fbpx
Blog

Numara Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

Gelişen teknoloji ile birlikte kişiler ve kurumlar telefon numaralarına çok kolay ulaşabiliyor. Bu durumda da bilinmeyen birçok numara sizi arayabilir. Bilmediğiniz bir numaradan yapılan aramanın kime ait olduğunu merak edip öğrenmek istediğinizde ise bunu öğrenmenin pek çok yöntemi var aslında. Numara sorgulama işlemi nasıl yapılır ve bilinmeyen numaranın kime ait olduğu nereden öğrenilebilir tüm yöntemleri tek tek açıklayacağız. Öncelikle şunu bilmelisiniz Avea, Vodafone, Turkcell, Bimcell, PTTcell gibi tüm operatörlerin numara sorgulama sistemleri vardır fakat ücrete tabidir. Google arama motorundan bilinmeyen numarayı arayabilirsiniz fakat ancak 850 ile başlayan banka numaralarının hangi bankaya ait olduğunu ya da 212 ile başlayan genel numaraların hangi firmaya ait olduğu bilgisine ulaşabilirsiniz. Kişilere ait cep telefonlarının kime ait olduğu bilgisini google size veremez.

Facebook sosyal ağı üzerinden de numara arayabilirsiniz. Facebook sayfanızdaki arama butonuna bilinmeyen numarayı yazıp aratabilirsiniz. Ancak facebook sayfası yoksa veya numarasını gizlemişse ulaşamazsınız. watsap uygulaması içinde aynı durumdur. Kişi watsap kullanmıyorsa sonuç alamazsınız.  Sizi arayan bilinmeyen numaranın kime ait olduğu konusunda ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz internet siteleri vardır.

Avea Türk Telekom Operatöründen Numara Sorgulama

Telefonunuzda avea operatör hizmetini alıyorsanız bilinmeyen numarayı avea aracılığı ile sorgulamak istediğinizde 11855‘i arayabilir ya da mesaj atabilirsiniz. Bu sorgulama için avea sizden dakikası 1.25 TL olan ücretlendirmeyi fatura dahilinde talep edecektir. Yani bilinmeyen numara sorgulama için fatura harici bir ücretlendirmeye tabi tutulursunuz.

Turkcell Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Turkcell abonesi iseniz bilinmeyen numara sorgulamak için Turkcell numara sorgulama servisi olan 11832 ‘yi arayarak arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. BU aramanızı Turkcell dakikası 1.49 TL’ den ücretlendirecektir. Ya da 2222‘ye bilinmeyen numarayı başında 0 olmadan 10 haneli olarak yazıp göndererek kime ait olduğunu sorgulatabilirsiniz. Mesaj ücreti de 1.49 TL olarak ücretlendirilir.

Vodafone Abonesi İçin Numara Sorgulama Öğrenme

Vodafone operatöründen telefon hizmeti alıyorsanız bilinmeyen numarayı vodofon numara sorgulama hizmet servisinden öğrenebilirsiniz. Bunun için 11842 numaralı hizmet telefonunu arayarak, Vodafone numara kime ait olduğunu öğrenme işleminizi yapabilirsiniz. Bu durumda sizden dakikası 1.25 TL olan arama ücreti faturanız harici talep edilir. 7048 ‘e mesaj olarak bilinmeyen numarayı gönderdiğinizde kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Tabiki yine ücrete tabi olacaktır.

Facebook Ve WhatsApp’tan Numara Sorgulama

Facebook sosyal ağı ile bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu bulma şansınız vardır. Çünkü kişiler facebook sayfası açarken telefon numaralarını yazmak durumundadır. Facebook sayfanızın arama motoruna bilinmeyen numarayı yazdığınızda kişi telefon numarasını girmiş ise kim olduğunu açılan sayfada görebilirsiniz. Ancak kişi telefonunu gizlemiş ise ya da telefon numarasını hiç vermemiş ise bulma şansınız yoktur. Bu durumda bilinmeyen numaranın facebook sayfası aracılığı ile bulunabilme şansı %50′ dir diyebiliriz. WhatsApp uygulaması içinde hemen hemen aynı durum geçerlidir. Çok yaygın olarak kullanılan bir sosyal ağ olan watsap uygulamasını kişi kullanıyor ise watsap aracılığı ile bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu bulabilirsiniz. Ancak WhatsApp kullanmayan bir kişi ya da tüzel kişiliğe kurumsal bir numara ait ise WhatsApp ‘tan bulma şansınız olmayacaktır.

Numara Sorgulama islemi Nasil yapilir
Numara Sorgulama

İnternetten Numara Sorgulama İşlemi

Çağımızın harika teknolojisi internet ile numara sorgulama işlemi en doğru ve kesin sonucu ücretsiz olarak bulma imkanı sunar diyebiliriz. Google arama motoru tüm dünyada en çok kullanılan internet arama motorudur. Ancak google kurumlar ve tüzel kişilerin telefon numaralarını bulma konusunda size yardımcı olsa bile kişilerin telefonlarını bulma konusunda faydalı olamayacaktır. En kesin sonuç veren numara sorgulama yöntemlerinden biri de internet sitelerinin arama butonları aracılığı ile yapılan aramalardır. Çok çeşitli sitelerde numara sorgulama butonu hazırlanmıştır. Bu web sayfalarının numara sorgulama butonuna bilinmeyen numarayı yazdığınızda kime ait olduğu çıkmaktadır. Ayrıca son olarak 11818, 11880 gibi bilinmeyen numara hatları bilinmeyen numaralar konusunda size sınırlı yardımcı olabilir. Çünkü rehbere kayıtlı olamayan numaralar konusunda üzgünüz diyeceklerdir. Tabi ki bu sırada ücretlendirme yapılmış olacaktır.

118 80 Numara Sorgulama Ne Kadar

118 80 üzerinden numara sorgulama ücreti, sorgulama işlemi için yapılan aramanın süresine göre belirlenmektedir. Bu ücret ise; her 60 saniyelik yani 1 dakikalık görüşme için 2,97 TL şeklindedir. Dolayısıyla ortalama 4-5 dk sürecek bir sorgulama aramasında takribi ücret 12 – 15 TL arasında olacaktır.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu