fbpx
Ticaret

İyzilink Nedir Başvuru Nasıl Yapılır Nasıl Ödeme Alınır

Girişimcinin halinden girişimci anlar sloganıyla yıllardır ödeme sorunlarının üstesinden gelmek ve ödeme almayı kolaylaştırmak adına çalışmalarına devam eden iyzico oldukça başarılı işlere imza atmıştır ve bu başarılardan birisi de şirket sahibi olunmasa dahi satış yapabilmeyi mümkün kılan iyzico’dur. Özellikle yurt dışı odaklı çalışan freelance çalışanlar ve girişimciler için kritik sorunları çözen bu ürün hakkında iyzilink nedir başvuru nasıl yapılır nasıl ödeme alınır gibi çeşitli konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

İyzilink Nedir

Sanal pos cihazı aracılığıyla ödeme almak isteyen kişi ya da kurumların mutlaka bu pos cihazının ait olacağı bir web sitesi ya da teknik platforma ihtiyacı vardır, ancak geliştirilen iyzilink ürünü sayesinde kişi ya da kurumların bir web sitesi ya da platforma ihtiyaç duymadan yalnızca bir bağlantı üzerinden ödeme alabilmesi mümkün hale getirilir. Genellikle dijital ürün satışlarında kullanılan bu yöntem yaratıcı fikirlerle geliştirilebilir ve kapsamlı bir ticaret modeli haline de getirilebilir.

İyzilink Nasıl Kullanılır

İyzilink’i kullanmaya başlamak için öncelikle iyzi.link adresine gitmeli ve üye kaydı tamamlanmalıdır. Üye kaydı oluşturulduktan sonra kontrol paneli üzerinden başvuru formuna erişilmeli ve başvuru formu da tamamlanmalıdır. Başvuru formnun tamamlanması sonrasında oluşturulan ürün linklerinin sosyal medya, kısa mesaj ya da herhangi farklı bir şekilde kişilere ulaştırılması sonrasında ödeme alınmaya başlanabilir. Ödeme almak için ülke kısıtlaması yoktur ve dünyanın her yerindeki müşterileriniz için dolar, euro, sterlin vb. döviz cinslerinde dahi iyzilink ürününü kullanabilirsiniz.

İyzilink Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • İyzilink ile ödeme almaya başlamak için web sitesine ihtiyaç yoktur,
  • İyzilink kullanabilmek için hiçbir teknik geliştirme yapmak gerekmez, doğrudan bağlantı üzerinden ödeme alınmaya başlanabilir,
  • İyzilink üzerinden gerçekleştirilen tüm ödemeler 3D güvenlik sistemiyle korunmaktadır,
  • Bireysel ya da kurumsal olması fark etmeksizin herkesin iyzilink üzerinden taksitle alışveriş yapmasına imkan verebilirsiniz,
  • Şirket sahibi iyzilink kullanıcıları başarılı satış başına % 2,65 + 0,25 TL, bireysel iyzilink kullanıcıları başarılı satış başına % 3,99 + 0,25 TL işlem ücreti ödemek durumundadır,
  • Şirket sahibi iyzilink kullanıcıları 1 hafta içerisinde yaptığı satışlardan doğan alacağını bir sonraki haftanın Çarşamba günleri almaktadır, bireysel kullanıcılar ise satışın üzerinden 1 hafta geçtikten sonraki ilk Çarşamba günü içerisinde ödemesini alır.

İyzilink ve Etsy

Özgün çalışmaların satışının gerçekleştiği dünyanın en büyük e-ticaret platformu Etsy üzerinden satış yapmak isteyen lişilerin iyzico tarafından geliştirilen Etsy API’si ile kolayca ihracat yapmaya başlaması mümkündür. Geliştirilen basit eklentileri aktif hale getirerek çok kısa bir süre içerisinde 30 milyondan fazla müşteri potansiyeli bulunan Etsy üzerinden işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

iyzilink nedir nasil basvuru yapilir

İyzilink ile Nasıl Ödeme Alınır

Üye kaydının oluşturulması sonrasında satışı gerçekleştirilecek ürüne ilişkin bazı detayların İyzico ile paylaşılması gerekir. İyzico ile bu bilgilerin paylaşılması sonrasında ürün detaylarını girerek iyziLink bağlantısını paylaşabilir ve ödeme almaya başlayabilirsiniz.

Sitemizde daha önceden yayımlamış olduğumuz İnternetten Ne Satılır Diyenlere 30 İlginç Ürün İncelemesi konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu