fbpx
BlogTaşıt Kredisi

Wowwodan Senetle Faizsiz Araba Nasıl Alınır (Taksitle Alın)

Wowwo ikinci el ve sıfır kilometre taşıt satışlarını banka kredisi olmadan ve peşinat gerektirmeden yaptıran bir firmadır ve arkasında Yeşil Holding bulunmaktadır. Sistem kredi notu düşüklere ve kredi alamayan kişilere bir alternatif kredi olanağı sunmaktadır. Buna ek olarak taksitle kredi çekmek istemeyen ve faiz ödemesi durumlarını sevmeyen kişiler de, wowwo üzerinden araba alabilir. Senetle satılan araçlarda ülkemizde çok fazla dolandırıcılık yaşanmasından dolayı, bu sistem de sizleri korkutabilir. Fakat wowwo’nun sitesinde olmayan ve tamamen kategorilerinde bulunmayan arabaları da bu site üzerinden alabilirsiniz. Şirketin muazzam bir ağı bulunuyor ve bu konuda pratik çözümler sunuyor.

wowwo senetle araba
wowwodan senetle faizsiz araba nasil alinir taksitle alin

Wowwo Güvenilir midir?

Senetle araba almak isteyenlerin çoğu wowwo sitesini bulur ve araştırma yapmaya başlar. Ardından en fazla yöneltilen sorular ise, wowwo güvenilir midir tarzında sorulardır. İnternette bir çok olumsuz yorum bulunduğu gibi, aynı zamanda pek fazla olumlu yorumlar da mevcuttur. Bizim incelemelerimize göre, arkasında çok büyük bir şirket vardır ve durum böyle olunca, şirketin oldukça güvenilir olduğunu görüyoruz. Aslında wowwo’nun tam anlamıyla sizlere güvenmesi gerekiyor. Çünkü senetle taşıt satıyorlar ve son derece fazla şekilde risk altına giriyorlar. Yeşiş Holding’in resmi web sitesinde bu gibi bilgilere ulaşabilirsiniz ama şirket oldukça profesyonel bir çalışma sunuyor.

Sistem Nasıl İşliyor?

Wowwo’nun işleyişini sizlere basit şekilde sizlere anlatalım. Wowwo web sitesi olan www.wowwo.com da listelenen araçlardan veya İstanbul sınırları içerisinde bulunan araçlardan istediğinizi seçiyorsunuz ve sistemden kredi notu sorgulama işlemlerini yapıyorsunuz. Çıkan kredi notunuza göre sistem sizden doğru orantılı olarak peşinat talebinde bulunuyor. Bu peşinat miktarı %25, %30, %35 ve %40 olarak farklılık gösteriyor. Eğer wowwodan araba almak istiyorsanız bu peşinatı ödemeniz gerekiyor. Peşinatsız wowwo dan araba alınamıyor.

Almak istediğiniz aracı seçtikten sonra, araç hakkında bilgiler sunuyor ve doğal olarak aracın tarama işlemi yapılıyor. Aracın kaskosu ve sigortası yapıldıktan sorna senetleri imzalama işi kalıyor. Ödemenizi de belirtilen iban numaralarına rutin aralıklar halinde yapıyorsunuz. Vade bitimine kadar aracınız Wowwo üzerinde görünüyor. Senetlerinizin ödemesi bittiğinde ise, araç tamamen sizlere geçiyor diyebiliriz.

Wowwo’ya Gelen Şikayetler

İnternette wowwo’nun şikayetlerini incelediğimizde, genel olarak taksitlerin ödemeyen kişilerin birçok sorun çıkardığını görüyoruz. Hak verirseniz wowwo sitesi de oldukça yüksek maddi kayıplar yaşıyor. Wowwo haklı olarak bu kişileri avukata vermek durumunda kalıyor. Taksitlerinizi zamanında öderseniz herhangi bir problem yaşamadan araçlara sahip oluyorsunuz. Wowwo şikayetlerini diğer bölümlerden inceleyebilirsiniz. Ama sizlere söylemek isteriz ki, şu zamana kadar gelen şikayetlerin çoğu, ödemelerini geciktiren kişilerdir. Sonuçta ortada bir resmi işlem var ve sizlerde ödemelerinizi düzenli yapmalısınız. Yani üzerinden 1 gün bile geçse, şirket yasal haklara sahiptir. Yani senedin 1 gün bile gecikmesi, kanunen de yanlıştır. Bu konuda senedinizi günü gününe ödemenizi öneririz.

Wowwo Taksit Hesaplama

Wowwo, her ne kadar bankaya gerek kalmaksızın senetle ve taksitle araba satıyor olsa da; peşin araç fiyatının üzerine bir vade farkı koyduğu da unutulmamalıdır. Bu hesaplamaları yaparken de; yararlanılmak istenen vade süresine göre belli bir vade oranı belirlenmektedir. Bu oranlar tabii ki; vade süresi arttıkça daha yüksek olacaktır. Bazı durumlarda alınmak istenen arabaya göre bu vade ve taksitler değişkenlik gösterebilir. Dolayısıyla bu noktada Wowwo Taksit hesaplama işlemi için Wowwo ‘nun kendi taksit hesaplama araçlarını kullanmanız daha doğru olacaktır.

Faizsiz Araba Nasıl Alınır konulu bölümümüzde alternatif olarak faize bulaşmadan araba alabileceğiniz yöntemlerden bahsedilmiş olup, ilginizi çekiyorsa bu bölümden göz atabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir reklam ajansında çalışıyorum. Düzenli gelirim var. Bazen proje bazında yüksek gelir elde ediyorum.
    Sağlık harcamalarım yüzünden 80.000 gibi bir meblağa ihtiyacım var. 2 ay sonra komple geri ödeyeceğim.
    Yardımcı olabilir misiniz? Tel:05********.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu