fbpx
ING BankOnline Krediler

ING Bank Online Kredi Başvurusu 30 Bin TL 12 / 60 Ay Vade

İnternet üzerinden kredi kullanmak isteyen tüketicilere yararlanabileceği en hızlı çözümlerden birisini sunan ING Bank aracılığıyla 30 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacının karşılanması mümkündür.

Online kredi başvurusu yapan tüketicilerin kredi notu, ne kadar faiz ödemesi yapacağının da belirleyicisi olacaktır. Kredi notuna göre faiz oranı prensibini ülkemizde ilk uygulayan bankalardan olan ING Bank, kredi notu yüksek tüketicilerin düşük faiz oranıyla kredi kullanmasını sağlamaktadır.

Ek olarak 5 bin TL’ye kadar olan online kredi başvuruları için Mini Kredi, 5 bin TL ve üzeri kredi başvuruları için ise e-Kredi ürününden yararlanılması gerekecektir. Mini Kredi’nin faiz oranları e-Kredi ürününe nazaran daha yüksektir.

ING Bank Online İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Kredi başvurusu ileten tüketiciler ING Bank şubeleri aracılığıyla temin edecekleri kredi risk raporuna istinaden hangi faiz oranından yararlanacağını öğrenebilmektedir.

Kullanılan kredilerin 60 ay vadelendirilebilmesi ve ödeme planının artan, azalan, balon, ara ödemeli vb. şekilde oluşturulması mümkündür. Uygulanan faiz oranı %0,94 olup, bu oran kredi notuna göre değişkenlik göstermektedir.

Kredi notu 1600’ün altında olan tüketicilerin internet üzerinden yapacağı kredi başvurusu yüksek ihtimalle olumsuz yanıtlanacaktır. Olumlu yanıt almak isteyenlerin ING Bank şubelerine giderek gelir belgesi ibraz etmesi ya da teminat göstermesi gerekebilir.

ING Bank Online Kredi Şartları

ING Bank aracılığıyla kredi kullanacak tüketicilerin yüksek bir kredi notuna sahip olması gerekir. Aksi taktirde yapılan kredi başvuruları olumsuz yanıtlanacak ve bir sonraki aşamaya geçemeyecektir. Kredi notuna ek olarak:

  • C. vatandaşı olmak,
  • 18 yaşından büyük olmak,
  • Düzenli bir gelir sahibi olmak,
  • SGK’lı çalışmak,
  • Toplamda en az 12 ay SGK primi yatırmış olmak gerekir.

Bu şartların sağlanmasına ek olarak hesap açılışı için şubeye giden tüketicilerin nüfus cüzdanı da ibraz etmesi gerekmektedir. Gelir belgesi çoğu zaman talep edilmemekte fakat şubelerin gerekli görmesi halinde istenebileceği de akıldan çıkarılmamalıdır.

ING Bank Online Kredi Başvurusu

Online kredi başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin ingbank.com.tr internet sitesine giriş yaptıktan sonra Krediler > Bireysel > İhtiyaç Kredisi adımlarını takip etmesi gerekir. İlgili sayfada kredi hesaplaması yaptıktan sonra beliren Hemen Başvur butonuna tıklanarak kişisel bilgilerin bankaya ulaştırılması mümkün hale gelir.

ing online kredi başvurusu
ing bank online kredi

ING Bank 30 bin TL Kredi Hesaplaması

Faize ek olarak % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti ve hayat sigortası primi ödemesinin de yapılması gerekir. Kredinin hangi faiz oranıyla tahsis edileceği kredi notuna göre değişecektir, ancak aşağıda en düşük kredi notuna ilişkin hesaplama yapılmıştır. Dolayısıyla 1799 ve üzeri kredi notuna sahip olan tüketiciler daha düşük faiz oranından yararlanacağını unutmamalıdır.

30 bin TL’lik kredi için başvuru halinde yapılması gereken ödeme:

  • 12 ay vade için her ay 3076 TL, toplamda 36.921 TL,
  • 24 ay vade için her ay 1838 TL, toplamda 44.123 TL,
  • 36 ay vade için her ay 1446 TL, toplamda 52.069 TL,ödeme yapılması gerekir.

ING Bank En Son EFT Saati Ne Zaman Kaçta Bitiyor konulu yazımızı da buradan https://onlinekrediler.net/ing-bank-en-son-eft-saati-ne-zaman-kacta-bitiyor/ okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu