fbpx
Vakıfbank

Vakıfbank Kredi Başvuru Sonucu Sorgulama (Anında Öğren)

Kamu sermayeli bankalardan birisi de Vakıfbank’tır. Genel itibariyle devlet memurlarının maaş ödemeleri için kullanılan Vakıfbank, bireysel tüketicilerin de kredi ve kredi kartı başvurusu için yararlandığı kurumlardandır. İlgili kredi ve kredi kartı ürünleri için yoğun talep bulunan Vakıfbank, bu kapsamda değerlendirme sürecinde bilgi edinme hakkı bulunan tüketicilere kredi başvurusunu sorgulamak için çeşitli hizmet kanallarından yararlanma imkanı sunmaktadır.

İlgili hizmet kanalları aracılığıyla başvurusunun ne durumda olduğunu öğrenebilen tüketiciler gerekli olması halinde evrakları bir araya getirmek için girişimde bulunabilir ve tahsis için hazırlanabilir.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

Vakıfbank’a iletilen tüm kredi başvuruları ön başvuru statüsündedir. Bu kapsamda kredi başvurusu olumlu yanıtlanmış olsa dahi evrakların ibraz edilmesi sonrasında bir inceleme daha yapılır ve kredi tahsisi daha sonra gerçekleşir. Bu kapsamda ilk yani ön başvurunun aynı gün içerisinde sonuçlanması gerekir, ancak nadiren personel incelemesi için bekletilmesi de gerekebilir.

Her halükarda tüketicilerin kredi başvuruları 1-3 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.

Başvuru Nasıl Sorgulanır

Vakıfbank’a iletilen kredi başvurusunun durumunu öğrenmek isteyen tüketicilerin tek yapması gereken 0850 222 0 724 numaralı çağrı merkezini aramak ve kredi bilgilendirme hattına bağlanmaktır.

Çağrı merkezinden hizmet almak istemeyen tüketicilerin yapması gereken ise en yakın Vakıfbank şubesine gitmektir. Şubeden yapılacak bilgilendirme için tüketiciden herhangi bir ödeme talep edilmeyecektir, bilgi verme hizmeti ücretsizdir.

Başvuru Sonrası Ne Olur?

Vakıfbank’ın iş süreci gereği onaylanan kredi başvuruları için belge ibraz edilmesi gerekecektir. Bu kapsamda kredi değerlendirmesi olumlu yanıtlanan tüketiciler gerekli belgelerle birlikte en yakın Vakıfbank şubesine giderek belgeleri teslim edebilir. Belgelerin incelenmesi ve kayıt altına alınması sonrasında aynı gün içerisinde kredi tahsisi gerçekleştirilir.

Kredi İade Edilebilir Mi?

Tahsis ettiği kredi konusunda kararından vaz geçen tüketicilerin Tüketici Hakları kapsamında sahip olduğu cayma hakkı bulunmaktadır. Bu kapsamda tahsis ettiği krediyi iade etmek isteyen tüketicilerin bunun için komisyon, faiz ya da ceza ödemesi gerekmez. Tahsis edilen kredi aynen bankaya geri ödenebilir. Tahsis ettiği krediyi iade etmek isteyen tüketicilerin çağrı merkezi ya da Vakıfbank şubeleriyle iletişime geçmesi gerekir.

Nereden Bilgi Alınabilir

Tüketiciler hangi ürün için başvuruda bulunduğu fark etmeksizin süreç ve başvuru durumuyla ilgili bilgi edinme hakkına sahiptir. Vakıfbank, bilgi edinmek isteyen tüketicileri şubelerdeki yoğunluğun önüne geçmek amacıyla bilinçli olarak çağrı merkezine yönlendirmektedir.

Bu kapsamda herhangi bir ürün ya da hizmet konusunda bilgi edinmek isteyen tüketicilerin tek yapması gereken 0850 222 0 724 numaralı çağrı merkezini aramaktır.

vakıfbank kredi sonucu öğrenme sorgulama
vakifbank kredi basvuru sonucu sorgulama

Sigorta Yapılacak Mı?

Hangi kredi için başvuru iletildiği fark etmeksizin tahsis edilen kredi için hayat sigortası yaptırılması gerekecektir. Hayat sigortası herhangi bir aksi talebin olmaması halinde banka tarafından otomatik olarak yapılmaktadır, ancak farklı bir kurumla çalışmak istediğini bildiren tüketicilerin farklı bir sigorta şirketiyle hayat sigortası poliçesi hazırlaması da mümkündür. Sigorta prim ödemeleri kredi ve faizden ayrı olarak ödenmesi gereken maliyetlerdir.

Kredi başvurularınız reddediliyorsa, sizler için sitemizde daha önceden ele aldığımız Kredi Şartları En Esnek ve Kolay Kredi Veren Bankalar konulu bölümü buradan ziyaret ederek, onay konusunda daha esnek olan bankaları öğrenerek, 2019 yılı güncel faiz oranları üzerinden ödeme planlarını inceleyebilir ve yine başvuru sürecinizi tamamlayabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu