fbpx
Blogİş FikirleriTicaret

İnternetten Ne Satabilirim Diyenler İçin 30 Trend Ürün Önerisi

İnternetten satış yaparak para kazanmak, çalışkanlık kadar yaratıcılık da gerektiren bir konudur. Çok klişe gelse de aslında gerçekten de internetten satış yaparak para kazanmak ve hatta yalnızca bu işi yaparak asgari ücretin katbekat daha fazlası bir gelir elde etmek mümkündür. Ufak bir sermaye, yaratıcı bir fikir ve sıkı çalışmanın aşamayacağı engel yok.

Aşağıda ilk adımı atarken en azından fikir aşamasında size yardımcı olması açısından derlediğimiz internette satılabilecek ürünlere yer verilmiştir. Bununla da yetinmeyip parçaları birleştiren ve farklı bir şey ortaya koymak isteyenler her zaman daha başarılı olabileceklerini aklından çıkarmamalıdır.

online satılabilecek ürünler
online olarak satilabilecek urun tavsiyeleri

Ön bilgilendirme: Aşağıdaki listede yer alan ürünlerin tümü Google Trends verilerine göre son zamanlarda araştırılmaya başlayan trend ürünlerdir. Sıralama en iyiden en kötüye veya en kötüden en iyiye şeklinde yapılmamıştır.

1 – Paleo Gofret Bar

Paleo diyeti ilk insanların beslenme alışkanlıklarına uygun düşecek şekilde olabildiğince sade ve katıksız bir beslenme disiplini oluşturmayı amaçlar. Aslına bakıldığında zamanın giderek daha da değerli olduğu şu günlerde bir adet paleo barı yiyerek saatlerce süren hazırlık sürecinden sonra pişirilen bir yemekle eş değer şekilde doymak oldukça cezbedici.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan nasıl izin alınır bilinmez fakat protein barlarla birlikte paleo gofret bar da giderek daha fazla araştırılıyor.

2 – Atkı

Atkı, özellikle erkekler arasında giderek yaygınlaşıyor ve bu aslında bir fırsat olabilir. Atkının bedenle çok alakalı olmaması ve deneyip görmeden de üzerinde nasıl duracağının tahmin edilebilmesi internetten satışını oldukça kolay hale getiriyor. İyi bir pazarlama stratejisi ile atkı satışı gerçekleştirmek mümkün olabilir.

3 – Cep Mendili

Takım elbise erkekler arasında giderek yaygınlaşıyor ve bu metroseksüel görünüm beraberinde tam da istenildiği gibi satış fırsatlarını da getiriyor. Google Trends’e göre oldukça ilginç bir şekilde cep mendili konusunda yapılan araştırmalar giderek artıyor ve pazar içerisinde rekabet oldukça ideal seviyede. Evde yaptığınız cep mendillerini satmayı ya da dropshipping yapmayı düşünebilirsiniz.

4 – Ahşap Gözlük

Garip gelebilir, ancak dünyanın en büyük online alışveriş sitelerinden birisi olan Alibaba’da tam 555 tedarikçi firma tarafından sağlanan 22.600 farklı ahşap güneş gözlüğü modeli bulunuyor.

Ürün satışları oldukça ideal seviyede ve kar marjı yüksek. Belki ülkemizde henüz tutunabilmiş bir moda değil, ancak iyi bir pazarlama stratejisi ve reklam sayesinde ciddi satışlara ulaşmak mümkün.

5 – Ahşap Saat

Türk erkeklerinin en sevdiği aksesuarların başında hiç şüphesiz saatler gelmektedir, ancak gerek abartılı fiyatları gerek göz zevkimize pek hitap etmemeleri  bu aksesuarın halen hak ettiği değeri bulamamasına neden oluyor.

Ahşap saatleri satmak için mükemmel bir pazarlama stratejisine gerek yok, yalnızca bir instagram hesabı ve biraz zaman yeterli olacaktır.

6 – Tayt

Günümüzün trendlerinden birisi de tayt. Tayt, mevsimsel bazda satışı gerçekleştirilebilen bir ürün, ancak internetten satışını yapan firmalar talepten hayli memnun.

7 – Elektronik Sigara

Elektronik sigara ülkemizde giderek yaygınlaşıyor ve internetten pazarlamasını yapmak da hayli kolay. Sigara fiyatlarına yapılacak zamlar da göz önüne alındığında tiryakilerin elektronik sigara alternatifinin var olduğundan haberdar olması satışlarınızı yükseltmeye yetebilir. Kar marjı yüksek ürünlerden birisi olan elektronik sigaranın satışını gerçekleştirmek için alınması gereken bazı izinler var.

8 – Elektronik Sigara Likidi

Elektronik sigara ve likit tam tamamlayıcı mallar yani birbirinden ayrı olarak kullanılmaları mümkün değil. Dolayısıyla elektronik sigaranın yanı sıra likit satışı da gerçekleştirilebilir.

Likit, bazı maddelerin karıştırılması sonucu herkesin yapabileceği bir şey ve kendi aromalarınızı üretmeniz rekabette avantaj olabilir.

9 – Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı özellikle güzellik endüstrisinin yakından bildiği bir doğal mucize ve ülkemizde de bilinirliği giderek artıyor. Yine de her yerde bulunamıyor ve bu internetten satışını gerçekleştirmek için bir avantaj oluşmasını sağlıyor.

10 – Yüksek Kaliteli Çay

Bilindiği gibi çayın en lezzetli yaprağı en üstteki iki yapraktır ve bu yapraklar seri üretimde ayırt edilmeksizin diğer yapraklarla birlikte öğütülerek satışa hazır hale getirilir. Yapılacak bir anlaşma ile en lezzetli bu iki yaprağın satın alınması ve elde edilen çayın satılması mümkün. Ülkemiz, çay tüketiminde dünya birincisi ve talep ciddi anlamda yüksek.

11 – Kişiye Özel Sanat

Kişiye özel ürünler özellikle internetten hediye satın almak isteyen kişilere hitap etmekte ve yaratıcı bir ürün ile ciddi satış rakamlarına ulaşmak mümkün. Örneğin kara kalem çizimi iyi olan bir sanatçıyla anlaşıp talepleri topladıktan sonra kara kalem portre satışı gerçekleştirilebilir.

12 – Su Geçirmez Telefon Kılıfı

Gerçekten kaliteli ve su geçirmez bir telefon kılıfı için herkesin verecek 15 – 20 TL’si vardır. İyi bir ürün bulmak oldukça önemli, kar etmekten ziyade kaliteye dikkat edilecek olursa su geçirmez telefon kılıflarının satışıyla geçinmek mümkün olabilir.

13 – Bluetooth Hoparlör

Teknoloji her geçen gün gelişiyor ve buna karşın tüketici talebi daha az kablo görmek yönünde oluyor. Dikkat edilecek olursa teknoloji devleri son çıkardığı ürünleri olabildiğince az kablo kullanarak üretmeye çalışıyor ve bunun sebebi tam olarak bu.

14 – LED Peri Işıkları

Ciddi anlamda herkesin evinde görmekten hoşnut olacağı bu ışıklandırma teknolojisi insana huzur veren cinsten. İyi bir pazarlama stratejisiyle hiç tahmin edilemeyecek kadar satış yapmak mümkün. Enerji tasarruflu modellerin satışı gerçekleştirilebilir ya da farklı renklerle yeni bir ürün ortaya çıkarılabilir.

15 – 3D Yazıcı

İlginç gelse de 3D yazıcıların en yüksek miktarda satışının gerçekleştiği platform internet ve inşaat sektörünün egemen olduğu ülkemizde gayrimenkul planlarının hazırlanması sırasında sıkça kullanılıyor. Teknolojiye ilgi duyan ve 3D yazıcı prototipleri hakkında bilgi sahibi kişilerin mutlaka girişimde bulunması gereken bir ürün.

16 – Powerbank

Taşıması kolay, batarya kapasitesi yüksek olan powerbankların internetten satılması oldukça kolay. Akıllı telefon kullanımı her geçen gün daha da artıyor ve akıllı telefon üreticileri powerbank satışlarının düşmemesi için batarya ömrünü uzatmaya pek sıcak bakmıyor.

17 – Kömür Bazlı Kil Maskesi

Kil maskesi ülkemizde en çok kullanılan doğal güzellik ürünlerinden birisi ve son zamanların trendi kömür bazlı olanları. Her yerde bulunamayan, ancak talebi bulunan bu ürünler tam anlamıyla internetten pazarlanmayı bekliyor.

18 – Bebek Ürünleri

Bebek ürünlerinin internetten satışını yapmak oldukça kolay, özellikle oyuncak tabanına yönelmek isteyen girişimciler kaliteli ve bebeğin zihinsel gelişimine katkıda bulunacak ürünlerin satışını gerçekleştirerek başarılı olabilir.

19 – Şarj Edilebilir Çakmak

USB kablo ile telefon aracılığıyla dahi şarj edilebilen bu ürünler son zamanların en dikkat çekenlerinden. Çakmak kullanımı ülkemizde oldukça yaygın ve bir aksesuar olarak dahi kullanıldığı gözlemleniyor.

20 – Helal Makyaj Ürünü

Bazı kadınlar makyaj ürünlerinde kullanılan aromalar ve enzimler nedeniyle helal sertifikasına sahip makyaj ürünlerine yönelmekteler. Bu bir girişimci için fırsat niteliğinde, söz konusu ürünleri temin edip internet üzerinden satmak mümkün.

internetten satılabilecek ürünler
internetten ne satabilirim diyenler icin 30 trend urun onerisi

21 – Gıda Takviyesi

Supplement ya da vitamin satışı yapmak son günlerde moda ve satış ortaklığı sistemleri sayesinde bir firma kurmaya dahi gerek yok. Tek yapılması gereken iyi bir satış stratejisi geliştirmek ve plana uygun hareket etmek.

22 – Yetişkin Ürünleri

Kültürel yapı gereği ülkemizde bu ürünlerin satışları mağazalarda pek istenilen seviyede değil. Özellikle giyim konusunda iyi bir tedarikçi ile anlaşıp internet üzerinden pazarlaması yapılabilir.

23 – Bluetooth Kulaklık

Bluetooth kulaklık ülkemizde satışı yapılabilecek en etkili ürünlerden bir tanesi. Yurt dışından tedarik edilmesi oldukça kolay olan bu ürünler için biraz sermaye gerekebilir.

24 – Ayakta Çalışma Masası

ABD’deki bazı şirketler eski usul çalışma masalarını yüksekliği ayarlanabilir ayakta durarak da çalışmaya imkan veren yeni nesil masalarla değiştirdi. Postur bozukluğunun önüne geçen ve daha verimli çalışmaya yardımcı olduğu saptanan bu masalar henüz ülkemizde çok yaygın değil, ancak ilk adımı birileri atacak.

25 – Saç Düzleştiricisi

Kadınlar kadar olmasa da erkeklerin de kullanmaya başladığı bu ürün günümüzde en çok satışı gerçekleştirilen güzellik ürünlerindendir. Kıvırma demiriyle birlikte satılması rekabet ortamında sizi bir adım daha öne çıkarabilir.

26 – Korse

Korse geçmişten günümüze ülkemizin en çok kullanılan ürünlerinden birisi. Özellikle daha fit bir görünüm yakalanmasını sağlayan korseler halen revaçta, satışı gerçekleştirilebilir.

27 – Sahte Kirpik

Uzun kirpik yeni güzellik şartlarından birisi ve bu durum sahte kirpik satışlarını ciddi şekilde etkiledi.

28 – Fil Yastığı

Son zamanların en çok satan ürünlerinden birisi de fil yastığı. Özellikle yeni doğan bebeklerin sağa veya sola hareket etmesini zarar  vermeyecek şekilde kısıtlayan bu ürünler güzel ve rahat bir uyku için yeni anneler tarafından sıkça talep ediliyor.

29 – Diş Beyazlatma Ürünleri

Ülkemiz maalesef sigara tiryakiliğinin en yüksek olduğu ülkelerden birisi ve buna karşın dişlerin sararması pek istenilen bir şey değil. Bu tezatlık diş beyazlatma ürünleri için ciddi bir fırsat haline geliyor. Özellikle doğal bileşenlerle elde edilmiş diş beyazlatma ürünlerinin satışı kolaylıkla yapılabilir.

30 – Elektronik Kitap (e-Kitap)

Elektronik kitaplar son zamanlarda ülkemizde de satış hacmi artan ürünlerden birisidir. Bilgili olduğunuz ya da araştırdıktan sonra uzmanlaşabileceğiniz ve sevdiğiniz bir konuyla ilgili e-Kitap yazıp satışını gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için kullanıma sunulan hazır teknik altyapılardan ya da IOS ve Play Store gibi marketlerden yararlanabilirsiniz.

Seyyar Ne Satabilirim Diyenlere Popüler Ürünler konulu yazımızı da inceleyebilir ve alternatif fikirler edinebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu