fbpx
Bireysel Emeklilik

NN Hayat BES İptali Telefon Numarası ve Ayrılma Formu

Bireysel Emeklilik Sistemi’nin hali hazırda katılımcısı olan ve ikinci poliçeyi düzenletmek istemeyen çalışanlarla herhangi bir bireysel emeklilik sistemi sözleşmesi düzenlenmesini istemeyen çalışanların BES iptali için cayma hakkını kullanması mümkündür. Bu yazımızda bilinen BES şirketlerinden birisi olan NN Hayat BES İptali Telefon Numarası ve ayrılma talep formu bilgilerini sizlerle paylaşacağız.

Emeklilik planı kapsamında başlatılan poliçelerin 2 ay içerisinde iptal edilmesi halinde herhangi bir kesinti olmadan iade gerçekleşebilir fakat 2 ayın üzerinde bir süredir aktif olan BES hesapları için giriş aidatı ödemesinin kesinti olarak yansıtılması gerekir. İade edilecek olan para yasal sınırlar çerçevesinde en geç 20 iş günü içerisinde hesaba iade edilir.

NN Hayat ve Emeklilik BES İptali

NN Hayat ve Emeklilik tarafından düzenlenen Bireysel Emeklilik Sistemi sözleşmelerinin iptal edilebilmesi için yararlanılabilecek çeşitli kanallar bulunmaktadır. Söz konusu kanallar aracılığıyla BES iptalini gerçekleştirecek olan sigortalıların mutlaka sistemden ayrılış gerekçesini belirtmesi gerekir.

NN Hayat BES İptali Telefon ile

NN Hayat Sigorta A.Ş.’nin bireysel emeklilik sistemi çağrı merkezi hattı bulunmaktadır. Bu kapsamda BES iptali için başvuruda bulunmak isteyen sigortalıların NN Hayat ve Emeklilik BES iptali numarası 444 1 666 numarasını araması ve müşteri temsilcisi ile görüşmesi gerekir.

Ne Kadar Kesinti Yapılacak?

BES hesabında biriken paranın ne kadar kesintiye uğrayacağı hesabın ne kadar süredir açık olduğu ve ödemelerin miktarına bağlı olarak değişecektir. Bu kapsamda yapılacak iadenin ne kadar kesintili olarak gerçekleşeceğini öğrenmek isteyen sigortalılar 444 1 666 numaralı çağrı merkezini arayarak bilgi edinebilir.

nn hayat bes iptali ayrilma formu indir (indirmek için üzerine tıklayınız)

nn hayat ing bes iptal iletişim telefon sms
nn hayat bes iptali telefon numarasi ve ayrilma formu

Sitemiz üzerinden Şubeye Gitmeden ING Bank Kredi Başvurusu ile ilgili yazımızı bu bölümden inceleyerek ortalama 2 dakika içerisinde okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

22 Yorum

 1. NN BES yaptirdigim gunden itibaren sorun yasiyirum ayrilmak istiyor ayrilamiyorum form neden en zor firmatta geliyor acilmiyor .Birikumleeim neden detayli mailume gelmiyor.

  1. Merhaba Meltap Hn;
   Konuyla ilgili yazımızda belirtmiş olduğumuz iletişim numaralarından NN Hayat Emeklilik ile irtibata geçebilirsiniz. Eğer ilgilenmediklerini düşünüyorsanız, bir dilekçe ile başvuruda bulununuz. Formu indirip, çıktı aldıktan sonra tükenmez kalem ile elle doldurabilirsiniz. Daha sonrasında fotoğrafını çekip e posta olarak gönderebilir, bunun yanı sıra faks da çekebilirsiniz. Sorunuz varsa çekinmeden sorabilirsiniz.

 2. NN Bes iptal yaptırmak için vermiş olduğunuz telefon numarasına müşteri temsilcileriniz cevap vermiyorlar. Günlerdir defalarca aramama ramen maalesef iptal hakkında ne bir bilgi nede iptal formu alabildim.

 3. 0850 210 66 94 bu telefonun ucunda olması gereken müşteri temsilcileriniz neredeler acaba günlerdir aramamıza karşın kimse ile görüşemiyoruz.

  1. Merhaba Betül Hn,
   Arayıp ulaşamıyorsanız, NN Hayat ING BES İptal ayrılma formunu doldurup direkt posta yoluyla (iadeli taahhütlü) göndermeniz de bir alternatif çözüm olabilecektir. Eğer bu yolu tercih ederseniz, makul bir süre sonra işlem teyidi almanızda fayda var.

 4. ben bundan keredi çektim benden izinsiz kerediyi veren bayan bireysel işlemleri başlatı ve ben bunu sonradan internet bankacılığı aracılığıyla öyrendim ve çıkmağa karar verdim bu yönden mağduriyetimin giderilmesini rica ediyorum 05*******

  1. Merhaba Remzi Bey;
   BES ‘inizin iptali için NN Hayat ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Yazımızda belirttiğimiz numaradan iletişime geçebilirsiniz.

 5. Arkadaş iptal için hiç bişey yokmu bu sitede ya ayrılmak istiyorum kardeşim nie hiç bi şekilde yardım edilmiyor ya

  1. Merhaba Emrah Bey,
   Size benzer şikayetleri diğer okurlarımızdan da alıyoruz. Maalesef iptal işlemini yapmak istiyorsanız, bıkmadan usanmadan iletişime geçmeye devam etmelisiniz. Bunun yerine bir dilekçe yazıp ya da NN Hayat Bes İptal Ayrılma Talebi Formunu doldurup eposta veyahut posta kanalıyla göndermeniz de işe yarayacaktır. Bu işlem sonrasında da bir teyit almanız (formunuzun ulaşıp ulaşmadığı yönünde) yararınıza olacaktır.

 6. İptal etmek icin avukata mi başvurmamız gerekiyor?
  Parayı çekerken muhattap,temsilci buluyoruzda neden iptal edeceğimiz zaman kimseye ulaşamıyoruz??

  1. Merhaba Mustafa Bey,
   Lütfen başvurularınızı yazılı yapmaya çalışınız. Maalesef iptal konusunda tüm BES şirketlerinde problemler çıkabiliyor. Tedbirli olmak adına bir dilekçe / ayrılma talep formu ile başvuru yapmak, bu aşamada en doğru işlem gibi duruyor.

 7. Bir sene nn hayata bes e param kesildi çalıştığım şirket değişiyor başka bir beş şirketiyle anlaşıyor bizim paralar orda kalıyor nn hayata kesilen paralarını nasıl alabilirim,sakın 0850 ile başlayan numaradan demen oradan müşteri temsilcisi falan yok

  1. Merhaba Gönül Hn,
   Maalesef yazımız içeriğinde belirttiğimiz dışında bir alternatif yöntem söylemek mümkün değil. İletişim numaralarından ya da e posta yoluyla ulaşmayı deneyebilirsiniz. Dilerseniz bir dilekçe de hazırlayıp gönderebilirsiniz. Yazılı başvurunuza yazılı cevap verilecektir.

 8. 1 Ocakta ayrılma formu gönderdim ama hala paramı geri ödemediler arıyorum fakat müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum param nezaman geri ödenecek

 9. Faks numaranız nedir kardeşim milleti enayi yurduna koymayın ayıp ayıp iyice muz cumhuriyetine döktünüz işleri

 10. Lan olum beni deli etmeyin lan 4 aydir iptal etmeye çalisiyorum 20df form doldurdum kaç kez aradim ne cvb var ne bisi var arayin beni 05** 406 ** **

 11. Sizin gibi şirket olmaz olsun bizi mağdur bıraktınız arazide birde sizin hiç ulaşılamayan müşteri temsilcisi olan şirket girmez olsaydım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu