fbpx

PTT Öğle Molası Saatleri Kaçla Kaç Arasında

| | ,

PTT, özellikle özelleştirilmesi ve farklı sektörlerde faaliyet göstermeye başlamasından sonra çağın gerekliliklerini hızla yerine getirecek şekilde reformlar başlatmış ve bu sayede tüketicilerin neredeyse faaliyet gösterdiği her alanda ilk tercihi konumuna yerleşmiştir. Her geçen gün daha fazla kişi tarafından daha farklı şekilde kullanılmaya başlayan PTT’nin bu kadar önemli bir kurum haline gelmesi PTT’nin çalışma saatleri, PTT’nin öğle molası saatleri ve türevi noktaları merak konusu haline getirmiştir.

ptt ogle molasi saatleri kacla kac arasinda

PTT’nin çalışma saatleri ve öğle molası ile ilgili detaylara değinmeden önce kurumun hafa içi ve hafta sonu farklı prosedürler uyguladığını bilmekte fayda var. Bu nedenle aşağıda farklı başlıklar altında iki prosedür için de bilgilere yer verilmiştir.

PTT Hafta içi Çalışma Saatleri ve Öğle Arası

Çoğu PTT şubesi tüketicilerin kullanımına sabah saat 08:30’da açılmakta ve akşam saat 16:30’a kadar devam etmektedir. Son 1 saat yani 17:30’a kadar sadece evlere dağıtım yapan kuryeler işini bitirmeye çalışmakta çoğu zaman 16:30 ile 17:30 arasında şube ekibinden destek alınamamaktadır. Bu saatler genel itibariyle günlük verilerin düzenlenmesi ve bir sonraki günün işlerinin belirlenebilmesi için iç raporları hazırlamak üzere kullanılır. Dolayısıyla şubeye gelen tüketicilere de ciddi anlamda hizmet verilemeyebilir.

Her ne kadar kamu iktisadi teşebbüsü olsa da neredeyse tüm PTT şubelerinin faaliyeti yönetmeliklerle düzenlenmiştir ve bu nedenle öğle molası saatleri de belirlidir. PTT’de istihdam edilen personeller hafta içi 12:30 ile 13:30 arasında öğle molasında olmaktadır. Bu saat aralığında dağıtım yapan kuryeler haricinde PTT şubelerinin kullanılması mümkün değildir.

PTT Hafta Sonu Çalışır Mı?

PTT’nin bazı şubeleri bölgeye göre değişmekle birlikte hafta sonunda da hizmet vermektedir. Bu hizmet yalnızca posta dağıtım merkezleri ve  bazı merkezlerde yürütülür. İhtiyaç duyduğunuz şubenin hafta sonu açık olup olmadığını öğrenmek için PTT’nin internet sitesi aracılığıyla şube sorgulaması yapmanız gerekir.

İlginizi Çekebilir :  PTT Şubeleri En Son Kaça Kadar Açık (PTT Çalışma Saatleri)

Resmi Tatillerde PTT Şubeleri Kapalı Mı?

Hafta sonu hizmet veren kargo dağıtım merkezleri de dahil olmak üzere hiçbir PTT şubesi resmi tatillerde çalışmaz. Bu nedenle kargo gönderirken ya da kargoyla ulaştırılacak bir ürün beklerken bunun dikkate alınması gerekir.

ptt calisma saatleri nedir ogle arasi kacta veriliyor

İstisnalar

PTT’nin bazı şubeleri ve özellikle kargo dağıtım merkezleri istisnai olarak çok daha erken açılabilmekte veya çok daha geç kapanabilmektedir. Bu istisnalar genellikle tüketicilere yönelik değil iç prosedürlerin yerine getirilebilmesi içindir. Dolayısıyla tüketiciler PTT’nin internet sitesinde ilgili şubenin daha erken açıldığını ve daha geç kapandığını görse dahi hizmet alabileceği saatlerin 08:30 ile 16:30 arasında olduğunu unutmamalıdır.

Sitemiz üzerinden PTT Kredisi Veren Bankalar ile ilgili bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Önceki Yazı

Moneygram ile Para Çekebilecek Anlaşmalı Bankalar Hangileri

Varlık Yönetimi Şirketine Borç Nasıl ve Nereden Ödenir

Sonraki Yazı

Yorum yapın