fbpx
EFT HavaleŞekerbank

Şekerbank Cebe Para Gönderme İşlemi (En Basit Yöntem)

Para transferi, para çekmek vb. temel bankacılık işlemleri için şubeye giderek daha az ihtiyaç duyulmaktadır. Bankacılık sektörüne son zamanlarda getirilen en radikal değişiklik cep telefonuna para transferi yapılmasıdır. Tüketiciler cebe havale işlemi sayesinde herhangi bir bankada hesabı olmayan kişilere hafta sonu ve resmi tatiller de dahil olmak üzere anında para transferi yapma imkanına kavuşmuştur.

Şekerbank müşterileri de cebe havale işlemi yapma imkanına sahiptir. Bu işlemi yapmak isteyen tüketicilerin IBAN, hesap numarası ya da şube kodu gibi finansal herhangi bir bilgiye ihtiyaç duymaksızın yalnızca GSM numarası ile gönderim gerçekleştirmesi mümkündür. Basit bir prosedürün takip edilmesine istinaden anında gönderimi gerçekleştirilen paranın yine eş zamanlı olarak Şekerbank ATM’lerinden çekilmesi mümkündür.

Şekerbank Hesaptan Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Şekerbank, cebe havale işlemi yapılabilmesi için kart sahibi olunmasını yada mobil veya internet bankacılığı uygulamasına bağlı kalınmasını zorunlu kılmamaktadır. Tüketiciler mobil bankacılık ve internet bankacılığı uygulamasına ek olarak Şekerbank ATM’leri aracılığıyla da cebe para gönderimi gerçekleştirme imkanına sahiptir.

Para gönderilecek kişinin cep telefonu numarası, TC kimlik numarası ve gönderim gerçekleştirilecek paranın miktarı ile 2 dakika içerisinde gönderim işlemi tamamlanabilmektedir.

Bunun için Para Transferi > Hesaptan Cebe adımları takip edilmelidir. Açılan sayfada gönderim gerçekleştirilecek cep telefonu numarası, para gönderilecek kişinin TC kimlik numarası ve tutar bilgisi paylaşılarak transfer işlemi tamamlanabilmektedir.

Şekerbank Cebe Gelen Para Nasıl Çekilir?

Cep telefonuna gelen paranın ATM’den çekilebilmesi için referans kodunun içerisinde bulunduğu kısa mesajın muhafaza edilmesi şarttır. Bu referans kodu ile birlikte en yakın Şekerbank ATM’sine gidildikten sonra Kartsız İşlemler > Hesaptan Cebe adımları takip edilmelidir. Açılan ekrana referans kodunun, gönderilen tutarın yazılması sonrasında paranın hazneden alınması gerekmektedir.

Şekerbank Cebe Havale İşlem Limitleri

Kaçak bahis sitelerine yapılan para transferi işlemlerinin önüne geçmek amacıyla BDDK tarafından atılan bir adımla cebe havale uygulamasının kötüye kullanımının önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Bu nedenle tüketicilerin gün içerisinde en fazla 2 kerede 500 TL, hafta içerisinde en fazla 4 kerede 1000 TL, ay içerisinde en fazla 6 kerede 1500 TL para göndermesi mümkündür.

Cebe havale yapılan ATM’nin de saat içerisinde en fazla 6 kere transfere konu olması gerekmektedir. 6’dan daha fazla transfer için çekim yapılamamakta 6’dan sonra yapılacak çekimler için farklı ATM’lere gidilmesi gerekmektedir.

şekerbank cebe para gönderme havale
sekerbank cebe para gonderme islemi en basit yontem

Şekerbank Cebe Havale Masrafı

Çağrı merkezi aracılığıyla cebe havale yapmak isteyen tüketiciler işlem başına 6,25 TL, internet bankacılığı uygulaması aracılığıyla işlem yapmak isteyen tüketiciler 1,25 TL, mobil bankacılık aracılığıyla işlem yapmak isteyen tüketiciler 1 TL, Şekerbank ATM’leri aracılığıyla cebe havale yapmak isteyen tüketicilerin ise 5 TL masraf ödemesi gerekir.  Ödenen masraflar işlemin iptal edilmesi halinde iade alınabilmektedir, ancak paranın çekilmemesi nedeniyle iade edilmesi durumunda masraf iadesi yapılmayabilir.

Yine sitemizde daha önceden yayımlamış olduğumuz şubesiz bankacılık işlemlerinden birisi olan Şekerbank Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu konulu bölüme buradan göz atabilir, şartlarına size uyması halinde anında kredi başvurunuzu yaparak, kredi tutarını bankaya gitmeden hesabınıza alabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu