fbpx
Kredi KampanyalarıTaşıt Kredisi

En Düşük Faizle En Uygun Taşıt Kredisi Şubat 2020

Taşıt kredisi kişilerin araç alırken finansman ihtiyaçlarını karşıladıkları bir kredi türüdür. Bu kredi sayesinde alacakları aranın tutarını kişiler taksitli ödeme imkanı bulurlar. Günümüzde tüm bankalar taşıt kredisi hizmeti sunmaktadır. Taşıt kredileri hem 0 km araç alacaklar için hem de 2. El araç satın alacak kişiler için sunulan bir hizmettir. Taşıt kredisi kullanmak isteyen kişiler alacakları araçların %20’si kısmını nakit ödemek zorundadırlar. Çünkü taşıt kredileri alacağınız aracın tutarının %80’nine kadar olan kısmını karşılar. Bu yüzden taşıt kredisi ile araç almak isteyen kişilerin bir peşinat kadar ödemeyi yapabiliyor olmaları gerekir. Taşıt kredisi tüm bankalarda faiz oranı açısından çeşitlilik gösterir. Şimdi dilerseniz En düşük faizli taşıt kredisi Şubat 2020 rakamlarına birlikte göz atalım. Oranlarımızı sürekli olarak güncel tutmaktayız. Paylaşılan ödeme planları en son Merkez Bankası tarafından yapılan faiz arttırımlarını da içermektedir.

Taşıt Kredisi Ziraat Katılım

Taşıt kredisi hizmeti sunan Ziraat Katılım Bankası bu krediden kazanç sağlamak için faiz oranı uygularlar. Bizler ise kredi kullanacağımız zaman bu faiz oranlarını karşılaştırır ve bizim için en uygun olan faiz oranını veren bankayı tercih ederiz. Ziraat Katılım Bankası taşıt kredisinde en uygun faiz oranını sunan bankalardan birisidir. Kâr oranına baktığımızda % 1,35 olarak uygulandığını görmekteyiz. Ziraat Katılım Bankası üzerinden taşıt kredisi kullanmak isteyen kişi bu faiz oranı ile 48 ay vade ile geri ödemesini yapabilir. Bu oran üzerinden yapacağımız hesaplamada; Ziraat Katılım Bankası ‘ndan 40.000 TL taşıt kredisi kullanmak isteyen bir kişinin 48 ay geri ödemesi ile aylık taksitleri 1,530 TL’ye gelmektedir. Bu kredi için Ziraat Katılım Bankası 200 TL kredi masrafı almaktadır. Böylelikle 40.000 TL kredi için sizin Ziraat Bankası’na geri ödemeniz 73.640 TL olmaktadır.

Vakıfbank Taşıt Kredisi

Vakıfbank taşıt kredisi oranlarında ikinci sırada gelmektedir. Vakıfbank bu hizmeti %1,26 faiz oranı ile sunmaktadır. Vakıfbank tan taşıt kredisi kullanmak isteyen bir kişi 48 ay vade ile geri ödeme yapabilmektedir. Vakıfbank üzerinden 40.000 TL’lik bir taşıt kredisi kullandığınızı düşünürsek % 1,29 faiz oranı ile aylık taksitleriniz 1.759 TL’ye gelir. Aynı zamanda bu kredi için banka sizden 200 TL masraf talep eder. Bu rakamlarla birlikte bankaya geri ödenir gerek toplam tutar 84.637 TL’ye gelir.

Halkbank Taşıt Kredisi

Halk Bankası da diğer bankalar gibi taşıt kredisi sunmaktadır. Taşıt kredisini %1,29 faiz oranı ile sunmaktadır. Halk Bankası üzerinden 40.000 TL taşıt kredisi kullanmak isteyen bir kişinin aylık 1.633 TL taksit ve 200 TL kredi masrafı ile birlikte bankaya ödeyeceği toplam tutar 87.570 TL ’ye gelmektedir.

Türkiye Finans Taşıt Kredisi

Türkiye Finans Taşıt kredisi sunan bankalardan biridir. Taşıt kredisini Türkiye Finans tan kullanmak isteyen kişiler %1,16 oranında faiz öderler. Aynı zamanda taşıt kredisi için vade sayısını 48 aya kadar tercihe göre değişebilmektedir.%2,46 faiz oranı ile 40.000 TL taşıt kredisi kullanan bir kişi aylık olarak 1.539 TL taksit öder. 48 ay vade ile 1.539 TL taksit ödediğiniz taktirde kredi masrafı ile birlikte toplamda 75.317 TL ödemiş olursunuz.

taşıt kredisi kampanyaları
en dusuk faizli tasit kredisi veren bankalar

Taşıt Kredisi Ziraat Bankası

Ziraat Bankası güncel faiz oranları ile yukarıda bahsi geçen bankalar arasında en yüksek faizi veren bankadır. Taşıt kredisi için Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu faiz oranı %1,20’dir. 48 aya kadar sunulan vade imkanı ile Ziraat Katılım’dan kullanacağınız 40.000 TL’lik taşıt kredisi için aylık ödemeleriniz 1.513 TL olacaktır. Aynı zamanda bu kredi için ödeyeceğiniz masraf ise 200 TL’dir. Bu durumda aylık 1.513 TL, 48 ay ödeme yapılacak olursa toplamda bankaya ödemiş olacağınız tutar 72.824 TL’ye gelir. Faiz oranları ödediğiniz tutarların toplamına bakıldığında sizin için kar yada zarara sebep olur.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Taşıt Finansmanı

Taşıt finansmanları konusunda en uygun oranların katılım bankaları tarafından verildiğini görmekteyiz. Yine bir katılım bankası olan Kuveyt Türk Katılım Bankası ‘nın 40 bin TL 48 ay vadeli taşıt finansmanı ödeme planına baktığımızda; kâr oranının % 1,14 olduğunu, aylık taksitlerin 1.527 TL olduğunu ve toplam geri ödemenin ise; 73.519 TL olduğunu görmekteyiz.

Yapı Kredi Taşıt Kredisi

Yapı Kredi Bankası son dönem uyguladığı taşıt kredisi kampanyaları kapsamında; faiz oranını % 1,45 olarak belirtirken, 40 bin TL ‘lik 48 ay vadeli bir araç kredisinde aylık taksitler 1.565 TL ‘ye toplam geri ödemeler ise; 75.350 TL ye tekabül etmektedir.

Sitemizde sürekli güncel olarak kredi kampanyalarını bulabilir, bunun yanı sıra araç alımı konusunda Wowwo Senetle Faizsiz Araba Nasıl Alınır konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Etiketler

Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı