fbpx
DenizbankOnline KredilerTarım Kredileri

SMS ile Başvurulabilen İlk Tarım Kredisi : Denizbank Tarımsal Kredi

İhtiyaç kredileri konusunda hepimizin aşina olduğu bir konu olan SMS ile kredi başvurusu hususunda; Denizbank tarafından yeni bir uygulama hayata geçirilmiş durumda. Buna göre ilk olarak SMS ile başvurulabilen tarım kredisi olma özelliği kazanan bu kredi kampanyasında; sadece bir kısa mesajla tarım kredisi başvurunuzu Denizbank ile yapabilirsiniz. Şimdi siz değerli okurlarımız için SMS ile Başvurulabilen İlk Tarım Kredisi : Denizbank Tarımsal İhtiyaç Kredisi ile ilgili genel anlamda bilgi paylaşmaya çalışacağız.

sms ile basvurulabilen ilk tarim kredisii denizbank tarimsal kredi
Denizbank SMS tarımsal kredi

Tek Mesajla Tarım Kredisi Başvurunuzu Yapın

Denizbank şubesine gitmeden, sadece cep telefonunuzdan göndereceğiniz bir SMS ile Tarımsal İhtiyaç Kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Yapmanız gereken; cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girdikten sonra on bir haneli TC kimlik numaranızı yazıp, sonrasında bir boşluk bırakarak SMS ve yine bir boşluk TARIM yazıp 3280 ‘e gönderebilirsiniz. Kafa karıştırmamak adına örnek bir mesaj yazacak olursak; “12345678901 SMS TARIM” yazıp 3280 ‘e gönderildiğinde kredi başvuru süreci başlatılmış olacaktır.

Denizbank Tarımsal İhtiyaç Kredisinin Özellikleri Neler, Kimler SMS ile Başvurabilir

Bu noktada herhangi bir sınırlama bulunmamakla birlikte; herkes başvuruda bulunabilecektir. Vade süresi olarak azami sınır 5 yıl yani 60 ay belirlenmiş olup, çekilebilecek kredi miktarı için üst limit ise 25 bin TL ‘dir. Ödeme koşulları konusunda da yılda bir kez hasat zamanı ödeme imkanı tanınmakta olup, bu konuda da kolaylık sağlanmaktadır. Kredi başvurusunda bulunacak kişilere ayrıca Üretici Kart limiti de tahsis edilecektir. Bu kart için de belirlenen limit azami olarak 25 bin TL olacaktır.

SMS ile Tarım Kredisi Başvurusu Sonrasındaki Süreç

Kredi başvurunuzu yaptıktan sonra Denizbank, en kısa süre içerisinde başvurunuzu değerlendirecek ve bu değerlendirme sonucunda da konuyla ilgili sizlere geri dönüş yapacaktır. Bu dönüş yine SMS ile olacak ve çekebileceğiniz kredi miktarı da size rakamsal olarak bildirilecektir. Kredisi onaylanan kişiler Denizbank şubelerine giderek bu onaylanmış krediyi çekebilmektedir. Belge olarak sadece yanınızda kimliğinizin olması yeterlidir. SMS ile tarım kredisi başvurusundan sonra onaylanan kredi miktarınızı 90 gün içerisinde çekebilirsiniz. Bu sürenin aşılması halinde onaylanan krediniz iptal edilecektir. Yeni bir başvuru açılması gerekecektir.

Detaylı Bilgi İçin Çiftçilere Özel Denizbank Tarım Hattı

Eğer konuyla ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, Denizbank şubelerine gidebilir ya da Denizbank Tarım Bankacılığı için özel olarak kurmuş olduğu Denizbank Tarım Hattı müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Denizbank Tarım Hattı ‘na 444 6 800 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu numarayı arayarak SMS ile tarım kredisi başvurunuzun ne aşamada olduğunu da öğrenebilirsiniz.

Buraya Dikkat

Denizbank ‘ın diğer kredilerde olduğu gibi SMS ile Tarım Kredisi tahsisinde de; gerekli gördüğü kişiler için ek belgeler ya da kefil gibi ilave taleplerde bulunabileceğini de unutmayınız. Dolayısıyla bir başvuru yapmadan önce bu anlamda da hazırlığınızı yapmanız daha yerinde olacaktır.

Eğer tarım kredi ürünleri ile ilgili bir arayıştaysanız, sitemizde yer alan tüm Tarım Kredi ürünleri ile ilgili bu bölümü de ziyaret edebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu