan evrakların ya en yakın şubeye giderek ya da adresinize kurye aracılığıyla getirilmesini isteyerek imzalamanız gerekir. Aksi taktirde kredinin onaylanması ve başka bir banka hesabına doğrudan transfer edilmesi gibi bir imkan yoktur.

Sitemizde sizler için sürekli olarak güncel online kredi başvuru yöntemlerini ve kampanyalarını paylaştığımız bölüme göz atabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu